Rock ESC

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

hols
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 gru 2011, 12:22
Lokalizacja: Gdańsk

Rock ESC

Post autor: hols »

Cześć wszystkim,

Na imię mam Adam (niektórych witam 2 raz) - jestem jednym z ludzi pracujących nad Rock ESC.

Oto cechy regulatora, który chcemy zaprojektować i wdrożyć do produkcji:
• super-szybki czas reakcji sterowanych silników,
• zabezpieczenie nadprądowe
• open source,
• obsługa wysokich natężeń - do 50A lub do 85A (z dodatkowymi tranzystorami),
• kompatybilność z bateriami 3s-6s
• sprzęt przystosowany do obsługi zaawansowanych algorytmów sterowania,
• kompatybilność z MK - ten sam protokół I2C,
• obsługa interfejsów: PPM, I2C, UART and CAN,
• możliwość podłączenia ESC bezpośrednio do komputera przez USB (nie będą potrzebne dodatkowe przejściówki)
• odtwarzanie różnych melodii w momencie uruchomienia układu (katarynka ;)).

Podsumowując: Rock ESC to regulator projektowany z myślą o helikopterach wielowirnikowych z dużą obciążalnością, zapewniający minimalny czas reakcji, a do tego łatwy w obsłudze.

Projekt jest finansowany przez na samych oraz internautów za pośrednictwem platformy crowdfundingowej IndieGoGo.com. Więcej informacji znajduje się tutaj (niestety po angielsku): http://www.indiegogo.com/Rock-ESC?a=314216

Ty też możesz wesprzeć nasz projekt!
Jak to działa? Każdy kto zdecyduje się zostać darczyńcą dostanie nagrodę, w zależności od kwoty jaką wesprze nasz projekt. Czyli "co ja z tego mam" ?

Mówiąc prościej, w podzięce za wsparci darczyńcy dostaną:
• układy ESC,
• przypinki,
• koszulki (z na prawdę klawym logo),
• open source (kod, projekt płytki)
• stronę wiki projektu
• walory artystyczne (?!) - tak! zobacz "perk 2" po prawej stronie na IndieGoGo,
• powiadomienia nad postępem prac,
• przyszłe produkty.

Zebrane pieniądze planujemy przeznaczyć na uruchomienie produkcji pierwszej partii układów ESC. Pieniądze zostaną przeznaczone również na zakup potrzebnego sprzętu laboratoryjnego - oscyloskopu, amperomierza oraz różnego rodzaju silników i baterii, które posłużą to testów, tak aby mieć pewność, że regulator będzie działał z różnego rodzaju sprzętem.

Jako darczyńca nie ponosisz żadnego ryzyka związanego ze wspieraniem naszego projektu. Jeżeli nie uda nam się zebrać odpowiednio wysokiej kwoty, to wszystkie pieniądze zostaną zwrócone do osób wspierających projekt

Oto nasz filmik promocyjny:
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

po pierwsze, wielowirnikowce praktycznie nie potrzebuja obciazalnosci wiekszej niz 30A na regulator a po drugie to dajcie spokoj z tym zebraniem o pieniadze - chcecie zarobic to wezcie pozyczke, ktora potem splacicie jezeli produkt bedzie dobry.

inna sprawa, ze nie wiem co Wam za sprzet labolatoryjny jest potrzebny, zwykly oscyloskop, dobra lutownica, dobry programista i gotowe ;)
Awatar użytkownika
lukisek
Posty: 1333
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 16:24
Lokalizacja: Bydgoszcz/Limerick

Post autor: lukisek »

No ja tez tak to widze
Zamiast zwodzic - dajcie cene i po sprawie a jak kasy nie macie to zdobadzcie w funduszu unijnego albo poszukajcie na portalach dla inwestorow. Nie mozecie oczekiwac ze ktos pobiegnie zdyszany i zamowi regiel za 50E . Nie macie brandu , marki - macie smieszny film na tubie . chcecie zaistniec - idzcie droga jaka robią mlode talenty muzyczne - sprzedaja swoje utwory za prawie darmo , czekajac az zainteresuje sie nimi jakis powazny lowca talentow. Czasy do ktorych dstosowujecie swoje dzialanie marketingowe niestety juz dawno minely. Dzisiaj trzeba konsumentowi podsuwac produkt i prosic czy moze zechcialby go kupic . Wy wykorzystujecie w drastyczny sposob sytuacje bazujac na niszy i duzym popycie na tego typu konstrukcje. Daje wam max 2 miesiace i jesli nic z tym nie zrobbicie - w drodze sa o ile wiem 2 konkurencyjne konstrukcje za polowe albo mniej ceny MK.
hols
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 gru 2011, 12:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: hols »

lukisek pisze: Zamiast zwodzic
Nie zwodzimy wszystko jest powiedziane.

Cóż, trochę boli mnie to co tutaj czytam. W ogóle nie czytacie tego co jest napisane na IndieGoGo. Ani trochę.

Tutaj nie chodzi tylko o zarobienie - my chcemy budować rynek UAV. Myślę, że bardziej powinniście widzieć tę akcję jako pomoc dla 3 chłopaków z Polski, którzy mają aspirację otworzyć własną firmę i zrobić coś sensownego niż siedzieć na etacie. Firma, która powstanie dostarczy Wam lepszy sprzęt niż teraz obecny na rynku. No i to będzie coś polskiego.
cholo pisze: na regulator a po drugie to dajcie spokoj z tym zebraniem o pieniadze - chcecie zarobic to wezcie pozyczke, ktora potem splacicie jezeli produkt bedzie dobry.
lukisek pisze:No ja tez tak to widze
Nie żebrzemy. Tak jak jest napisane na IndieGoGo - my na tym projekcie nie zarabiamy, na zebranie owoców ciężkiej pracy przyjdzie czas później. Dotacja jest w 100% celowa i obejmuje:
* oscyloskop
* amperomierz
* różnego rodzaju silniki / LiPosy
* budżet na wykonanie pierwszych prototypów
* budżet na wykonanie pierwszej partii ESC i pokrycie kosztów transportu
* budżet na dalszy rozwój (założenie firmy/strona internetowa itd.)

Dotacja nie obejmuje:
* siedzenia "po godzinach" nad projektem

Jeżeli kampania nie wypali to zwrócimy Wam pieniądze co do grosza. Proste.
lukisek pisze:idzcie droga jaka robią mlode talenty muzyczne - sprzedaja swoje utwory za prawie darmo
Nie dojechało do Was, że dajemy Wam open source, który jest za free. Więc tak, jak ci jak muzycy, którzy sprzedają się za pół darmo - będzie oprogramowanie, dostępne projekty płytek niezależnie od tego czy ktoś będzie brał aktywny udział w tym projekcie czy nie. Liczymy na to, że znajdą się ludzie, którzy będą po prostu hojni oraz tacy którzy kupią Rock ESC w przedsprzedaży przez IndieGoGo.

Podsumowując. Nikogo nie zmuszam, żeby przelał na ten projekt pieniądze, żałuję, tylko, że jako Polacy słabo (w moim odczuciu) rozumiecie ideę crowdfundingu. Dla kontrastu podaję inne projekty, które "żebrały" o kasę:
http://www.kickstarter.com/projects/bus ... l-analyzer
http://www.kickstarter.com/projects/jkg ... s?ref=live
cholo pisze:inna sprawa, ze nie wiem co Wam za sprzet labolatoryjny jest potrzebny, zwykly oscyloskop, dobra lutownica, dobry programista i gotowe ;)
Według mnie bagatelizujesz koszta tego projektu i czas jaki trzeba poświęcić na zrobienie i porządne wytestowanie ESC. Takie jest moje zdanie w momencie. Robisz jakąś elektronikę?
lukisek pisze:Wy wykorzystujecie w drastyczny sposob sytuacje bazujac na niszy i duzym popycie na tego typu konstrukcje
Zdefiniuj drastyczny. Kogoś pobiliśmy ? ;)

Potem jeszcze wrzucę małego FAQa odnośnie ESC32 / OpenPilota / Tanich ESC z Chin. Dużo ludzi o to pyta.
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

elektroniki nie robie ale widze jak inni robia (Zbig, Pitlab, Mifau, Remzibi, Misio, Klenio, Kuki itp) i nikt nie marudzi o kase mimo, ze projekty kilkunastokrotnie bardziej zaawansowane a ludz czesto tylko jeden 8-)
poza tym jak Wy widzicie to zwrocenie pieniedzy jak projekt nie wypali, bo ja slabo ;-)

ale dobra, nic juz nie pisze bo jestem juz moze zbyt stary i zgredzialy zeby uwierzyc w szanse powodzenia projektow typu nie mamy nic ale damy Wam rynek UAV za kilka koszulek.

powodzenia (kurka, juz drugi raz pisze to w tym tygodniu) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota 17 gru 2011, 19:44 przez cholo, łącznie zmieniany 1 raz.
Artu

Post autor: Artu »

hols pisze:
cholo pisze:inna sprawa, ze nie wiem co Wam za sprzet labolatoryjny jest potrzebny, zwykly oscyloskop, dobra lutownica, dobry programista i gotowe ;)
Według mnie bagatelizujesz koszta tego projektu i czas jaki trzeba poświęcić na zrobienie i porządne wytestowanie ESC. Takie jest moje zdanie w momencie. Robisz jakąś elektronikę?
To zobacz sobie rodzime projekty, które powstały i powstają bez zewnętrznych dotacji:
Misio OSD
Remzibi OSD znane na całym świecie i nawet kopiowane przez Chińczyków :-/
OSD by Zbig & Pitlab obecnie w trakcie powstawania.
OSD 644
Sterownik anteny by Zbig
IMU
RSSI by Mieciu
i wiele innych projektów (kogo pominąłem, przepraszam)

EDIT
Za większością projektów "stoi" jeden człowiek...
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

Jestem ciekaw rzeczywistej pracy tych regulatorów w porównaniu z innymi, obecnie dostępnymi na rynku.
Generalnie jako młody człek zakładający właśnie firmę zdecydowanie popieram Wasz pomysł i uważam go za doskonały. O ile ktoś będzie chciał wesprzeć Wasz rozwój to może to zrobić widząc obecny poziom włożonej pracy a i dalej patrolowania tego co się z nim dzieje lub i nie.

I chciałbym wierzyć, że znajdą się ludzie którym Wasz pomysł przypadnie do gustu i "postawią" na Was.

Tak czy inaczej - inicjatywa jest słuszna i wolę to niż rzeczywiste żebranie :) Powodzenia !
hols
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 13 gru 2011, 12:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: hols »

cholo pisze:elektroniki nie robie ale widze jak inni robia (Zbig, Pitlab, Mifau, Remzibi, Misio, Klenio, Kuki itp) i nikt nie marudzi o kase mimo, ze projekty kilkunastokrotnie bardziej zaawansowane a ludz czesto tylko jeden 8-)
Czy ja marudzę? Chcesz - pomagasz - doceniamy.
Nie chcesz - nie pomagasz - my mówimy "trudno", nie będziemy Cię nachodzić z naszymi ulotkami ;)
cholo pisze: poza tym jak Wy widzicie to zwrocenie pieniedzy jak projekt nie wypali, bo ja slabo ;-)
Normlanie. PayPalem / zwrot na konto bankowe. Dodam, że IndieGoGo może nas pociągnąć do odpowiedzialności jeżeli nie będziemy się wywiązywać z naszej umowy, z resztą głupio by było zrazić do siebie tyle osób, które już wsparły projekt, a tym bardziej założyciela DIY Drones - Chrisa Andersona.
cholo pisze: ale dobra, nic juz nie pisze bo jestem juz moze zbyt stary i zgredzialy zeby uwierzyc w szanse powodzenia projektow typu nie mamy nic ale damy Wam rynek UAV za kilka koszulek.
Artu pisze:To zobacz sobie rodzime projekty, które powstały i powstają bez zewnętrznych dotacji:
Widzę, doceniam i szanuję ludzi, którzy tworzą postępowe produkty.

Natomiast nie mogę zrozumieć czemu robione jest takie wielkie "halo" z tego, że finansujemy ten projekt w ten sposób. Spekuluję, że za jakiś czas to będzie standard - crowdfunding robi się coraz bardziej popularny. Może inny przykład z Polski:
http://polakpotrafi.pl/projekt/plyta-dla-posla
Można zebrać w ten sposób pieniądze? No można, więc czemu nie zrobić tego z pomocą ludzi, którym zależy, zamiast prosić urzędnika o pieniądze podatników UE.

Jeżeli ktoś się jeszcze czuje molestowany przeze mnie do wspierania naszego projektu, to oficjalnie przepraszam i kończę wątek cwordfundingu. Jednocześnie informuję, że rozsyłanie "spamu" będzie miało miejsce tylko w tym wątku, a w razie czego można się ewakuować odnajdując w prawym-górnym rogu przycisk w kształcie krzyżyka lub przeskakują na inna część forum 8-)
elektron pisze:Tak czy inaczej - inicjatywa jest słuszna i wolę to niż rzeczywiste żebranie :) Powodzenia !
Dzięki, dobrze, że takie słowa też padają :)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

hols pisze: Dzięki, dobrze, że takie słowa też padają :)
Spoko, róbcie te regle a nie gadajcie tyle ;-)
Czekamy na efekty.
Trzymamy kciuki :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

hej
jestemm po kilku pikwach i nawet nie chce mi się czytać co jest wyżej napisane ( przepraszam koledzy :-) )

pokażcie jakiś efekt bo na tym filmie to .,. z resztą nawet nie chce sie tego filmu oglądać


na tym forum znalazł byś kilka kilkanaście osóbb które zrobiły fajne rzeczy w domu i nie potrzebowali do teego żebrania kasy, ani super sprzętu laboratoryjnego aa poza tym sprzed można wypożyczyć !



wiecie co to jest urząd pracy można wziąć dużo kasy na otwarcie działalności
albo dofinansowania przecież to innowacyjność więc na co czekacie!



jeszcze raz przepraszam ide spać
ale mam srube
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

chyba cala sprawa polega na tym, ze fizycznie oni jeszcze nic nie maja oprocz pomyslu i byc moze jakiegos schematu czy draftu softu.

to jest crowdfunding czyli pozbierasz kaske, nakupisz sprzetu a potem sorki ludziska nie wyszlo, kaska przepadla, niech paypal wam odda. hiehie, cos jak z dotacjami unijnymi tylko jeszcze mniej kontrolowane. alez ja bezczelny jestem :oops:
Awatar użytkownika
Kuba
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 15:50
Lokalizacja: Gdynia - Warszawa

Post autor: Kuba »

Niestety ale ja też odczułem na własnym przykładzie, że osoby na tym forum skutecznie gaszą zapał kreatywnych osób. Nie wiem z czego to wynika, może z lęku przed konkurencją?

Nie przejmujcie się tym, sam nawet myślałem o podobnej formie finansowania ale warto mieć co pokazać. Wasz film niestety nie jest przekonujący (żeby nie powiedzieć śmieszny) dlatego zacząłbym od tego. Bez funduszy możecie zrobić przynajmniej część schematów i jakąś podstawową wersję płytki, wykonać rendery 3D i od razu będzie się lepiej prezentować.

Jeśli chodzi o sam regulator - aktualnie zmierzam się z tym samym projektem (założenia też mam podobne, jednak raczej komercyjnie dlatego nie planuję open source) i jest to temat rzeka. Mam już sporo doświadczeń z MOSFET'ami i dużymi prądami i jest to droga przez mękę ale jeśli nie zrazicie się po pierwszych kilku spalonych płytkach (im większy mosfet tym większa dziura w płytce która zostaje po jego wybuchu 8-) ) to może uda się Wam coś osiągnąć. Hardware to 40% sukcesu, software to też spore wyzwanie.
Pozdrawiam
Kuba
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

To ja może inaczej to powiem nowym kolegom. Jeśli stworzycie owy regulator, to sprzedacie go w ilości 50-100sztuk na tym forum w ciągu jednego dnia. Tutaj ludzie (Polacy) wydają krocie w dziale "giełda" na wspólnych zamówieniach i każdy dobry produkt kupowany jest od ręki. Przeglądnijcie dział giełda, wspólne zamówienia... zobaczycie o co mi chodzi.

Niestety, rzeczywistość jest okrutna. Mało kto chce płacić za obiecywanie. Jeśli będziecie mieli dobry produkt, to uwierzcie, że biedni nie będziecie - nawet jeśli regle nie pójdą w świat.

Organoleptycznie - wystarczy jedna pozytywna opinia silnika, by koledzy z forum zamówili 60sztuk :P (nie licząc tych, którzy czytają a się nie udzielają)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

Kuba - to nie chodzi o konkurencje konkurencja jest dobra mobilizuje do działania .
ale zauważ jest PitLab Remzibi Zbig miś ... i wiele innych osób,
zrobili i nie prosili datki ,
i tu się zgadzam z Diem ludzie zobaczyli ze dobry produkt i kopiują w Polsce i na świecie

w tym wypadku tu też tak może być jak najbardziej życzę powodzenia, ale już było OSD graficzne i chłopaki trochę olali "nas" ...
Awatar użytkownika
elektron
Posty: 1169
Rejestracja: sobota 29 sty 2011, 22:37
Lokalizacja: Dęblin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: elektron »

PitLab, Zbig, Remzibi, Miś - to osoby które robią to hobbistycznie, pracując w innych firmach etc. Mają stad pieniadze na ruszczenie z "biznesem".

U studentów wygląda sprawa inaczej.
Działajcie chlopaki - dajcie jak najszybciej schematy, jakieś rendery aby przekonać nie przekonanych :D
ODPOWIEDZ