Czym malować laminat na styropianie

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Czym malować laminat na styropianie

Post autor: marceli »

Mam skrzydło ze styro miejscowo wzmacnianie laminatem.
Zastanawiam się czym to pomalować - poleciałem farbą do styro w sprayu - tam gdzie było styro na wierzchu to złapało spoko, na laminacie już nie.

Druga sprawa że te styro RC farby strasznie drogie.. :P

Czym innym mogę pomalować?
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Plakatówką :)
Ja tak pomalowałem kiedyś EG i na to lakier bezbarwny cieniutko i było si
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

a odtłuściłeś laminat przed malowaniem :lol: :?:
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Pomalowanie laminatu jest kłopotliwe musisz najpierw prysnąć jakimś podkładem
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Oczywiscie, ze nie odtłuściłem laminatu przed malowaniem :D

Trochę źle sformułowałem pytanie - szukam taniego zamiennika dla tych RC styro sprayów za 20pln sztuka - może jakiś wodny spray z castoramy??
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Julian T.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Jestem pewien że każda "wodorozcieńczalna" farba do drzwi, okien tudzież do ścian czy sufitów będzie dobra. Byle nie nitro i nie rozpuszczalnikowa. Ale teraz jest moda na farby "ekologiczne" i wodorozcieńczalne, więc coraz więcej tego będzie. Chociaż trzeba będzie się zaopatrzyć w pędzel, bo w sprayu to nie wiele jest takowych wynalazków.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Jak weźmiesz emulsje to możesz ją tez barwic i jaka oszczędność jedyne co to większa waga
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Kupilem ostatnio taka emulsje na bazie wody, tanie to, maja w mini puszkach i na dodatek nie smierdzi podczas malowania :)
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No przecie o to tu chodzi żeby nie miało rozpuszczalników na bazie nitro, toluenu e.c.t. Wszystkie "ekologiczne" farby będą dobre. Mają jedną wadę... Schną conajmniej 24h, ale czy to jest aż taki problem ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Ja maluje farbami akrylowymi z tubki. Takimi co maluje się obrazy. Dostępne w sklepach plastycznych. Nanoszę to pędzelkiem i stad ten artyzm na modelu :mrgreen: . Kryje to laminat, w zależności od odcienia koloru. Jasne wymagają więcej warstw. Malowałem KARPIA, który jest pokryty tkaniną z epidianem 53. Jak to wygląda można zobaczyć. Polecam wałek, pędzelkiem wychodzi jak od Picassa.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Te wodne farby to schną długo, o ile w ogóle wysną kiedyś ojciec pomalował farbą wodną kaloryfery i do dzisiaj są gąbczaste a nie powinny przecież kaloryfery z reguły są ciepłe, ale to było dawno dlatego mam uprzedzenie do wodnych farb, teraz z pewnością są lepsze najlepiej zrobić próbę :-P
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

A ja mam takie pytanie czy laminowanie włóknem szklanym materiału z którego jest wykonany Easy Glider albo Easy star nic nie zaszkodzi,znaczy nie stopi czy coś??
Np:. w celu wzmocnienia kadłuba włóknem 25g/mkw.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Nic nie stopi tylko żywica nie trzyma EPP Elaporu za dobrze, zresztą tak i metoda na firankę+polimer używam "woal" jako firanki polecam, można kupić w w OBI, jak wyschnie jest mocne stosuje dwie warstwy u mnie przynajmniej wychodzi czysto niektórzy mają z tym problem tajemnica to odpowienia gęstość polimeru i fajny duży pędzel może być okrągły lepszy od płaskiego fi 20mm, ponadto żywica żółta polimer na spirytusie lub denaturacie ale białym nie fioletowym wychodzi fajnie czysto i biało
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
ODPOWIEDZ