Formalne stowarzyszenie FPV

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czy powinno powstac ogolnopolskie stowarzyszenie pilotow FPV w celu opisanym w pierwszym poscie tego watku ? Odpowiedz "TAK" oznacza jednoczesnie moja chec do wstapienia do takiego stowarzyszenia

Czas głosowania minął niedziela 13 kwie 2014, 21:19

Tak
91
95%
Nie
5
5%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to się jeszcze raz wypowiem skoro Krall pozwolił ;-)
Po przemyśleniu mojej wypowiedzi poprzedniej trochę koryguję moje zdanie. Jestem w grupie B.
Po głowie chodzą mi pewne wytyczne co do celów statutowych, zobaczcie na co porywamy się... z motyką na ... :-)

1) doprowadzenie do legalizacji i wydzielenie pasma dla modelarzy FPV w zakresie wideo 1,2 2,4 5,8, z mocami jaki nas interesują czyli do 1W ERP.
2) to samo co pkt 1 ale dla sterowania RC na pasmie 2,4 oraz 435 z mocą do 1W ERP.
3) szkolenie i certyfikacja członków w zakresie używania sprzętu z pkt 1 i 2
4) szkolenie i certyfikacja z przepisów obowiązujących w RP z zakresu prawa lotniczego, prawa telekomunikacyjnego, kodeksu karnego i administracyjnego. .
5) szkolenie i licencjonowanie działalności komercyjnej FPV (chociaż to jako ostatnia rzecz która powinna absorbować siły i środki stowarzyszenia) .
6) zagadnienia związane ze współpracą z wszelkimi organami i służbami państwowymi oraz innymi użytkownikami przestrzeni powietrznej.
7) temat ubezpieczeniowy - skrojone na miarę dopasowane do realiów FPV ubezpieczenie OC, AC, NNW, KL

To tak na początek.

I tak widzę podstawowe punkty działalności statutowej stowarzyszenia a nie zbieranie składek. Tak jak zadeklarowałem - jestem grupa B i więcej nie będę zawracał gitary. Zapiszę się jak chociaż połowa z powyżej wymienionych postulatów znajdzie się w statucie z realną szansą na praktyczną realizację.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Rurku,
pkt. 1,2 NIE mogą być celem statutowym Stowarzyszenia, to samo dotyczy części pkt 3,4, 5 dotyczącej certyfikowania i licencjonowania.
Szkolenia , edukacja i lobbing na rzecz regulacji prawnych TAK

Z założenia Stowarzyszenie ma NIE prowadzić działalności zarobkowej, a składki (jeżeli sa uchwalane przez Władze) pokrywają bieżące koszty działalności, rozliczane przez np. Komisję Rewizyjną na podstawie rocznego sprawozdania Zarządu.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Sorki ale statut najwcześniej w piątek mogę zapodać bo dzisiaj nie mam czasu jutro w delegacji cały dzień. Jeśli chodzi o stowarzyszenie nie prowadzące działalności gospodarczej to nie musi być rejestrowane w sądzie a jedynie w starostwie powiatowym. Sam wpis w KRS wiąże się także z uruchomieniem konta bankowego które dla tego typu organizacji nie kosztuje 5zł miesięcznie lecz kilkanaście zł. Taki stan pamiętam na 2007r jak zakładałem klub motocrossowy. Chociaż jak sobie przypominam to mieliśmy w PKO takie konto w celach przejrzystości wpłacania składek. Do tej pory może coś się zmieniło. Co do przynależności do grup to się waham między A i B bo czasowo u mnie niezbyt.
Ostatnio zmieniony środa 09 kwie 2014, 18:56 przez Myszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Jeśli punkty 1 i 2 (co także wymieniłem) nie mogą być celem, to nie ma to w ogóle sensu, bo cala legalność latania właśnie od tego zależy, jak i cała reszta, która się z tym wiąże (ubezpieczenie).

-- edit --
Grupa raczej B, ale jeśli będzie potrzeba stworzenia strony, to mogę pomóc.
Ostatnio zmieniony środa 09 kwie 2014, 18:57 przez markac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Mam nadzieję, że nie strzelam sobie w kolana, Grupa A. Z racji działania aktywnego w innym stowarzyszeniu.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Ale zrozumcie, Stowarzyszenie NIE może ubiegać sie o prawo do certyfikacji lub wydawania uprawnień w zakresie objętym regulacjami prawnymi np. Kodeksowymi... to tak samo jakbyśmy chcieli założyć Stowarzyszenie Niedzielnych Kierowcòw i ubiegali się o możliwośc wydawania Prawa Jazdy...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

Moim skromnym zdaniem w statusie mozna wpisac "dzialalnosc w celu:" i tu punkty ktore wymienil Rurek. Czyli nie wyznaczania tego jako cel "byc albo nie byc", ale dzialanie "w kierunku", czyli kontakt z odpowiednimi organami, itd. Moze sie udac, albo inie, ale dzialanie "w kierunku" wydaja i sie sluszne.

Oczywiscie grupa A.
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Tak.
Sformułowania :
na rzecz środowiska modelarzy... , w celu ustanowienia i dostosowania przepisów... , im ogòlniej tym lepiej...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

1. Klub jest organizacją społeczną, powołaną w celu popularyzowania
2. Klub umożliwia wszystkim zainteresowanym wymianę doświadczeń oraz wzbogacanie wiedzy specjalistycznej związanej z ............ Organizuje imprezy popularyzujące .............., a także nawiązuje kontakty z innymi organizacjami.................. w Polsce, jak i poza jej granicami.
§ 3
1. Klub jest stowarzyszeniem zarejestrowanym i posiada osobowość prawną. Samodzielnie określa swoje cele, program działania, strukturę organizacyjną oraz uchwala akty wewnętrzne dotyczące swojej działalności.
2. Klub jest dobrowolnym, samorządnym, trwałym zrzeszeniem skupiającym członków w celach nie zarobkowych.
U mnie jest to popularyzowanie Np. modelarstwa oraz bezpieczeństwa z nim związanego itd.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Jeśli można wpisuje się do A, o ile odległość od siedziby stowarzyszenia to nie problem
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

To może podrzucę coś bliższego Naszemu hobby: Statut Stowarzyszenia Modelarzy Opolszczyzny "FENIKS"

A tak aby było całkiem "w temacie", to ja do grupy B, i już się więcej nie odzywam i życzę powodzenia :-)
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

grupa B
Michał
eJect
Posty: 139
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 14:19
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: eJect »

Grupa B (no może trochę aktywniej bo mam trochę doświadczenia)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Cieszę się, że sprowokowałem :D

Mam pytanie co do punktów Rurka; skoro prawo UE nakłada między innymi na PL te śmieszne ograniczenia (2,4 Ghz 25mW itd) to można coś w ogóle ugrać? Według mnie idea tego stowarzyszenia to po prostu "w grupie ciężej ruszyć". Tak to by nas te alfy i omegi z wiejskiej śmiesznymi ustawami załatwiły a jak będzie już stosowna rzesza ludzi to można o coś powalczyć ;)
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

Jestem w grupie B.
Mirek
ODPOWIEDZ