Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Jaja robisz sobie? Czytaj wyżej

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

rika2017 pisze:Jaja robisz sobie? Czytaj wyżej

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
nie nie robie :!: . jak masz tak pisać to lepiej nie pisz w ogóle. :!: :!:
Nie ma wyżej info o doładowywaniu baterii po dłuższym leżakowaniu co do przechowywania jest info i o to nie pytam....
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

pawelwst pisze:Panowie a podpowiedzcie proszę poczatkującemu. jak naładowana bateria poleży sobie jakiś czas
To patrz tabelka wyżej. Po to jest funkcja STORAGE w ładowarkach. Oczywiście, jak zaznaczył Lotnik, to przede wszystkim tyczy typowych baterii LiPo. Te dedykowane do Xiaomi czy DJI, z własną elektroniką, teoretycznie powinny same rozładować się po jakimś czasie do poziomu przechowywania ale jak już zaznaczyłem, za grzyba nie ufam temu systemowi - zbyt wiele zapuchniętych "ętęlęgętnych" baterii widziałem. Natomiast co do doładowywania - LiPo nie mają efektu pamięci więc jak bateria jest częściowo rozładowana to możesz ją bez strachu doładować do full'a.
Ten wredny...
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

Verid dziękuje za rzeczową odpowiedź,
Dziś wykonałem pierwszy lot Midronem i jestem pozytywnie zaskoczony. Co prawda kalibracja kompasu powiodła się za 5 razem :-) no ale udało się i dron poszybował.
Pytanie jakie mam po pierwszym locie to czy zacięcia i "nakładki" klatek obrazu na filmie to może być skutek złej karty sd czy może coś innego?
Włożyłem kartę SanDisk Ultra SD HC1.
Wojtek9333
Posty: 3
Rejestracja: środa 18 paź 2017, 15:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wojtek9333 »

Hej. Kolejne pytanie. Czy mieliście może taki problem, że po przełączeniu z widoku kamery na widok mapy satelitarnej mieliscie białe pole? Mapa się nie pokazuje. Widać położenie drona ale mapy nie. Internet włączony. Znów nie wiem o co chodzi :p
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

Dziś za mną drugi lot dronem. Troszkę poprzestawiałem ustawienia kamery i jest już lepiej chociaż nie w pełni mnie zadowala efekt. Ale to może dlatego ze tuż przed zachodem słońca latałem.
Midron spisuje się rewelacyjnie. Posłuszny do bólu... poniżej fotka zachodu słońca.
Załączniki
IMG_20171112_152902.jpg
IMG_20171112_152902.jpg (313.67 KiB) Przejrzano 1955 razy
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Witam, dostalem dzis drona.

1) Zlozylem... przejrzalem instrukcje po chinsku i stwierdzam, ze brakuje mi oslon na skrzydla, srubek, srubokretu. Mial ktos taka sytuacje ? Glupi nie nagralem zadnego filmiku z rozpakowania paczki co w sumie bylo mega bledem ale na szczescie nie brakuje samego drona czy baterii :D

Myslicie, ze GB jakos to uzna ? I czy w polsce idzie gdzies to dokupic?

Zeby bylo ciekawiej dostalem pendrive wifi a tego z kolei brak w standardowym wyposazeniu z tego co widze.

2) Jakie sa efekty latania bez karty SD ? Brak zdjec/filmow? Podgladu na zywo ?

3) Mam jakas instrukcje obslugi drona w jezyku polskim. Jest tam dosc sporo informacji ale mam wrazenie, ze to nie wszystko co warto wiedziec. Istnieje jakies ciekawe zrodlo informacji obojetnie czy to w pliku pdf/word czy nawet moga byc filmiki.
Sam przegladam teraz youtube ale w duzej mierze tam po chinsku gadaja;)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

lelusz pisze: oslon na skrzydla
Śmigła.
lelusz pisze:Myslicie, ze GB jakos to uzna ?
A jakie ma to znaczenie co kto o tym myśli? Pisz do GB że dali zadu (nie po raz pierwszy z resztą) i tyle. Doślą to dobrze. Nie doślą to zawsze możesz ich obsmarować ku przestrodze tu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=38833
lelusz pisze:I czy w polsce idzie gdzies to dokupic?
Googla wyłączyli? 77PLN bez grosza za komplet.
Ten wredny...
Chriso
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:28
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Chriso »

lelusz pisze:1) Zlozylem... przejrzalem instrukcje po chinsku i stwierdzam, ze brakuje mi oslon na skrzydla, srubek, srubokretu....
Ja również dostałem swojego Mi Drone 4K z GB bez tych rzeczy ale tylko dlatego, że w opisie (na stronie) nie ma żadnego info, że takie mają być dołączone.
Syma X5C
Aosenma CG035
Xiaomi Mi Drone 4K
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

Chriso pisze:
lelusz pisze:1) Zlozylem... przejrzalem instrukcje po chinsku i stwierdzam, ze brakuje mi oslon na skrzydla, srubek, srubokretu....
Ja również dostałem swojego Mi Drone 4K z GB bez tych rzeczy ale tylko dlatego, że w opisie (na stronie) nie ma żadnego info, że takie mają być dołączone.
Dokładnie tak jak piszesz.
pawelwst pisze:3) Mam jakas instrukcje obslugi drona w jezyku polskim. Jest tam dosc sporo informacji ale mam wrazenie, ze to nie wszystko co warto wiedziec. Istnieje jakies ciekawe zrodlo informacji obojetnie czy to w pliku pdf/word czy nawet moga byc filmiki.
Sam przegladam teraz youtube ale w duzej mierze tam po chinsku gadaja;)
Przeczytaj cały wątek a dowiesz się dużo.

Bez karty SD u mnie nie chciała się zassać aktualizacja.
Powodzenia.
mag12
Posty: 16
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mag12 »

Jeden zestaw przysyłają z osłonami na śmigła, wtedy są śrubki i śrubokręt a inny ich nie ma tylko z dongle wifi.
Ale kabelek jest zawsze. Zresztą pasuje każdy dobry kabel microusb sygnałowy.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lech55 »

mag12 pisze:Jeden zestaw przysyłają z osłonami na śmigła, wtedy są śrubki i śrubokręt a inny ich nie ma tylko z dongle wifi.
Pewnie z 90% jest bez osłon.
mag12
Posty: 16
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mag12 »

Ja kupiłem na TomTop i osłony przysłali, kolega na GB z donglem.
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Verid pisze:
lelusz pisze: oslon na skrzydla
Śmigła.
lelusz pisze:Myslicie, ze GB jakos to uzna ?
A jakie ma to znaczenie co kto o tym myśli? Pisz do GB że dali zadu (nie po raz pierwszy z resztą) i tyle. Doślą to dobrze. Nie doślą to zawsze możesz ich obsmarować ku przestrodze tu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=22&t=38833
lelusz pisze:I czy w polsce idzie gdzies to dokupic?
Googla wyłączyli? 77PLN bez grosza za komplet.
Nie rozumiem skad w Tobie tyle zlosci ;) Oczywiscie nie ma zadnego znaczenia co kto mysli, tak samo jak nie ma znaczenia co Ty tu napisales. Ok przyznaje, ze nie spedzilem zbyt duzo czasu na szukaniu oslon ale bylem przed praca i nie mialem zbyt duzo czasu... Jestem ciekawy czy Ty dostajac swojego pierwszego drona(zakladajac, ze czekales na niego dlugo) bylbys rownie cierpliwy jak mi to zalecasz.

Co do oslon to nie spodziewalem sie, ze moga dawac zestawy rozniace sie od tych w instrukcji.

Pawelwst na pewno dowiem sie duzo roznych rzeczy, staralem sie watek sledzic na biezaco. ALe 70 stron to sporo. Widzialem gdzies patent z trytytka na gimbal i mam bodajze z tego forum plik instrukcji po polsku - i o takie rzeczy chodzi ale w pigulce.
pawelwst
Posty: 16
Rejestracja: piątek 13 paź 2017, 21:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelwst »

mag12 pisze:Pawelwst na pewno dowiem sie duzo roznych rzeczy, staralem sie watek sledzic na biezaco. ALe 70 stron to sporo. Widzialem gdzies patent z trytytka na gimbal i mam bodajze z tego forum plik instrukcji po polsku - i o takie rzeczy chodzi ale w pigulce.
Nie ma czegoś takiego jak w pigułce. Ja też mam tą instrukcje po polsku i taką sama tylko w języku angielskim dostałem z moim midronem z Gearbest.
W przypadku exploatacji takiego sprzętu nie można sobie pozwolić na chodzenie na skróty. Aczkolwiek obsługa jest bardzo prosta. Zapoznanie się z kilkoma ważniejszymi rzeczami sprawi że będziesz bezpiecznie i z satysfakcją latał filmował i robił zdjęcia midronkiem.
ODPOWIEDZ