Duże zdjęcia w postach ... ?

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Duże zdjęcia w postach ... ?

Post autor: PiotrSz »

Tak od dłuższego czasu zastanawiam się czemu ludzie wstawiają do swoich postów zdjęcia w rozdzielczości dużo większej niż 1400x800 ?? Tej wielkości zdjęcie spokojnie da możliwość przekazania treści innym użytkownikom forum w sposób bardzo komfortowy, sam umieszczam przeważnie zdjęcia w zbliżonej rozdzielczości. Obserwując posty i załączone w nich zdjęcia często w pełnej rozdzielczości pożal się Panie Boże matryc aparatów w telefonach komórkowych reprezentują sobą gigantyczną ilość ziarna i paski w przeglądarce które umożliwiają przesuwania ekranu na boki żeby takie zdjęcie obejrzeć w całości ....

Oglądanie takich tematów na smartfonie, laptopie 15" czy nawet na dużym monitorze jest mega nie komfortowe a jeśli do tego dojdzie jeszcze w danej chwili słaby transfer internetu to może to człowieka doprowadzić do frustracji ...
Pół biedy jeśli dane zdjęcie zrobione w dużej rozdzielczości miało jeszcze wysoką jakość a nie ZIARNO i wagę na poziomie 1-2mb to można by to przełknąć a tak zostaje tylko przysłowiowe olanie takiej fotki.

Dosyć często forum przeglądam w pracy na smartfonie czy na laptopie 15" i uwierzcie mi że doprowadza mnie to wściekłości jak widzę ciekawy temat z fotkami które nie nadają się do oglądania. Może to zboczenie zawodowe z racji tego że przez parę lat pracowałem jako fotograf w branży reklamowej gdzie jakość i kompozycja zdjęcia miała znaczenie.

Od nikogo nie wymagam szkół fotograficznych ale minimum pomyślunku kiedy kolejny raz będziecie załączać do swojego postu czy tematu gigantyczne (ciężkie) zdjęcie w fatalnej jakości szczególnie na zalagowanych serwisach typu fotosik czy pokazywarka.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Pozostaje opcja [thumb] i wtedy jest miniaturka. Ale wadą jest to że jest to miniaturka z "niespodzianką" jak się kliknie :-) i sprowadza się do identycznej frustracji.
Ja używam imageshacka gdzie na stałe założyłem skalowanie ładowanych zdjęć do 1600x1200 i jest perfekto. No ale za to płacę i pewnie większość olewa ten sposób hostingu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Rurek, właśnie te wielkie i "ziarniste" niespodzianki ;-) Ale z drugiej strony jak zdjęcie jest dobrze zrobione to na smartfonie wystarczy sam podgląd, nie trzeba klikać w miniaturę. Inna sprawa to wystarczy konto google i bez płacenia jest świetny hosting zdjęć praktycznie bez ograniczeń.
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

A jeszcze lepszym rozwiazaniem jest konto w google, masz swoj dysk plus dodajesz zdjecia na swoj profil, i nigdy chyba duzego formatu nie wyswietlalo z moich zdj tutaj na forum tylko automatycznie pomniejszalo.
Np toObrazek
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Post autor: ReMo »

PiotrSz, szybszy byles ;) ale to temu bo z komorki pisze;)
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

PiotrSz pisze:Rurek, właśnie te wielkie i "ziarniste" niespodzianki
Eee ja tam widzę igły a nie ziarenka ;-)
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Rurek, robić zdjęcia nawet gównianym aparatem i będą ładnie wyglądały jak się chce :-P A co ja Ci będę tłumaczył, duży chłopak jesteś i wiesz o co chodzi...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Ja się spotkałem ze zdjęciem w miniaturce kilka MB!!
Ciągnięte z jakiegoś zew. serwera.
Ktoś miał niezłą fantazję...

Ten problem można rozwiązać tylko w jeden sposób.
Zrezygnować z IMG i umożliwić korzystanie z wbudowanej galerii zdjęć, gdzie jest pełna kontrola nad rozmiarem zdjęcia.
W przeciwnym wypadku nigdy nie da się zrobić przyjaznego, mobilnego forum.
Ludzie są leniwi... Ja zawsze wrzucam zdjęcia na serwis, gdzie automatycznie są kadrowane zdjęcia do maks. rozmiaru, jaki sobie ustawiłem.
1024px to są zdjęcia o maks. szerokości jakie powinny być dozwolone.
Ideałem byłyby różne wersje obrazków na różne rozdzielczości, no ale to forum...
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

Wystarczy że każdy użytkownik da 1zł i diem kupiłby dla forum kilkadziesiąt TB.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Lee pisze:Wystarczy że każdy użytkownik da 1zł i diem kupiłby dla forum kilkadziesiąt TB.
Super, ale zupełnie nie w temacie :-)
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Post autor: Lee »

No jak nie w temacie, każdy daje foto z różnych serwisów, czyli często duże formaty.
Jak będzie forumowy upload to będzie miniaturka+foto zmniejszone do optymalnych rozmiarów, a w gratisie nie przepadające foty.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Lee, rozmiar zdjęcia nie zależy od "rożnych serwisów", a użytkowników, którzy te zdjęcia wrzucają.
Nie wiem co jest za te 1zł, ale miejsce na zdjęcia musi być raczej na serwerze, gdzie jest forum.
Miejsca raczej nie brakuje, dużo for ma takie rozwiązanie.
Z tego co ja wiem, to problemem jest limit transferu, który jest na granicy.
Jakby się wszyscy przełączyli raptem na te rozwiązanie, to... :-)
Nie ma co wymyślać, trzeba podpatrzyć konkurencję (jest taka?:) i inne fora fotograficzne, itp. i ściągnąć rozwiązanie :-)
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

A moim zdaniem - warto dodac następny pkt do regulaminu ( umieszczamy zdjęcia w max rozmiarze nnn x nnn ) bo jak ktoś jak ja ma w losowo wybranych dniach cieniutki transfer to po paru próbach daje za wygraną i ... nie wchodzi na forum parę dni . ;-)
Krzysiek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

krzysztof21 pisze:A moim zdaniem - warto dodac następny pkt do regulaminu ( umieszczamy zdjęcia w max rozmiarze nnn x nnn ) bo jak ktoś jak ja ma w losowo wybranych dniach cieniutki transfer to po paru próbach daje za wygraną i ... nie wchodzi na forum parę dni . ;-)
Pomysł jest dobry ale regulamin to za mało ;-) i lepiej dać (o ile są takie możliwości technologiczne) filtr - po prostu na forum nie przechodzą zdjęcia które "ważą" więcej niż ileś tam wyznaczone kB czy też rozmiar (ja używam na naszym forum 1600x1200 i myślę że w obecnych czasach jest to jak najbardziej okej).
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Rurek pisze:filtr - po prostu na forum nie przechodzą zdjęcia które "ważą" więcej niż ileś tam wyznaczone kB czy też rozmiar
To by chyba było nawet technicznie wykonalne, ale niestety zdjęcie podczas wklejania w post może być OK i przejść proces walidacji, a potem podmienione na zdalnym serwerze na większe, no ale komu by się chciało tak kombinować...
Regulamin to zły pomysł, to musi być rozwiązanie techniczne, bo kto czyta regulamin (oprócz nas)... :mrgreen:
ODPOWIEDZ