Stacja Ładowania

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Stacja Ładowania

Post autor: Be0wulff »

Siemka

W związku z zimową nudą i potrzebą zgromadzenia w jednym miejscy całego towaru do ładowania pakietów popełniłem stację zawierającą wszystko co niezbędne.
Zmieniłem ładowarkę i ostatecznie wypadło na ichargera - zobaczymy co jest warta. Do zasilania jej użyłem 2 zasilaczy HP DPS-1200FB.
Zgodnie z http://www.rchelination.com/setting-hp- ... er-supply/ tym wątkiem spiąłem je szeregowo tak, że dają 25V na wyjściu. Każdy może dać 100A więc powinno wystarczyć na każdy pakiet.

Jako że chciałem mieć możliwość ładowania wszystkiego w jednym pojemniku, mam wyprowadzone 4 wyjscia po 12V, 2 porty USB ( pierwszy 1A a drugi 2.1A ) oraz miejsce na ładowarkę samochodową . Zrobiłem dwa pojemniki na przewody, płytki balancera i reszte drobiazgów - klapki otwierają się po naciśnięciu przycisku. Drugi przycisk włącza wiatraki - jeden dmucha w dół, drugi wyciąga ciepłe powietrze ze środka. Do kompletu jest termometr oraz voltomierz/amperomierz żeby widzieć co się dzieje w środku.

A teraz po tym przydługim wstępie kilka fotek :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę ciemne wyszły, może jutro w dzień zrobie jeszcze takie na których będzie widać panel z usb.
Ostatnio zmieniony piątek 11 gru 2015, 21:51 przez Be0wulff, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Stacja Ładowania

Post autor: Rurek »

Piękna sprawa. Tylko wzmocnij tę ściankę z rączką - widzisz jak się ta rachityczna pseudo-alu ścianka wygięła?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja Ładowania

Post autor: Be0wulff »

Niestety moj fuckup :( zanim zmontowałem nie zrobiłem próby na sucho - wchodził dół, wchodziła góra to pomyslałem, że całość tez wejdzie. A jednak cos mi się rozjechało i jest odrobine krzywo. Już mam kątownik i przymocuje go na nity od środka - powinno być lepiej.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Stacja Ładowania

Post autor: Rurek »

Widziałeś jak ja to zrobiłem?
Dookoła listwa sosnowa 20x8 mm, przykręcona wkrętami z powiększonym kołnierzem i jeszcze wszystko porządnie zlane od środka wikolem. W narożnikach dodatkowo kątowniki. Dopiero po takim zabiegu ta walizka ma sztywność.
Obrazek
Obrazek

Oczywiście szacun za resztę - kawał porządnej elektrowni z monitoringiem parametrów zrobiłeś :idea: . Super.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stacja Ładowania

Post autor: Be0wulff »

Trochę inna jest ta ładowarka. Pakiet naładowała w 12 minut a potem wyrównywanie celek zajęło 40 :-) Mam nadzieję, że kolejne ładowanie bedzie szybsze jak już pakiety będą dobrze wyrównane.
ODPOWIEDZ