Brushless gimbal

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Spoko nie obrażam się czy coś no bo o co? Chciał bym po prostu mieć instrukcję obsługi jak wiele wiele osób które zakupiło to cacko i się buja. Zwyczajna instrukcja jak podłączyć jak skalibrować, ustawić. Pewnie do tego doję jak każdy ale wydaje mi się że na tak zacnym forum i na tyle osób które posiada ten gimbal wraz z tym że sterownikiem to powinien być zrobiony tutorial. Jak się nie pojawi to ja go zrobie jak to rozkminie.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Przecież podałem CI link do tutorialu :roll: :cry: Musisz tylko podłączyć silnik pitch do złącza pitch w kontrolerze, silnik roll do roll w kontrolerze, czujnik i zasilanie. Wszystkie złącza są opisane...
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Podłączyłem wszystko i co z tego? Przecież i tak trzeba wiedzieć jaka polaryzacja a płytka niemiecka jest nieopisana który kabelek gdzie ma iść. Poza tym nie wiadomo bo skąd w jakiej pozycji i gdzie ma być przymocowany czujnik położenia. Po podłączeniu wszystkiego jedyne co mam to wibracja wszystkiego we wszystkie strony :)
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
meteor
Posty: 2241
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: meteor »

Płytka z rctimera jest opisana, a takową posiadasz z tego co przeczytałem. W temacie który CI podlinkowałem jest podana orientacja czujnika, a w tym temacie było to pewnie ze 100 razy.
pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Obrazek

Pokaż mi gdzie jest opis tej płytki? (poza podłączneiem zasilania) i tego czujnika?
Czytanie 150 stron tematu brushless gimbal bywa męczące jeśli chcesz znaleźć coś czego nawet w Rurkowym temacie nie ma - no taka jest prawda. Dlatego taki tutorial albo aktualizacja tematu Rurkowego była by wskazana, chociażby ze względu na takie postu jak mój :)

Wszystko ładnie pięknie jak ktoś już na tym zęby zjadł ale są i tacy którzy potrzebują prostych dla wielu ale jednak wyjaśnień.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Myszon pisze:Pokaż mi gdzie jest opis tej płytki? (poza podłączneiem zasilania) i tego czujnika?
Hmmm na stronie gdzie to kupiłeś jest link..a w nim link do schematu : http://code.google.com/p/brushless-gimb ... p&can=2&q=
W obecnym GUI sensor możesz położyć praktycznie dowolnie bo w GUI sobie ustawiasz orientacje czujnika. Ot i co.
Jak uruchomić/skalibrować - jest w wątku o BruGi który jakoś tam systematyzuję...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: bartwaw »

... a nie chodzi mu o podłączenie silników ;) ?
Jak nie chodzi jak należy to przekręć wtykę i po temacie.
Choć mi się wydaje, że podłączenie nie ma znaczenia.


EDIT:
srawdziłem, silniki można podłączać jak się chce. Kontroler sam sobie wszystko ustala.
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Głównie to chodzi mu o taki tutorialik. Puki co na YT jest jak gościu składa gimbal RCTIMER'a - przydatne. Nikt nie opisał nie pokazał tak zwyczajnie co z elektroniką i oprogramowaniem step by step. Obiecuje że jak wszystko mi zadziała jak należy to zrobię wypunktowaną instrukcję step by step. Temat brushless gimbali wiadomo nowy i nawet sklepy które to sprzedają nie posiadają takich instrukcji. Wystarczy poczytać na RC Timer opinie o produkcie pod gimbalem - ludziska się denerwują na maxa i są poirytowani - wręcz odradzają innym zakupu. A wystarczyło by żeby było to gdzieś opisane step by step.

Po złożeniu mojego i załączeniu zaczął mi wariować wibrować ruszać się sam więc skąd mam wiedzieć czy źle wpiołem przewody czy może odwrotnie a może jakaś kalibracja przez GUI - nie wiadomo. Chwała oczywiście Rurku że opisałeś i wylinkowałeś wszystko o sofcie - absolutnie przydatne na maxa.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Madfly »

http://www.youtube.com/watch?v=yzFgB3PB_uU

Tutaj jest tut... w skrócie
-zainstalować ftdi
-wgrać soft za pomocą arduino
-za pomocą gui skalibrować i ustawić parametry
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

Mam taki kłopocik: od kilku dni męczę Alexmosa na sofcie 2.03b na własnym bimbalu.
Wszystko ustawione, spidowane, skalibrowane (extended mode) i niby jest ok ALE rozjeżdzają się osie: roll zawsze w prawo, pitch w w dół. Jakbym nie ustawił czujnik zawsze jest tak samo.
W GUI, w real time data wartości ACC_X i ACC_Y powoli ale systematycznie rosną.
Spotkał się ktoś z czymś takim?

I jeszcze jedno. PIDy są 5,0,6. Sterowanie zew na razie nie podłączone.
Jakakolwiek zmiana I powoduje, ze osie same sie zaczynają krecić, im wyższa wartość tym ruchy są mniejsze aż kończy się oscylacją
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Człon I w regulatorze odpowiada za dokładne dociągnięcie do wartości zadanej.
Wypada go jakoś ustawić choćby minimalnie.
Czy przy włączaniu zostawiasz gimbala nieruchomo przez kilka sekund?
Poziom czujnika skalibrowałeś?
Awatar użytkownika
slodowy
Posty: 163
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 16:03
Lokalizacja: Jaworze & War.

Post autor: slodowy »

ECO400 pisze:Trochę koloru nie zaszkodzi :-)

Obrazek
gimbal bardzo OK.
następny krok to cała konstrukcja, elektronika, silniki umieszczone w GoPro ;-p
będzie lewitował.
tego co teraz przygotowałeś odchudzić już się nie da heheheh :-)
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

slodowy pisze:tego co teraz przygotowałeś odchudzić już się nie da heheheh :-)
da się da :-P
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Post autor: Jambo »

krall pisze:Mam taki kłopocik: od kilku dni męczę Alexmosa na sofcie 2.03b na własnym bimbalu.
Wszystko ustawione, spidowane, skalibrowane (extended mode) i niby jest ok ALE rozjeżdzają się osie:
Pierwszy raz jak podpiołem alexa to praktycznie pidy wpisałem z rękawa tak żeby stał nieruchomo- okazało się że miałem farta bo było całkiem git :-P
potem zmiana softu na 2.03 i nagle się okazało że nie trzyma osi w obrocie YAW... do tego pojawiło się jakby delikatne trzęsienie przy locie do przodu.
Cała wina leżała po PID'ach po podniesieniu pidów zaczeło to działać .
więcej PID'a :-P prawdopodobnie zejdz też z mocą na silnik
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Jambo pisze:
krall pisze:Mam taki kłopocik: od kilku dni męczę Alexmosa na sofcie 2.03b na własnym bimbalu.
Wszystko ustawione, spidowane, skalibrowane (extended mode) i niby jest ok ALE rozjeżdzają się osie:
Pierwszy raz jak podpiołem alexa to praktycznie pidy wpisałem z rękawa tak żeby stał nieruchomo- okazało się że miałem farta bo było całkiem git :-P
potem zmiana softu na 2.03 i nagle się okazało że nie trzyma osi w obrocie YAW... do tego pojawiło się jakby delikatne trzęsienie przy locie do przodu.
Cała wina leżała po PID'ach po podniesieniu pidów zaczeło to działać .
więcej PID'a :-P prawdopodobnie zejdz też z mocą na silnik
To kolega pracuje już na 3 osiowym gimbalu ?.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ODPOWIEDZ