handlowy

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Ładziak, nie ma precedensów. Pokaż gdzie to było i będą punkty.
Ale proszę już na PW bo jednak wątek jest o czymś zupełnie innym jakbyś nie zauważył.
Rurek pisze:Myślisz że się zmienili ? Wątpię Krzysiek, przecież dlatego wprowadziliśmy blokadę edycji bo nagminnie łamali to o czym piszesz :-) I potem była lawina PW że "te i ten rozrabia w giełdzie" a potem drugi stos PW od obrażonego-upomnianego za wytykanie "sfaniastfa"...echhh.
Myślę, że część osób dojrzała i się zmieniła - przynajmniej chcę w to wierzyć :-)
Ale gdzie pojawiają się pieniądze tam wiara nie ma nic do gadania (lub jak uczy historia zmieniają się tylko bogowie ;-) - ale nie o tym).

Tak jak Koledzy piszą: automat jest lepszy bo nikt go w tej delikatnej materii nie będzie podejrzewał o kolesiostwo a ponadto jak już działa to działa nie angażując nikogo. Można też zrobić giełdę moderowaną - czyli każdy post musi być "klepnięty" przez moda. Ale znowu pojawia się problem czasu modów. Uważam, że na dłuższą metę to się nie sprawdzi i będzie z tego powodu więcej problemów niż pożytku.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

Popuśćcie trochę bo na dwa tygodnie sobie odpoczniecie od forum.
Sobota jest, rozumiem jak by to był poniedziałek :)
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Radzik »

krall pisze:Na razie wymyśliliśmy to co wymyśliliśmy a Matkas w miarę możliwości to oprogramował. Mamy tu więc pole do popisu dla naszych zdolnych programistów PHP bo Matkas ma czasu wolnego jak każdy. Ktoś chętny?

Co do samych parametrów brzegowych to nie są one jakieś wygórowane, intencja wiecie jaka jest - sprzedaż okazjonalna sprzętu rc-fpv. Słowo "okazjonalna" oznaczać może "rzadko" albo/i wyraźnie taniej niż w sklepie. Cen nikomu nie możemy narzucać ale odstęp czasowy owszem. Nie mam zupełnie nic przeciwko żeby wystawione ogłoszenie można było edytować - ale tylko tak: zmiana ogólnie statusu na sprzedane, a w samej treści jedynie dopisanie pod niezmienialną treścią zasadniczego ogłoszenia, informacji, że dany produkt się sprzedał, lub zmieniła się jego cena. Oczywiście na zasadzie edycji a nie "podbijania". Dział kupię j.w., odstępy między ogłoszeniami może nawet 2 dni.

Także - Koledzy programiści PHP - czekamy na zgłoszenia :-)
Swego czasu popełniłem (i cały czas coś tam poprawiam) skrypt ogłoszeń spięty z forum (bazą użytkowników). http://lubartow24.pl/ogloszenia/ Tu jednak to dział na forum a mój skrypt to oddzielna podstrona połączona użytkownikami.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Według mnie, problemem jest tutaj edycja jako podbicie. Zmieńcie skrypt, by edycja nie windowała posta na samą górę i problem załatwiony.
Awatar użytkownika
loop
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 27 sty 2011, 08:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: loop »

Rybskee pisze:Według mnie, problemem jest tutaj edycja jako podbicie. Zmieńcie skrypt, by edycja nie windowała posta na samą górę i problem załatwiony.
No proszę, jakie proste rozwiązanie i z głowy.
^ sens tylko w postępie ^
kaczor
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 20:17
Lokalizacja: jezierzany

handlowy

Post autor: kaczor »

Witam kolegow.

Skoro takim problem jest gielda w forum i dzialem sprzedam..
Skutecznym rozwiazaniem bedzie całkowite usuniecie dzialu sprzedam.
Zostawic dzial kupie . Ci co czegos szukaja szybko znajda to co potrzebują.
Sprzedajacy beda musieli sami sledzic ogloszenia kupie. I sami kontaktowac sie pw z poszukujacym.
Jezeli beda chcieli sprzedać coś komuś z forum.
A jeżeli zalezy im wylacznie na sprzedawniu a nie na pomocy . To i tak nie beda tego robić gdyż maja od tego allegro. I tam mogą wystwiać swoje oferty sprzedaży korzystniej.. Też tam zagladamy więc problemu nie ma . Portal aukcyjny znany wszystkim.
To powinno definitywnie rozwiązać wiekszość problemów na ktore narzekają nasi moderatorzy.
Rozwiazanie jest proste , skuteczne i jednoznaczne.
Skoro nie chce sie utrzymywać działu sprzedam bez moderowania, ograniczeń i zbytniej ingerencji w niego. :-/
Na forum
Wystarczy w zupełności dział :
szukam / kupię/ zamienię z kontaktem wyłącznie pw.


A co do " podbicia " w tym dziale. A komu to i w czym przeszkadza? Niech ogloszenie sie odświeza dzięki temu. Skoro ktoś bardzo czegoś potrzebuje i szuka. Jezeli nie jest mu bardzo to coś potrzebne, ogłoszenie samo wyląduje w " koszu " . Jako nie odświezane np po 14 dniach. Po co , co chwila pisac nowe ogloszenie o tej samej treści czy podobnej ?
Ostatnio zmieniony wtorek 18 lut 2014, 22:31 przez kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Gdzieś Ty się uczył interpunkcji :?: :roll:
kaczor
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 20:17
Lokalizacja: jezierzany

Post autor: kaczor »

i to jest jedyne co masz do napisania w temacie :shock: :roll: :-/
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Markac i Kaczor spokój bo będzie porządkowanie wieszaka z krawatami.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
kaczor
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 20:17
Lokalizacja: jezierzany

Post autor: kaczor »

Czesc RUREK

Bo w naszym pieknym kraju, to sa sami nauczyciele i troche znachorow :lol:
Zamiast uczyc w szkolach , to ucza kazdego przechodnia ze ma byc po"" ichnmu "":mrgreen: Nie moga zyc spokojnie i pozwolic zyc innym bez pouczania innych .

OK podpowiedzialem rozwiazanie pewnego problemu reszta w gesti moderacji.
I na tym koncze zajmowanie sie tym tematem lacznie z nauczycielami
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Na koniec ciekawostka: przez 4 lata funkcjonowania forum nie wystawiłem NIC w dziale "Sprzedam" :D
pozdrawiam
Michał
flojd
Posty: 71
Rejestracja: środa 20 lis 2013, 20:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: flojd »

sluchajcie a ja uwazam ze nawet 50 postow to za duzo. Nie zadaje duzo pytan, zalozylem watek o swoim quadzie, zaliczylem kreta i mam silniki na sprzedaz i nie moge ich nawet wystawic na forum a piasty i lozyska sa ok. Motoshaft tylko poszedl ... jaki z tego wniosek, ze musze nabic ponad 30 postow - imo bezsensu.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Zawsze możesz poprosić kogoś by Ci wystawił w Twoim imieniu :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

flojd pisze:sluchajcie a ja uwazam ze nawet 50 postow to za duzo. Nie zadaje duzo pytan, zalozylem watek o swoim quadzie, zaliczylem kreta i mam silniki na sprzedaz i nie moge ich nawet wystawic na forum a piasty i lozyska sa ok. Motoshaft tylko poszedl ... jaki z tego wniosek, ze musze nabic ponad 30 postow - imo bezsensu.

Ilość i jakość postów pozwala określić czy kontrahent jest wart współpracy. Możemy zniwelować prawdopodobieństwo naciągania analizując wcześniejsze wpisy - tutaj nie ma żadnego programu partnerskiego, pieniądze już nieraz ginęły a ludzie znikali. Sumy o których tutaj mówimy bywały często niemałe. Administracja może szybko zidentyfikować "nabijaczy postów" którzy siedzą na forum tylko po to by wystawić coś w dziale giełda i pozbyć się ich prewencyjnie.

W związku z powyższym - łączymy się z Tobą w bólu jednak blokada nie zniknie. Proponuję użyć jednego z serwisów aukcyjnych.

ps. toretto1995 - praktyki takie stosujesz na własną odpowiedzialność. Jeśli lubisz pomagać nieznajomym to Twoja sprawa, pamiętaj jednak że jeśli w transakcji cokolwiek pójdzie nie tak to poniesiesz tego konsekwencje (nawet prawne). To tak jak z przeniesieniem przez bramki torby (pełnej narkotyków) nieznajomemu na lotnisku. Pójdziesz siedzieć Ty a winnemu ujdzie płazem.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

diem pisze:
ps. toretto1995 - praktyki takie stosujesz na własną odpowiedzialność. Jeśli lubisz pomagać nieznajomym to Twoja sprawa, pamiętaj jednak że jeśli w transakcji cokolwiek pójdzie nie tak to możesz pożegnać się z forum. To tak jak z przeniesieniem torby (pełnej narkotyków) nieznajomemu na lotnisku. Pójdziesz siedzieć Ty a winnemu ujdzie płazem.

Nie rozumiem.


Wystawiam ogłoszenie, piszę że to nie ja tylko kolega sprzedaje i tyle mam z tym wspólnego.

Nie interesuje mnie co on sprzedaje, po jakiej cenie sprzedaje i w jakim stanie.

Wszystkie wiadomości w tej sprawie olewam bo jest jasno napisane w ogłoszeniu że to nie moje rzeczy :mrgreen:
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
ODPOWIEDZ