Sony Action Cam AS100-V - Gimbal Phantom 2

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Seyd
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 10:36
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Sony Action Cam AS100-V - Gimbal Phantom 2

Post autor: Seyd »

Witam wszystkich,

Czy można gdzieś (najlepiej w Polsce) kupić gimbal do kamery Sony? Zastanawiałem się nad kupnem Phantom 2 Vision+, ale niski bitrate i brak trybu 1080 60p mnie zniechęcają. Z drugiej strony nie chcę kupować GoPro dla samego Phantoma (Sony Action Cam już mam i jestem z niej bardzo zadowolony).
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

No neistety z gimbalami pod action cam jest kiepsko, kiedyś szukałem i poległem :(
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Hejka.

TUTAJ pliki *stl do wydrukowania. Można któregoś z forumowiczów poprosić o druk . :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Seyd
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 10:36
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Seyd »

gazor pisze:Hejka.

TUTAJ pliki *stl do wydrukowania. Można któregoś z forumowiczów poprosić o druk . :-D
Dzięki Gazor. Wydaje mi się jednak, że podłączenie wszystkiego, skalibrowanie nie będzie łatwe dla laika.
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Myślę ,że jak się postarasz to na pewno dasz radę.
Jeżeli będziesz miał jakiś kłopot to służę pomocą. :-D
Ewentualnie znajdziesz kogoś w okolicy kto ci pomoże,
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Awatar użytkownika
adriano
Posty: 220
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2010, 22:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: adriano »

pojawiła się taka nowość na HK, może to by się nadało, po niewielkich przeróbkach
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... otors.html
Seyd
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 10:36
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Seyd »

Pomimo braku doświadczenia w tej dziedzinie spróbuję jednak zbudować własnego gimbala, zobaczymy co z tego wyjdzie. Doszedłem do wniosku, że będę potrzebować (będę wdzięczny za uwagi):
- 4 dampery,
- wydrukowanie części z linku podanego przez Gazora, choć może użyję jakiegoś innego materiału - wysłałem to do kilku drukarni, z 1 otrzymałem odpowiedź, że koszt wyniesie 300 zł (wszystkie części x 2 - zapas, gdyby coś się kiedyś złamało),
- autor projektu pisze o silnikach 2x Quanum 2208 Precision Brushless Gimbal Motor from HK, czy to będzie ich odpowiednik? http://abc-rc.pl/Silnik-Gimbal-2208-80KV
- sterownik: http://abc-rc.pl/Martinez-RC-Timer-V1-0 (bo ma wszystko wlutowane) - czy może taki być?
- kabel http://allegro.pl/odpowiednik-kabla-son ... 96815.html do transmisji FPV,

Nie wiem jak z zasilaniem. Czy lepiej użyć zewnętrznej baterii (ale jakiej?) czy tej z Phantoma 2 (o ile średnio minut takie rozwiązanie może skrócić czas lotu?). Phantoma jeszcze nie mam, więc nawet nie wiem jakie są możliwości podłączenia kontrolera do jego baterii. Jakich wtyków, złączek potrzebowałbym?

Szukałem jakiegoś poradnika DIY od podstaw, dla laików, ale nie mogłem znaleźć. Jeśli się uda, to oczywiście podzielę się rezultatem.
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Mimo iż droższy to polecam TEN kontroler. Możliwość upgrade itd. No i działa bardzo poprawnie. Można też dołożyć trzecią oś.
Reszta się z grubsza zgadza. :-D
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Seyd
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 10:36
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Seyd »

A jak rozwiązać kwestię zasilania?
Awatar użytkownika
gazor
Posty: 1028
Rejestracja: piątek 10 sie 2012, 01:25
Lokalizacja: wawa

Post autor: gazor »

Kontroler jest na 3s
Vega, trzepakolot, heksa z gimbalkiem, diy gogle
Marchelli
Posty: 72
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:58
Lokalizacja: LBN

Post autor: Marchelli »

witam, osobiście zrobiłem sobie ten gimbal, plany inne ale wydają się być identyczne, waga samego plastiku 69g, silniki właśnie to z hk quanum, ale kontroler https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... eBGC_.html jeszcze nie wszystko przyszło, ale zapowiada się fajnie, ja zapłaciłem za wydruk 180pln, i od razu powiem że miejsce na śrubę którą się skręca uchwyt kamery pękło przy pierwszym podejściu, czyli tu jest mankament, po za tym fajny, ale już stwierdzam że to dość duży gimbal, i już szukam planów na mniejszy, a co do tego kabla, to sprawdzał go już ktoś, bo z tego co widzę on jest na usb, a kamera nie wiem czy przesyła obraz przez usb, ja do swojej zamówiłem hdmi kabel z wyjściem av
latek2
Posty: 4
Rejestracja: piątek 20 lis 2015, 00:13

Re: Sony Action Cam AS100-V - Gimbal Phantom 2

Post autor: latek2 »

Mam pytanie, dlaczego nie można zastosować do sony action cam gimbala do innej kamery? Równie dobrze można by przyczepić kamerę do niepasującego uchwytu z innej kamery za pomocą opasek zaciskowych.. Nie istnieją przypadkiem uniwersalne gimbale z gwintem statywowym? Co stoi na przeszkodzie?
ODPOWIEDZ