Zippy Compact vs Turnigy

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zippy Compact vs Turnigy

Post autor: robak56 »

Witam, muszę dokupić baterię 4s do koptera i zastanawiam się którą wybrać:
-Zippy Compact 5000mAh 25/35C
http://allegro.pl/lipo-li-po-14-8v-4s-5 ... 52126.html
-Turnigy 5000MmAh 25/35C
http://allegro.pl/lipo-li-po-14-8v-4s-5 ... 91712.html

Zippy używałem do tej pory 3s i nie mam do nich zastrzeżeń. Dodatkowo są lżejsze od Tutnigy
Które są lepsze tzn wytrzymują więcej ładowań, mają wolniejsze spadki napięcia? Proszę o wypowiedzi ludzi którzy mieli obie baterie i mogą porównać.

Dodatkowo czy kupował ktoś od tego sprzedawcy (karnas-RC)?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
simoneus
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: simoneus »

Witam
Mam ZIPPY compact 5000 4s właśnie od tego sprzedawcy i złego słowa i nich nie mogę powiedzieć, nie puchną, nie rozjeżdżają się cele, a latają w quadro jak i w Mentorze z MPX. Ważne jest to, że pilnuje cały czas napięcia na pakiecie, czy to w NAZA, czy w telemetrii odbiornika Aurory.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Może nie w tych rozmiarach ale miałem i Turnigy i Zippy. Ciężko odróżnić jedne od drugich. Szanowane trzymają podobnie, katowane puchną identycznie. Poszedłem w Zippy bo były tańsze w HK.

Sprzedawca jest ok. Brałem u niego kilka drobiazgów - pakiet, silnik, coś tam jeszcze. Za każdym razem bez problemu.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
MagicD
Posty: 105
Rejestracja: piątek 06 cze 2014, 19:59
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: MagicD »

Ja również używam Zippy 4S 5000mAh i jest ok.
Zwróć tylko uwagę, że te pakiety mają różne wtyczki - Zippy ma 5.5mm, a Turnigy HXT4 czy jakoś tak się to chyba zwało.
Takie samo gniazdo jak w tym Turnigy jest w Zippy 3S 4000mAh i przyznam się, że jest wygodniejsze jeśli chodzi o szybkość podłączania i rozłączania.
Ale ostatecznie bojąc się, że przy dużym poborze prądu coś będzie iskrzyć czy coś... wybrałem 5.5mm (możliwe ze absolutnie na wyrost).

P.S.: Zawsze też w przypadku tych 5.5mm boje się o zwarcie jak wkładam pakiet do pudelka czy teczki... zrobiłem sobie zatyczkę na minus tak by nie było możliwości niekontrolowanego zwarcia przy transporcie. Przy tej drugiej wtyczce taki problem nie występuje.
Yeahw :)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Polecam compacty, mam od roku i po konkretnym katowaniu lekko nad puchły (zamówiłem nowe więc widzę różnicę). Do koptera bierz lżejsze.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o wtyczki to i tak będę zmieniał na xt60 bo na nich mam zbudowane zasilanie.
Za to sprawdziłem tabelę producenta silników i po zmianie na 4s silnik będzie pobierał 21.2A co przy hexie daje łącznie 127.2A na całość, a wydajność tych pakietów to 25C czyli 125A... Niewiele ale jednak mało... Chyba jednak trzeba będzie kupić droższe z wyższym "C".
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

robak56 pisze:silnik będzie pobierał 21.2A
Średnio/przy zawisie/ na maksie? Najlepiej wrzuć ten silnik ze śmigłem na hamownie i zmierz. Tabelki producenta czasem mylące bywają.
Przyznam że ponad 20A na silnik podczas lotu to bardzo dużo. Chyba że to jakiś ponad 5cio kilowy potwór.
Poza tym paiekt 25/35C 5000mAh da Ci chwilowego ponad 150A i to chyba wystarczy. Bo zakładam że te silniki biorą 21,1A na maksie. Nikt raczej nie lata na maks otwartej przepustnicy dłużej niż parę sekund :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Zippy Compact vs Turnigy

Post autor: se-ba1 »

robak56 pisze:Witam, muszę dokupić baterię 4s do koptera i zastanawiam się którą wybrać:
-Zippy Compact 5000mAh 25/35C
http://allegro.pl/lipo-li-po-14-8v-4s-5 ... 52126.html
-Turnigy 5000MmAh 25/35C
http://allegro.pl/lipo-li-po-14-8v-4s-5 ... 91712.html

Zippy używałem do tej pory 3s i nie mam do nich zastrzeżeń. Dodatkowo są lżejsze od Tutnigy
Które są lepsze tzn wytrzymują więcej ładowań, mają wolniejsze spadki napięcia? Proszę o wypowiedzi ludzi którzy mieli obie baterie i mogą porównać.

Dodatkowo czy kupował ktoś od tego sprzedawcy (karnas-RC)?
Pozdrawiam
Na przestrzeni 3 lat używałem 3S zarówno Zippy Compact jak i niebieskie Turnigy. Używane w taki sam sposób, w tym samym modelu.
U mnie niebieskie Turnigy lekko dłużej trzymały poziom napięcia oraz wielkość pojemności.
Natomiast w początkowym okresie używania (30 cykli) miałem wrażenie, że zółte Zippy Compact są wydajniejsze. Zapewne kwestia wagi, bo model miał w locie więcej powera.
Po 30 cyklach ładowania zauważalny był spadek wydajności zółtych Zippy, natomiast Turnigy cały czas wydajność miały tą samą. W żółtych Zippy również ich pojemność zaczęła spadać, czego nie zauważyłem w Turnigy.
Ja przechodząc na 4S poszedłem w niebieskie Turnigy 5800. I po 80-100 lotach hexakopterem nie narzekam na te pakiety.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Rurek, rzeczywiście podane jest przy obciążeniu 1590g na silnik wiec u mnie tyle w życiu nie będzie, nawet jak podwiesze gimbal z Nexem. Póki co z GP waży 2800g więc jest spory zapas.
Obrazek
ODPOWIEDZ