Teneryfa

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Teneryfa

Post autor: arczi »

Witam,
Z góry przepraszam jeśli nie ten dział. W związku z tym, że wybieram się na Teneryfę chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z forumowiczów ma informacje na temat tamtejszych przepisów dotyczących UAV. Jak dokładnie wyglądają sprawy lotów bezzałogowcem na wyspie: strefy, pozwolenia?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Teneryfa

Post autor: Adasko »

pare lat temu nikt nie wnikal jak latalismy copterami , tyle ze w najlepszych miejscach do latania mocno wieje
wiadomo ze trzeba daleko od lotnisk ale w odleglosci 6km od lotnisk nic nie ma ciekawego
bierz coptera na los gigantos ,Punta de Teno i na Teide fajne widoki ,Masca taka sobie
Jak bedziesz plywal statkiem wycieczkowym to zapytaj zaloge czy mozesz zabrac coptera i czy bedziesz mogl wystartowac i wyladowac na statku
koniecznie bierz samochod sa bardzo tanie
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Teneryfa

Post autor: RW »

Adasko, może bez tego beztroskiego bełkotu. Bo jak arczi tam "wpadnie" do zastuka do twoich drzwi aby podziękować za rady :lol:

arczi, tutaj masz przepisy dotyczące bezzałogowców w różnych krajach: http://www.ulc.gov.pl/pl/uav/3191-przep ... ch-krajach

Teneryfa, to zdaje się - Hiszpania.
Rafał Wojtyniak
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Teneryfa

Post autor: Rybskee »

Bez przesady. Kto był w Hiszpanii wie jaka jest tam Policja. Grunt by latać z głową (tj nie w pobliżu lotnisk) i nie nad ludźmi a reszta to tam ><>. Jak już Adasko wspomniał weź polataj nad Teide gdyż widoki jak nie z tej ziemi, rewelacja i bardzo spokojnie.
Awatar użytkownika
linaxis
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 10:43

Re: Teneryfa

Post autor: linaxis »

Ja mieszkam 7km od lotniska, to można latać ?
JJRC H8D 2,4G FPV
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Teneryfa

Post autor: RW »

Znajdź swoją lokalizację tutaj: http://www.fis.pansa.pl/?lang=_pl&top_m ... s_mapa_FIS i sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Rafał Wojtyniak
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Teneryfa

Post autor: arczi »

Dzięki wszystkim za odpowiedź jeżeli w lutym nie wypali z dronem na Teneryfe do napewno w sierpniu jak będę na urlopie :)
Natomiast mam mały problem ponieważ tak jak niemiecki u mnie perfekcyjnie tak z angielskim klapa a nie chciałbym mieszać w to translatora-wiadomo jak tłumaczy czy byłby ktoś tak dobry i zobaczył w link od kolegi RW i streścić pokrótce przepisy?
Co do lokalizacji gdzie mozna nagrac ciekawy material to myślałem właśnie o wulkanieTeide, Los Gigantos oraz latarni morskiej w Punto de Teno.
Teraz w kwestii transportu drona w samolocie. Jako że lecę najpierw Lotem do Warszawy a następnie czarterem Travel Services zrobiłem mały research a sprawy mają się nastepujaco:
Lot - należy zgłosić chęć przewożenia UAV wcześniej i poczekać na zgodę od przewoźnika. Co do pakietów to mam 2 sprzeczne informacje, oddział Lot w Wawie mowie ze nie ma problemu ale każdy z LiPo oddzielnie w safebag, ilość pakietów dowolna. Lot w Poznaniu twierdzi, że max 2 pakiety. Możliwe, że to kwestia procedur na danym lotnisku.
Travel Services - tutaj kontakt przez biuro podróży, nie ma problemu pakiety dowolna ilość, każdy w safebag. Wymagane pozwolenie od przewoźnika, które załatwia BP i na 100% je dostajemy
W obu przypadkach LiPo w podręcznym bagażu, dron dowolnie. Zapewne większość z Was o tym wie ale to info dla potomnych :)
Aaa no i sory za literówki ale post klepany z telefonu.
Adasko auto na sierpień ogarniete, 100 jurkow za 4 pełne dni z pełnym ubezpieczeniem itd. Good deal? Auto typu opel astra, seat leon
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Teneryfa

Post autor: Adasko »

znow problem? :-)
jak przewiesc drona samolotem? :-)
wystarczy pomyslec i nie meczyc sie z dodatkowa waliza
dwa dni przed wylotem nadaj paczke kurierem na adres hotelu w ktorym bedziesz mieszkal na swoje nazwisko recepcja dostarczy do pokoju
wyjdzie taniej co nadbagaz i bez klopotu z lipolami
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Teneryfa

Post autor: arczi »

myślałem o tym i wychodzi ok 300 zł w dwie strony. Nadbagażu nie będzie ponieważ w LiPo 5000 mAh całość waży niespełna 2 kg. Może dron to wiele powiedziane dronik raczej:)
W kwestii LiPo też tragedii nie ma jak pisałem, Safebag i po sprawie
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Teneryfa

Post autor: Adasko »

bierz duzo pakietow :-)
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Teneryfa

Post autor: arczi »

3x 5000 mAH oraz 1x3300mAh mam zamiar zabrać
ODPOWIEDZ