Złącza w tv

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Złącza w tv

Post autor: Grzechu »

Hej,

Jako, że sporo tu speców od AV to uznałem, że zapytam. Planuję kupić tv, wybrałem budżetowy ale przyjemny dla oka i mojej ulubionej marki model - LG 43LH500T.

Ale chciałbym też podłączyć głośniki 2.1, klasyczne komputerowe. No i tu jest problem, w tv ani złącza cinch ani słuchawkowego. Pogrzebałem w necie i zobaczyłem, że ludzie używają przejściówek euro -> cinch i po tym wyciągają audio. Ale musi to byś złącze euro z wyjściem. Sprzedawca w sklepie nie dla idiotów powiedział, że bankowo te euro to WEJŚCIE a nie wyjście, czyli kicha. Ale z kolei powiedział, że jest tam złącze komponentowe i wejście dla video a wyjście dla audio, bo przecież po co komuś wejście audio (?). Sprawdziłem w necie i nic nie widzę, by komponentem podłączać głośniki, więc wiedza doradcy jednak pod znakiem zapytania.

Któryś magik mi podpowie czy jest jakaś szansa by podłączyć klasyczny analogowy sygnał? :)
zdzban
Posty: 11
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 15:26
Lokalizacja: Myszków

Re: Złącza w tv

Post autor: zdzban »

Nie powiem w 100% ale wszystkie TV z którymi miałem do czynienia miały wyjście AV po Euro, a ten model to nie wiem
Jeżeli tam jest Euroscart full to bedzie działać
http://community.virginmedia.com/t5/ima ... bl-1&px=-1
Ostatnio zmieniony środa 27 lip 2016, 19:12 przez zdzban, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Złącza w tv

Post autor: Kowal »

Ja w tym modelu, to nawet złącza euro nie widzę :mrgreen:

Obrazek

Pod nazwą "komponent" może się kryć coaxialne wyjście A/V
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Złącza w tv

Post autor: Grzechu »

Artu, spójrz na inną specyfikację, bo w niektórych to nawet jest, że ma słuchawkowe... Euro jest :)

Komponent to jak widzę sam video in.

zdzban, a jeszcze mam pytanie, jak np. podłączałeś usb z filmem, to wtedy dźwięk znikał czy dalej był na złączu euro? Bo to w sumie najważniejsze...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Złącza w tv

Post autor: pawelsky »

Kowal pisze:Pod nazwą "komponent" może się kryć coaxialne wyjście A/V
Komponent to nie A. To jedynie V. I w dodatku wejscie (YPbPr/RGB).
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Złącza w tv

Post autor: Kowal »

HDMI jest "dwukierunkowe"... chyba :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Złącza w tv

Post autor: cebulator »

W telewizorze? Nie bardzo.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Złącza w tv

Post autor: Ładziak »

Bardzo, ale tylko niektóre :-) Vide: HDMI ARC (Audio Return Channel)
Ale Grześkowi i tak chodzi o sygnał analogowy...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Złącza w tv

Post autor: hornet2 »

Tutaj macie przykładowo gniazda połączeniowe w TV Samsung

Obrazek Obrazek

Jak widać na zdjęciach telewizor ma wyprowadzony sygnał audio na wyjściu Dygital Audio Out i gniazdo wejście /wyjście RGB . Pozostałe gniazda PC , HDMI , component , na drugim zdjęciu A/V in , USB są wyłącznie gniazdami wejściowymi .

Nawiązując do tematu , można podłączyć do TV głośniki zewnętrzne ale nie bezpośrednio . :-D No chyba że TV ma specjalne gniazda do podłączenia głośników zewnetrznych . Na przykładzie tego TV ( pomijam cyfrowe gniazdo wyjściowe audio ) można podłączyć do gniazda RGB jakiś wzmacniacz a do niego głośniki . Niestety bezpośrednio do giazda RGB nie da się podłączyć głośników. ;-) Z głośnikami komputerowymi byłby problem ( zapomniałem jeszcze o jednym gnieździe wyjściowym - słuchawkowe ) bo tylko to gniazdo by zalatwiło tę sprawę .

Ale Ty piszesz że twój TV nie ma ani gniazda RGB , ani słuchawkowego . No to jednym słowem lipa ! :-(
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Złącza w tv

Post autor: PiotrSz »

Grzechu, nikt Ci nie da gotowej odpowiedzi bo co producent to kaprys wynikający z obniżenia kosztów produkcji.
Jeśli ten telewizor ma nawet złącze scart czego nie widać na zdjęciach w necie to nie jest powiedziane że ma wyprowadzenia jak na obrazku poniżej ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Złącza w tv

Post autor: Grzechu »

Do złącza RGB który dostaje kolory obrazu można podłączyć wzmacniacz i dźwięk? Ja już się gubię... :mrgreen: bo takie komponentowe potrójne tam jest.

Czyli jeśli euro da radę, to i tak na logikę przy filmie z usb czy zewnętrznego źródła nie usłyszę dźwięku... dobrze myślę? Czyli bez sensu bo film głównie z usb czy czegoś w ten deseń... :roll:

A znalazłem coś takiego, konwerter optyczny na analog... Ktoś coś? :-) Bo optyczne wyjście audio jest. Tylko czy wtedy nie trzeba najpierw wzmacniacza a potem głośników?

http://allegro.pl/konwerter-dac-toslink ... 74494.html
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Złącza w tv

Post autor: Kowal »

Tak, wzmacniacz jest niezbędny. Nawet jak by TV posiadał wyjście "słuchawkowe", to bez wzmacniacza się nie obędzie.
Tańszym "eksperymentem" będzie zakup Adapter przejście EURO - 3 x CHINCH RCA in-out pod warunkiem, że TV ma wyprowadzone "na złącze EURO" audio out :-P I również niezbędnym będzie wzmacniacz pomiędzy TV a głośniki.
Kiedyś Logitech produkował głośniki 5.1 z wejściem optycznym, więc wystarczył by tylko światłowód :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Złącza w tv

Post autor: hornet2 »

Wszystkie telewizory posiadające gniazda Euro RGB mają w tych gniazdach wejście/ wyjście sygnału audio/video zgodnie z rysunkiem w poście @PiotrSz. Ale kolega wcześniej zaznaczył że jego TV takowego gniazda nie posiada . Więc chcąc nawet podłączyć jakiś zewnętrzny wzmacniacz, nie ma do czego . ;-) Jak zrozumiałem , kolega ma zamiar dopiero kupić telewizor . Więc albo szukać telewizora z gniazdem Euro albo z możliwością podłączenia głośników zewnetrznych . Akurat nie jestem zwolennikiem LG . Ale to jest moje osobiste zdanie na ten temat .
Ostatnio zmieniony czwartek 28 lip 2016, 12:28 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Złącza w tv

Post autor: pawelsky »

Grzechu pisze:Do złącza RGB który dostaje kolory obrazu można podłączyć wzmacniacz i dźwięk? Ja już się gubię... :mrgreen: bo takie komponentowe potrójne tam jest.
Nie mozna, 3 chinche to video (RGB lub YPbPr), musialbys miec 2 osobne chinche audio (ew. jeden mono).
Grzechu pisze:A znalazłem coś takiego, konwerter optyczny na analog... Ktoś coś? :-) Bo optyczne wyjście audio jest. Tylko czy wtedy nie trzeba najpierw wzmacniacza a potem głośników?

http://allegro.pl/konwerter-dac-toslink ... 74494.html
Jesli to jest wyjscie audio to da rade. Tylko bedzeisz potrzebowal wzmacniacz.
Kowal pisze:Nawet jak by TV posiadał wyjście "słuchawkowe", to bez wzmacniacza się nie obędzie.
Niekoniecznie, zalezy co chcesz podlaczyc. Zestawy 2.1 zazwyczaj maja swoj wlasny wzmacniacz - pytanie jaki zestaw Grzechu.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Złącza w tv

Post autor: IvanM »

Komputerowe głośniki posiadają wbudowany wzmacniacz. Najprościej jest podpiąć ich pod wyjście słuchawkowe. To najlepsze rozwiązanie, bo nie tylko zadziała, lecz także wyłączy wbudowane głośniki w tv i głośność będziesz mógł sterować pilotem tv.
Wyjście audio na EURO/SCART będzie działało niezależnie od tego co oglądasz - ale nie będzie regułowane z pilota.
Wszystko potrzeba jednak sprawdzić i posłuchać, czy w ogóle warto.
ODPOWIEDZ