Zaginiona przesyłka z HobbyKing - 50 dni oczekiwania i d...

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Zaginiona przesyłka z HobbyKing - 50 dni oczekiwania i d...

Post autor: seg »

Witam,

Co zrobić w sytuacji, gdy po 45 dniach nie otrzymałem przesyłki z HK Chiny?

Na stronie trackingu "17track" od samego początku tj. od 09 marca 2013 r. widnieje "Transporting". Poczta Polska nic nie słyszała o przesyłce z tym nr trackingowym - ponoć nie przekroczyła granic naszego kraju. Zgłosiłem sprawę w HK ale nie wiem czy w odpowiednim miejscu - zrobiłem to w Support Center po zalogowaniu się na mój profil.
Dziś mija równo 50 dni od wysłania. W przesyłce NIE BYŁO Li-poli, tylko 4 silniki i jakieś pierdoły typu opaski i termokurcze.

Najbardziej wku.... mnie podejście HK, gdzie przez tydzień odpowiedziano mi 2x łaskawie, ale lejąc wodę, namawiając do sprawdzenia w skrzynce i na poczcie oraz opisując ile to przesyłka idzie do różnych krajów i informując, że mogę być pewien, że ich odpowiedź nie jest automatyczna.. Szlag mnie trafia gdy traktuja mnie jak jakiegoś debila. Przecież nie pisłabym do nich bez kontaktowania się z PP. Sprawa na Paypal od tygodnia jest już roszczeniem, ale znając ten "system" wykręcą się. Dostałem 2 NIC NIE WNOSZĄCE do sprawy zapewnienia i podano mi przedziały czasowe w jakich może się mieścić czas wysylki do różnych krajów, z tym, że kitajce NIE WIDZĄ, że 50 dni przekracza każdy z podanych czasów, do dowolnego pieprzonego kraju na świecie. Każą czekać kolejny tydzień. Jak ostatecznie zakończyć bezsensowne przepychanki z idiotami, tak, aby zgłosili zaginięcie przesyłki w Hong Kong Post, która to instytucja przeprowadzi dochodzenie i w końcu ktoś wyśle mi kolejną przesyłkę lub zwróci pieniądze?! Przecież przesyłka ewidentnie zaginęła. Prosze o udzielenie wskazówek jak uciąć ich durne pogaduchy.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Niestety masz pozamiatane, magiczne "45" dni minęło od płatności. Jakbyś w 43 dniu założył roszczenie a w 44 przekształcił w spór to już by do Ciebie druga paczka leciała...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

Witaj. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale spór założyłem 02 kwietnia 2013 r. tj. po 25 dniach od wysyłki, a przekształciłem go w roszczenie 21 kwietnia, tj. po 44 dniach od wysyłki, więc chyba dałem radę ;) Ale jakoś nic nowego do mnie nie leci ;) Otrzymuję nic nie wnoszące maile z HK. Paypal "bada" sprawę:

"Status

Sprzedający odpowiedział na naszą prośbę o dostarczenie informacji z systemu monitorowania przesyłek. Jeszcze nie potwierdziliśmy informacji z systemu monitorowania przesyłek, chcielibyśmy jednak Ci je udostępnić.
Hongkong Post numer z systemu monitorowani RCXXXXXXXXXHK"

Teraz status to: wymagane działanie użytkownika.. Kto ma cos działać? Ja? Gdzie skoro tam nic nie można dodać od siebie, edytować.. ?
Ostatnio zmieniony sobota 27 kwie 2013, 16:02 przez seg, łącznie zmieniany 2 razy.
Artu

Post autor: Artu »

Rurek pisze:Jakbyś w 43 dniu założył roszczenie a w 44 przekształcił w spór
Rurku, chyba jednak nie ta kolejność :lol:
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Podaj treść statusu na 17track
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

Podałem Kolego. Dobrze radzę sobie z angielskim ;P

Origin: Hong Kong , Normal Tracking

Destination: Poland(Modify), Not Found

Events: 9-Mar-2013, The item (RCXXXXXXXXXHK) left Hong Kong for its destination on 9-Mar-2013

Status: Transporting
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Powiem Ci że ja też miałem problem z paczką która akurat wyszła z RCtimera także 9 marca w kierunku polski. Ale jakoś 10 kwietnia pojawiła się w końcu w Polsce :) Więc faktycznie Twoja gdzieś zaginąć mogła :)

Pozdrawiam!
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

To moje trzecie zamówienie. Zwykle szło tydzień, półtora..
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

U mnie ostatnia szła 40 dni ale 8 dni temu też zamówiłem z rctimera i wczoraj wylądowała już w wawie. Ze sporu będziesz miał nici. Rctimer wyśle papiery do paypala że przesyłkę wysłał i nic nie ma na sumieniu.
seg
Posty: 24
Rejestracja: środa 06 cze 2012, 14:10
Lokalizacja: Krk

Post autor: seg »

Co więc z tego wynika? Czy w dobrym "miejscu" w HK umieściłem swoje roszczenie? Poddać się i czekać nie wiadomo na co? ..Na to, aż miną wszystkie terminy i kasa przepadnie? Umieścić skargę "na widoku" na forum HK? Jak ich zmusić do działania? Po cholerę jest system rejestrowania przesyłek?!
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

Ja Ci powiem że musisz na PayPalu popatrzeć bo ja tak raz miałem z RCtimerem że też bardzo długo czekałem. Jeszcze 45 dni nie minęło jakoś koło 40 przekształciłem skargę w roszczenie o kasę czy jakoś tak i właśnie też było oczekiwanie na działanie bo dostałem nr listu przewozowego jak Ty i gdzieś trzeba było tam w centrum sporów kliknąć odpowiedz i wkleiłem jeszcze raz to samo co wcześniej napisałem otwierając roszczenie i otrzymałem odpowiedź o zwrocie od PP w ciągu ja wiem 10 minut :) Więc dobrze popatrz w centrum rozstrzygania sporów na Paypalu..
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Spokojnie. Ponieważ masz przesyłkę ze śledzeniem to przed Ppalem, HK musi udowodnić że przesyłka dotarła, a nie że została wysłana. IMHO albo dojdzie po złożeniu reklamacj przez HK do poczty, albo wysłali jeszcze raz i niedługo ją dostaniesz, albo zwrócą Ci kaskę na konto HK.
Artu

Post autor: Artu »

Mi z RCT od razu po założeniu sporu proponowali zwrot kasy, ale odpisałem, że chcę bimbala, a nie kasę. Mają czas do 8 maja :-P
Awatar użytkownika
Andych
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 08:47
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Andych »

W tym 9 marca to jakaś czarna dziura ich dopadła, tez w tym dniu moja przesyłka zniknęła. dokładnie jak u Seg, 9 wyleciała do Polski i nigdy się u nas nie pojawiła.
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

to może jakiś samolot spadł ? :D
ODPOWIEDZ