Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

jak na sucho sprawdzić czy dobrze przypisałem do kanału 7 funkcję auto tune? bo nic się nigdzie nie podświetla jak ruszam przełącznikiem.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Janek »

To akurat normalne, bo auto-tune włączy się dopiero wtedy, gdy kopter będzie w AltHold. Ja ostatecznie nie sprawdzałem na sucho, tylko przed blokiem. Jak się okazało, że działa, to poszedłem szukać większej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Czy ktoś już się bawił funkcją follow me? Działa to?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Działa bajerancko. Nie dość że podąża za tobą to jeszcze gimbala tak przechyli żebyś cały czas był w kadrze :)
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

shaggee pisze:Nie dość że podąża za tobą to jeszcze gimbala tak przechyli żebyś cały czas był w kadrze :)
tzn ze pixhawk obsługuje gimbale na silnikach?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Steruje jedynie pochyleniem nie silnikami.
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

shaggee pisze:Steruje jedynie pochyleniem nie silnikami.
nie bardzo rozumiem :) przeciez gimbal nie jest spięty z pixhawkiem, chyba :)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Panie, gimbal sobie stablizuje kamerkę ale możesz go przecież ustawić pod jakim kątem ma stabilizować ;)
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Mam wrażenie że mamy do czynienia z jakąś betą 3.2 jeszcze. Płytka którą mam jest w wersji 2.4.5.
Pierwsze co mnie zaniepokoiło to, to że pixhawk nie analizuje jakości sygnału z odbiornika i po jego zaniku nie reaguje w żaden sposób pozostawia ostatnie stany! :shock: :evil:
Drugie to, to że aby ustawić FS należy poziom sygnału wysterowania gazu obniżyć poniżej 975ms! no i tu znalazłem chyba błąd. Aparatura 9XRpro lub eleres nie pozawala na taki niski poziom gazu (expo, trymy itp) więc zmieniłem ten parametr wyzwalający FS na 990 (dopuszczalny zakres jest od 900-1100). No i pixhawk nie pzwala uzbroić silników bo wyrzuca błąd poziomu FS! Ale co dziwne, raz zadziałał prawidłowo tj uzbroił itd. po czym przy następnym uzbrojeniu znowu blokada! :idea: i tak cały czas. Można oczywiście wyłączyć kontrolę ale nie o to chodzi. Wie ktoś może co może być przyczyną? Czy u Was zmiana poziomu gazu na 990ms dla wyzwalania FS też powoduje blokadę?
Trzecia rzecz która mnie zaniepokoiła to że przy widocznych 10 satelitach pozycja w MP potrawiła na kilkanaście sekund odjechać na prawie 100m - no ale to może dlatego że model był w pomieszczeniu i widział niebo tylko przez okno. :?:
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Masz za małą odległość między poziomem FS (990) a twoim minimalnym gazem aparatury. Zostaw FS na 990ms ALE skalibruj aparaturę w MP tak aby zakres był np 1050-2000 bo jeśli masz FS na 990 a skalibrowałeś drążek gazu na rozdzielczość 1000-2000 to będzie wywalał błąd i to nie jest bug tylko zabezpieczenie zbyt małej różnicy miedzy FS a minimalnym ustawieniem drążka gazu.
Awatar użytkownika
rex
Posty: 379
Rejestracja: piątek 09 kwie 2010, 21:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rex »

Wow, dzięki min. poziom mam 1012. Wiesz może jakie jest dopuszczalne minimum różnicy?
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Chyba 30 ale ręki nie dam sobie uciąć. Najbezpieczniej 50+
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

mam pytanie, do łączenia się z pixhawkiem używam BT i jest problem, bo łączy się może co 10 raz a tak to wywala błąd jakiś, różne kombinacje, odłączenie podłączenie zasilania, restart programu, restart kompa i co któryś raz załapie, co może być nie tak? nie mogę użyć kabla USB bo mam taką ramę że nie ma dostępu do wejścia USB, zamówiłem zewnętrzny moduł led ale narazie na niego czekam
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

A próbowałeś przez MP czy APM planner?
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

MP
ODPOWIEDZ