Żyroskop FUtaba 401 na lotki?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

Ja się pochwale miałem pożyczony żyroskop E-sky od Kefira do ES na ster wysokości i byłem zadowolony z efektu działania.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

przemas pisze:Ja się pochwale miałem pożyczony żyroskop E-sky od Kefira do ES na ster wysokości i byłem zadowolony z efektu działania.
Do pierwszego momentu kiedy się wylogował i łup :)
Zresztą tak jak i ja gitarą http://vimeo.com/7756289 i poszedł aparat Canon s3is 2 pakiety nowe serwo 20kg
Więc wolę już teraz sam latać :)
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

No po prostu się zepsuł, ale działał całkiem sympatycznie.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Ałła to musiało boleć Kefir, jak rozbijasz ze swojej winy, to tak nie boli, ale jak sprzęt nawala to mnie bardziej boli ;-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Bolało ale jaki byłem w.. na siebie że to wsadziłem
Awatar użytkownika
--mi--
Posty: 311
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 16:50
Lokalizacja: Wwwawa

Post autor: --mi-- »

Ja mam takie i w Foxie latam z nim od początku. Esky gyro zawiodło mnie już nie raz a to jest ok.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Cobra czy mogbys opisac jak miałes zainstalowane zyrko no i wogóle jak sie sprawuje podczas wiatru czy efekt kolysania modelem jest wystarczajaco likwidowany.
Wiadomo ze najlepiej gdyby to kołysanie wietrem wogole ustało.


Żyroskop był przyklejony w odpowiedniej płaszczyźnie, tzn. konkretnie w płaszczyźnie poprzecznej modelu, blisko jego osi podłużnej (aczkolwiek to chyba nie ma większego znaczenia).
Moim zdaniem, doskonale niwelował pochylanie się modelu na skrzydło w wyniku podmuchów bocznych i "dziurawego" powietrza. Podejście do lądowania jak po szynach - dokładnie równolegle do powierzchni ziemi.
Ustawienie potencjometrem zbyt dużej czułości skutkowało wzbudzaniem się modelu do "machania skrzydłami". Taka też była odpowiedź na gwałtowny ruch lotkami. Podkreślam, że to przy zbyt wysokiej czułości.
Zachowanie modelu zmieniało się dość radykalnie - dostawał na lotkach takiej bezwładności jak samolot pasażerski lub ciężki bombowiec. No i oczywiście po pochyleniu w zakręt, zostawał już w takim przechyle - to chyba jasne.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

A jak serwa dostają w d przez ten żyroskop jak się bliżej przelatywało to było słychać isty szał :)
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: From_heaven »

diem pisze:Tanie żyra heli zrobione są na żyroskopach piezo
Drogie też...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

From_heaven pisze:
Drogie też...
Andrzej ma swoje na ADXie (mems). Mimo wszystko tematu nie rozpracowywalem, nie lezy w moich zainteresowaniach :)
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

A jak serwa dostają w d przez ten żyroskop jak się bliżej przelatywało to było słychać isty szał :)

Szybsze zużycie serw to jedno, ale trzeba też brać pod uwagę znacznie większe obciążenie bec'a.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Teraz wszystkie żyra są piezo miniaturyzacja

Są też mechaniczne mam jeszcze jeden taki mechaniczny jest dużo większy wśrodku jest silnik z odważnikami na wahadełku i też się latało :-)
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Jak tak się dzieje z tymi serwami to jednak nie zakładam. Az tak zle nie latam ;-)
Awatar użytkownika
FPV Olo
Posty: 547
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 13:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: FPV Olo »

Super,jestem normalnie bardzo zadowolony z Waszego opisu takiego stabilizowania.
To normalne ze serwa dostaja i oczywiscie pobor pradu jest wiekszy ale mi chodzi wlasnie o stabilizacje bo czasem ciezko było zapanowac nad tymi gwałtownymi przechyleniami.
Latam jak dla mnie dobrze ale takie zyrko doda komfortu.
Tym bardziej duzy szybowiec 3m i tak ma juz swoja bezwładnosc a teraz jeszcze dojdzie zyrko wiec juz sie ciesze.Moze jeszcze na wysokosc załoze ale zobaczymy jak z wago wyjdzie.
Aleksander Sitnikow
KONDOR FPV;DX 201; VIDEO Tx LM 1W 1,2 2,4Ghz;Diversity by Zbig;OSD 644 by Zbig ;Antena śledząca by Zbig 14dBi; RC:MX 16s, LRS by THOMAS
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Mam nadzieję, że do zasilania odbiornika używasz UBECa albo osobnego pakietu :)
ODPOWIEDZ