Kamera do widoku live-view na zewnątrz

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Kamera do widoku live-view na zewnątrz

Post autor: Wojtass_nt »

Cześć.
Szukam kamery, która ma być zamontowana na maszcie hangaru. Koniecznie 2x zbliżenie czyli zmienna ogniskowa w zakresie 70-35mm. Najlepiej nie mniej niż 520 lini.
O ile zasilanie jest już tam wyprowadzone bo działa inna kamerka to problem jest z przesyłem obrazu. Kabel (nie więcej niż 70m) lub wi-fi. W lini prostej to jakieś max 40m dla sygnału video. Ktoś siedzi w temacie i podsunął by jakieś propozycje kamer oraz najtańszy zestaw do transmisji wi-fi? Ew. jakie są ceny takiego kabla?
Ja znalazłem np. taką kamerę:
http://sklep.delta.poznan.pl/kamera-vf- ... p4927.html

Jakość jest niezła. Wolał bym aby cena za kamerę nie przekroczyła 300zł.
Może ma ktoś do sprzedania jakiś transmitter video za niewielkie pieniądze?
Chodzi o obniżenie do maksimum kosztów bo kamerka ma służyć nam, modelarzom w celu podglądania tego co dzieje się na naszym terenie.
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Kamerka którą podałeś nie ma zoomu sterowanego zdalnie. Podany zakres ogniskowej służy do jednorazowego ustawienia obrazu podczas instalacji kamery.
Za cenę 300 nie dostaniesz kamery z motozoomem tzn. zoomem którym możesz operować zdalnie.
Jak ma być tanio to lepiej pociągnąć kabelek niekoniecznie koncentryczny taniej będzie kabel UTP (skrętka komputerowa) a na końcach transformatorki dopasowujące. http://sklep.delta.poznan.pl/transforma ... p2801.html

Podglądać chcesz przez internet czy w jakimś pomieszczeniu na lotnisku ?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Nie chodzi mi o sterowanie zdalne, a jedynie możliwość ustawienia zbliżenia na stałe :)

Kamera będzie dawać obraz na stronę aeroklubu tak aby wgląd miał każdy z modelarzy i osób odwiedzających stronę. Chodzi o to aby widzieć czy ktoś w danej chwili jest na lotnisku.

Diody IR nie są potrzebne bo i tak nic nie będzie widać. Odległość celu od kamery jest spora i wynosi jakieś 300m.
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Jeżeli ma to być podgląd przez internet to musisz mieć kamerę IP lub kamerę analogową + video serwer.
W każdym z tych przypadków raczej nie zmieścisz się w kwocie 300 PLN, choć może jakąś kamerkę IP uda Ci się znaleść.
Poszukaj na stronie Delty w dziale Monitoring mają przykładowe kamery udostępnione w internecie tak ja to Ty byś chciał.
Może na http://www.securitycamera2000.com znajdziesz coś z zadowalającej Cię cenie, jakby co śmiało pytaj.
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ja bym wziął każdą lepsiejszą kamerkę IP z pantiltem z alledrogo, wsadził do niej obiektyw z motozoomem, całość wpakował w kopułę i gotowe. Jak się znajdzie odpowiednio wypasiony pantilt z wyjściem PTZ to spoko podłączamy motozooma i zdalnie każdy uprawniony może przez internet zmienić kadr we wszystkich osiach :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Rurek, nie trzeba wyważać drzwi już otwartych, coś takiego jak piszesz istnieje i jest doskonale znane pod nazwą kamera szybkoobrotowa.
Na przykładzie z Delty: http://sklep.delta.poznan.pl/kamera-ip- ... p3410.html
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Dzięki ale nie na naszą kieszeń :P
Kamera nie będzie ruszana, obrotowa ani fruwająca :D
Musi natomiast znieść wysokie temperatury i skrajnie niskie więc musi to być kamerka z obudową hermetyczną i dobrym radiatorem. Ta z mojego linku wydaje mi się idealna ale gdyby znaleźć taką samą ale w wersji bez IR to pewnie było by taniej.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

wjacek pisze:Rurek, nie trzeba wyważać drzwi już otwartych
Ja myślę o DIY , powiedzmy w 500zł zamknięte :-)
SPeedDome to oczywiście najlepsze rozwiązanie tylko że wysokobudżetowe...poza tym chyba ona nie jest po IP tylko czyste PTZ ?

Edicao, aa doczytałem sorry na szczęście jest już w cenie całość po internecie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Wojtas_nt ale ta kamerka do której link podałeś to kamera analogowa, nadal potrzebujesz urządzenia które przechwyci obraz analogowy i wypuści z siebie "strumień cyfrowy".
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Wojtass_nt
Posty: 983
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:40
Lokalizacja: Nowy Targ

Post autor: Wojtass_nt »

Zakładam, że w porcie już jest przetwornik bo jedna kamera funkcjonuje.
http://www.aeroklub.nowytarg.pl/kamera
wjacek
Posty: 418
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 14:36
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: wjacek »

Musisz się dokładniej dowiedzieć co za sprzęt jest zainstalowany i jakie są możliwości rozbudowy.
Wideo serwery są na konkretną ilość portów (najczęściej 1, 2 lub 4) a co za tym idzie do jednego wideoserwera nie da się przyłączyć dowolnej ilości kamer.
Pozdrawiam,
Jacek
ODPOWIEDZ