Phantom uciekł podczas lotów nad tłumem

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Phantom uciekł podczas lotów nad tłumem

Post autor: fragles »

Kolejny mądry inaczej... zgubił Phantoma podczas filmowania kilkutysięcznego tłumu bawiącego się na dachu galerii handlowej w Kielcach:

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... lerii.html
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Widzę ze dzisiaj to same problemy z Phantomami na forum a to spadają a to latają nie tam gdzie trzeba.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
twistedme

Post autor: twistedme »

Widać, że wielkimi krokami zbliża się nieubłaganie TEN dzień, kiedy to przeczytamy o nim na żółtym pasku tvn24... :(
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Raczej nieubłaganie zbliża się dzień, w którym przez jakiegoś nieodpowiedzialnego i bezmyślnego użytkownika mydelniczki zostaną wprowadzone regulacje prawne, przez które ucierpimy wszyscy - także ci, którzy latają bezpiecznie...
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Balirc »

Panowie! Nie powielajcie stereotypów :roll:
twistedme

Post autor: twistedme »

Dokładnie o tym mówię :)
twistedme

Post autor: twistedme »

Balirc pisze:Panowie! Nie powielajcie stereotypów :roll:
Rozumiem TWOJĄ ironię, ale to nie będzie miało większego znaczenia czy przeczytasz o białym czy czarnym. Ktoś z polityków będzie chciał się wylansować i mamy pozamiatane.

A swoją drogą to ciekawe, ostatnio się nad tym zastanawiam, dlaczego do tej pory właściwie nie było żadnego poważnego wypadku z udziałem wielowirnikowca (przynajmniej ja nie znalazłem) skoro filmów można oglądać na pęczki - ucieczki, upadki w centrach miast, nawet wśród ludzi. Zawsze spadnie gdzieś obok, dziwnym trafem mijając największe zagrożenie...
Ostatnio zmieniony sobota 23 sie 2014, 21:00 przez twistedme, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

twistedme pisze:
Balirc pisze:Panowie! Nie powielajcie stereotypów :roll:
Rozumiem TWOJĄ ironię, ale to nie będzie miało większego znaczenia czy przeczytasz o białym czy czarnym. Ktoś z polityków będzie chciał się wylansować i mamy pozamiatane.
Dokładnie o to mi chodziło. Nieważne czy to będzie fantom czy S800....
PAwel_Z
Posty: 91
Rejestracja: poniedziałek 20 sty 2014, 13:58
Lokalizacja: Lubelskie / WWA

Post autor: PAwel_Z »

Bawiło się tam mnóstwo osób. Dron filmował imprezę z lotu ptaka, w pewnym momencie organizatorzy przestali go widzieć.
No i super. Lata na ludźmi po czym przestali go widzieć - tak po prostu. Tu raczej nie ma nawet winy samego phantoma, a niekompetencja pilota, który zapewne nie zna podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie wspominając już o ULC.
RTF...
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

PAwel_Z pisze:
Bawiło się tam mnóstwo osób. Dron filmował imprezę z lotu ptaka, w pewnym momencie organizatorzy przestali go widzieć.
No i super. Lata na ludźmi po czym przestali go widzieć - tak po prostu. Tu raczej nie ma nawet winy samego phantoma, a niekompetencja pilota, który zapewne nie zna podstawowych zasad bezpieczeństwa, nie wspominając już o ULC.
RTF...
Dodam tylko, że jest centrum miasta, a na imprezie bawiło się kilka tysięcy młodych ludzi. I na koniec cytat z fejsbukowego profilu właściciela mydelniczki:
[...] podczas filmowania imprezy Festiwal Kolorów, który odbywał się w Kielcach na dachu Galerii Korona filmując z lotu ptaka ujęcia imprezy z dość dużej wysokości straciliśmy kontakt z naszym dronem, najprawdopodobniej mógł wylądować awaryjnie lub spaść od strony północnej Galerii [...]
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Rozmawiałem z właścicielem na ten temat. Nie ukrywam że sam latałem raz nad tym miejscem w ubiegłym roku z rana dnia powszedniego ale na 433mhz - już nigdy więcej.
Ostatnio zmieniony środa 27 sie 2014, 08:19 przez Myszon, łącznie zmieniany 1 raz.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: attyla »

Latanie bez zachowania jakichkolwiek reguł to chyba specjalność prowadzących portale miejskie :(
u nas też mamy taki okaz , szkoda że niespadł mi do ogródka miałbym sprzęt do latania :)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... s6PNEmMyJ8
twistedme

Post autor: twistedme »

attyla pisze:u nas też mamy taki okaz , szkoda że niespadł mi do ogródka miałbym sprzęt do latania :)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... s6PNEmMyJ8
Przy okazji test wpływu masztów telefonii na phantoma ;)

To jest dopiero masakra:
http://youtu.be/fzNOiwCiqKo?t=59s
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Nudne jest to narzekanie i uświadamianie innych a co do przepisów to powinni już dawno zakazać latania zabawkami w mieście i okolicach oraz imprezach masowych. Udupią w ten sposób pajaców szpanujących po imprezach, zakładających wątpliwej jakości portale i firmy. Taki gość nie pójdzie na lotnisko bo co robić w szczerym polu a my i tak będziemy mieli gdzie latać. Latania wszędzie nie zabronią wiec szkoda płakać, pojedziemy na lotnisko lub inne odludzie i będziemy robili to co robiliśmy do tej pory.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
luk328
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:26
Lokalizacja: Warszawa / Grochów

Post autor: luk328 »

Prawda jest taka,ze na lot nad miastem o zaludnieniu >25 tys. mieszkańców powinno się uzyskać zgodę ULC. Ale nikt tego nie robi z tego względu na to, że nikt tego nie kontroluje.
ODPOWIEDZ