Podłączenie kamery AIO do FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Podłączenie kamery AIO do FC

Post autor: Docent »

Złożyłem małego drona na ramie QX80, który wyposażony jest w kontroler lotu SP Racing F3 EVO Brushed, mini kamerę AIO (All In One) czyli kamera zintegrowana z nadajnikeim i anteną.

I tutaj rodzi się moje pytanie jak będzie najlepiej zasilić cały tor video?

Aktualnie zasilanie kamery brane jest z FC i wynosi ono 5V (na płytce FC prawdopodobnie jest przetwornica Step-Up ale nie jestem pewien bo nie znalazłem schematu). Kamera działa obraz jest idelany nie ma żadnych zakłóceń, ale odnoszę wrażenie, że czas lotu strasznie się skrócił. Nie wiem czy powodem takiego zachowania może być niepotrzebne zasilanie kamery z przetwornicy 5V.

Czy może lepiej będzie zasilić kamerę bezpośrednio z pakietu zasilającego?

Pomijamy wtedy dwa etapy - podniesienia napięcia przez przetwornicę a następnie obniżenie napięcia przez regulator w kamerze. Czy może jakiś bardziej doświadczony kolega jest w stanie rozwiać moje wątpliwości. Może ktoś już kiedyś walczył z podobnym problemem. Poniżej wygląd mojego drona z całym wyposażeniem.

https://drive.google.com/file/d/0ByCk5e ... sp=sharing
Ostatnio zmieniony poniedziałek 27 mar 2017, 17:07 przez Docent, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Podłączenie kamery AIO do FC

Post autor: MacPiston »

Najpierw zacznij od redukcji masy - masz multum niepotrzebnych pinów, złączek itp. itd. W tych maluchach każdy gram się liczy.
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Podłączenie kamery AIO do FC

Post autor: Docent »

Czy ja wiem czy multum. Osiem goldpinów i do tego złącza może razem ma 1g masy. Przewody są dociente z lekkim zapasem więc tutaj wpływ wagi też raczej pomijalny.

Dron bez baterii ma masę 45g.

Zrobiłem test:

Odłączyłem zasilanie kamery od przetwornicy step-up i czas lotu jest już zadowalający. Po podłączeniu kamery bezpośrednio do pakietu czas lotu również jest zadawalający niestety pojawiły się zakłócenia od działających silników. Czyli muszę pomyśleć o filtrze LC . Narazie dałem sam kondensator wpięty równolegle do zasilania 100uF i występowanie zakłóceń zmniejszyło się.

Gdzie dostać taki mikro filtr LC?
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Podłączenie kamery AIO do FC

Post autor: Docent »

Po aktualizacji firmware Cleanflight do 2.0.2 czasy lotu wyraźnie się poprawiły i można powiedzieć, że są zadawalające - minimum 4 minuty lotu, maksimum 5m30s.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
ODPOWIEDZ