Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

solec53@wp.pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: solec53@wp.pl »

Witam Panowie! Potrzebuje pomocy. Planuje zmontowac zestaw do monitoringu drogą radiową niestety dopiero zaczynam swoją przygodę z systemami FPV. Prosił bym o dobranie fajnego zestawu nadawczo-odbiorczego który mógłbym zabrać wszedzie. Zależy mi na dobrej jakości obrazu przy podgladzie live i jak największym zasiegu. Kamera miala by pracować ok 4-5h dlatego proszę również o propozycję zasilania takiego zestawu. Na projekt mogę wydać do 4 tyś. Jeśli chodzi o monitor, dobrze by było aby byl już z odbiornikiem gdyż nie chcę za dużo kabli ze soba ciagnac.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: Verid »

solec53@wp.pl pisze: Prosił bym o dobranie
solec53@wp.pl pisze:proszę również o propozycję zasilania
Kolega pomylił forum ze sklepem z monitoringiem?
Ten wredny...
solec53@wp.pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: solec53@wp.pl »

W sklepie nikt mi nie doradzi tylko wcisnie najdroższy sprzęt widząc ze jestem laikiem w temacie dlatego zwróciłem sie o pomoc tutaj....Prosił bym o odrobinę wyrozumiałości....
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: Kowal »

Wystarczy włożyć nieco "wysiłku" w zapoznanie się z tematami na forum, a w szczególności z tym działem: Nadajniki i Odbiorniki Video :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: Adrián »

Nie wiem do czego to chcesz używac, ale jak poszukasz, to możesz nawet kupić cyfrową hd od dji. Ale raczej używkę, jak ma na wszystko starczyć do 4tyś
Poszukaj, poczytaj dział, który podał Kowal. Tam znajdziesz wszystko.
solec53@wp.pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: solec53@wp.pl »

A na jakie częstotliwości mam patrzeć przy wyborze sprzętu??
DawidM
Posty: 138
Rejestracja: wtorek 10 mar 2015, 22:16
Lokalizacja: KRK

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: DawidM »

Sygnał SD ma słabą jakość, więc sprzęt którego używamy raczej ci nie wystarczy. Jeśli chodzi o HD i DJI Lighbridge to nie mam pojęcia jaki będzie miał zasięg na ziemi z przeszkodami, ale pewnie mały. Możesz jeszcze sprawdzić kamery IP WIFI z kierunkową anteną - rozwiązanie na pewno najtańsze jeśli chodzi o HD. Możesz też poszukać nadajników w AHD, ale wybór jest jeszcze mały. Zasiać to możesz z dowolnego akumulatora, jeśli nie zależy ci na wymiarach to także żelowego. Jeśli będzie taka potrzeba to odpowiednie napięcie sobie ustawisz na przetwornicy za kilkanaście złotych.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: Adrián »

Musisz poczytać. Bo nie wiadomo do czego to chcesz używać i jakie masz priorytety.
Zasięg, jaki?
Czy będą przeszkody na drodze?
Teren zabudowany?
solec53@wp.pl
Posty: 4
Rejestracja: środa 20 kwie 2016, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: solec53@wp.pl »

Zasięg 1km mi wystarczy, teren raczej wiejski, przeszkody możliwe jako pojedyncze budynki nie musi to być jakość hd...Cel: mam firmę ochroniarska i chciałbym to np wykorzystać przy obserwacji działek ogrodowych.
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Re: Mobilny monitoring- naziemny zestaw fpv

Post autor: Speed76 »

Witam,

Dziwię Ci się że twierdzisz, że jak pójdziesz do pierwszego lepszego dystrybutora sprzętu do systemów monitoringu, nikt Ci niczego nie doradzi.
Wątpię, abyś się nawet wysilił, aby do kogoś podjechać i porozmawiać w tym temacie.
Sam pracuję branży dystrybucyjnej systemami bezpieczeństwa i nigdy bym nie zostawił klienta bez odpowiedzi. Gdybym Ci wciskał sprzęt, tak aby Cię skroić, miałbym pewność że nigdy więcej u mnie nic nie kupisz. A tak to może miałbym kolejnego klienta z którym mógłbym nawiązać współpracę. Jeżeli ktoś Ci coś oferuje możesz to łatwo sprawdzić, czy jest drogo, czy jest ok. W podanej cenie zmieścisz się z łatwością, nawet stosując system IP, np. na urządzeniach Ubiquiti z kierunkowymi antenami na 5Ghz plus do tego parę kamer IP. Pytanie tylko ile tego ma być.

System analogowy, proszę bardzo, polski producent sprzętu www.camsat.com.pl, zadzwoń, zapytaj w pysk Ci nie dadzą.

Ps. Nie prowadzę żadnej reklamy tej firmy, ani w niej nie pracuję. Wskazuję tylko rozwiązanie.
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
ODPOWIEDZ