OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: NeXuS »

Co oznacza przy włączaniu systemu błąd 386(10) =unknown=
Po zmianie na 2.50 i wczytaniu ustawień z pliku miałem jakieś errory odnośnie layoutów.
Wczytałem firmware ponownie bez wczytywania backupu i mam teraz ten jeden error. Jak się tego pozbyć.
EDIT: dobra, wczytałem fv 2.30 potem znowu 2.50 i przeszło.
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: KamilCK »

Witam mam taki problem z FPV menager wersia 2.50 że nie mogę zweryfikować lotniska nie da się dodać na poprzedniej wersji cos koło 2.33/2.40 wszystko było ok bez problemu chodziło mogłem dodoać lotnisko. proszę o pomoc co jest tego przyczyna
Awatar użytkownika
Andrzej_P
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:40
Lokalizacja: Milanówek

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Andrzej_P »

KamilCK pisze:Witam mam taki problem z FPV menager wersia 2.50 że nie mogę zweryfikować lotniska nie da się dodać na poprzedniej wersji cos koło 2.33/2.40 wszystko było ok bez problemu chodziło mogłem dodoać lotnisko. proszę o pomoc co jest tego przyczyna
Jaki masz system w komputerze?
Pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: sogun »

Kamil jak masz XPeka na kompie to powyżej 2.40 Manager już Ci się mapy nie będą wyświetlały tak jak powinny i niektore funkcje nie bedą działać,właśnie lotniska,wayponty i trasy - przestarzała przeglądarka,musisz sobie zapodać "siódemke" i będzie śmigać
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: KamilCK »

Ja mam 7win i mamy mi się wyświetlają normalnie tylko na razie zaobserwowałem że nie mogę dodać lotniska a dokładnie biorę żeby dodać i wyskakuje okienko z parametrami ustawiam ale się nie zapisuje

PS. Sprawdziłem na 2 laptopie i na drugim działa wszstko bez problemu to nie wiem czemu tak na tym 2 laptopie jest win10
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Zaktualizujcie Internet Eksplorera.
Zbyszek
jwalentek
Posty: 228
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 11:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: jwalentek »

Witam, w niedzielę była ładna pogoda. Zrobiłem taki oto wynik: 16% na silniku, reszta na termice. Wysokość 1575m osiągnięta wyłącznie na termice. Silnikiem podciągnąłem się gdzieś do 400m tylko.
Obrazek
Jarek

SkyCruiser 2.4m, Rmielec 433MHz, 5,8GHz 2W video TX, PitLab OSD+AP+GS+Dedalus, Bevrc PV700.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marimach77 »

Mam pytanko do Zbiga. Planuję zakup kamerki Foxeer XAT1200M i zastanawiam się, czy OSD (z tego wątku oczywiście) będzie w stanie poprawnie obsłużyć sygnał z tej kamerki. Obraz z modelu będzie przesyłany przez TS832, odbierany przez FR632 i wyświetlany na ekranie 16:10 z gogli Quanum V2 Pro. Niestety na razie nie jestem w stanie tego przetestować na żywo, ale w ostateczności poprostu kupię w ciemno kamerkę i albo zadziała albo będą jakieś problemy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2269
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

PAL to PAL i dopóki Chińczyk trzyma się tej specyfikacji (niezmiennej od dziesięcioleci) to będzie działać niezależnie od tego co jego marketing napisze na ulotce reklamowej :-).
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: HIRO »

Obrazek
Chłopaki taki cudak pokazuje mi się odkąd wgrałem 2.50
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: PitLab »

Zbyszek kiedyś tłumaczył że w OSD są dwie kopie konfiguracji. Jeżeli zawartość jednej z nich się uszkodzi wtedy OSD znajduje różnicę i to jest właśnie "diagnostic error". Zrób to co jest w podpowiedzi, czyli odtwórz backup ustawień. Jeżeli go nie masz to zapisz i dopiero odtwórz. Błąd jest w definicji baterii (pojemność?) więc skontroluj tą wartość, bo może być uszkodzona.
Odtworzenie backupu ponownie zapisuje obie kopie konfiguracji i błąd znika.
Gdyby się powtarzał to może znaczyć że pamięć jest fizycznie uszkodzona, ale to jest bardzo mało prawdopodobne.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: marimach77 »

Zbig pisze:PAL to PAL i dopóki Chińczyk trzyma się tej specyfikacji (niezmiennej od dziesięcioleci) to będzie działać niezależnie od tego co jego marketing napisze na ulotce reklamowej :-).
Dzięki Zbig za info. Pozostaje mi tylko sprawdzić to organoleptycznie, co zapewne niebawem nastąpi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Post autor: Ben »

Mam pytanko do Piotrka.

Złącze nadajnika video, ma wyjście audio mono. Posiadam nadajnik wideo z opcją stereo, monitor również. Jak mogę do wyjścia mono żeby go nie przeciążyć podłączyć oba kanały stereo. W sieci znalazłem kilka przykładów jednak wolę się upewnić czy:
- poprzez rezystory separujące ~ 10 - 15K
- poprzez diody izolujące przed sprzęgnięciem
- czy też bez żadnych ceregieli - wyście mono do dwóch wejść stereo
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2269
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

punkt 3 - bez żadnych ceregieli.
A najlepiej do jednego wejścia sygnał z OSD, a do drugiego wejścia mikrofon (z przedwzmacniaczem) - wielu lubi posłuchać szumu wiatru, dźwięku silnika itp.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

Zbig pisze:punkt 3 - bez żadnych ceregieli.
A najlepiej do jednego wejścia sygnał z OSD, a do drugiego wejścia mikrofon (z przedwzmacniaczem) - wielu lubi posłuchać szumu wiatru, dźwięku silnika itp.
Dzięki Zbyszek za szybką odpowiedź, z tym szumem wiatru trzeba będzie pomyśleć w niedalekiej przyszłości ;-)
pozdrawiam
Ben
ODPOWIEDZ