Ekranowanie wzmacniacza audio przed komórką.

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Ekranowanie wzmacniacza audio przed komórką.

Post autor: labo »

Panowie, mam pewne głośniczki komputerowe (pomijam jakość, ale pasują mi gabarytowo), które zakłóca mi komórka. Założenie filtra na zasilanie praktycznie nic nie dało, bo sygnał włazi na wzmacniacz. Chcę mu zbudować metalowe pudełko jako ekran na wzmacniacz, podpięty do masy. Czy znaczenie ma, czy materiał to mosiądz, miedź czy stal? No i pytanie, czy taki ekran ma sens?
xboomx
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 26 cze 2016, 10:03
Lokalizacja: Krakow

Re: Ekranowanie wzmacniacza audio przed komórką.

Post autor: xboomx »

Proponuję spróbować od folii aluminiowej. Zwykłej, kuchennej, najgrubszej dostępnej w supermarkecie. Aluminium jest ok jeśli chodzi o ekranowanie. Na potrzeby testów owiń co masz jak najszczelniej i podepnij do masy. Nie siedzę w audio, ale może masz tam coś oprócz przewodu zasilającego, co robi za antenę? Przez "założenie filtra" masz na myśli ferryt zaciśnięty na przewodzie? Dodam tylko, że ferryty są różne, a ich skuteczność rośnie wraz z długością. Ferryt może być długi (kiedyś używałem półmetrowego) lub można przewód przepuścić przez niego kilkukrotnie (nawinąć) przez co dla przewodu będzie "wydawał się dłuższy" :) Istotna jest też odległość ferrytu od odbiornika, który ma być zabezpieczony. Generalnie im bliżej tym lepiej.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Ekranowanie wzmacniacza audio przed komórką.

Post autor: Rybskee »

Można by ten temat pociągnąć i ktoś z forumowych prosów dał wskazówki jak ekranujecie instalacje u siebie w modelach? Robicie to tak samo jak jest zaekranowany kabel RG-6? Czyli owiniete folią i podłączone do masy?
ODPOWIEDZ