Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: arek2081 »

Przejrzałem go bez auto analizy ale nie wiem na co patrzeć, zaraz przejże link dzięki.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

A analizatorze ręcznym poniżej okna wykresu masz linie zapisanych danych.

Przejdź do linii 1361 na którą wskazuje auto analizator. Zobacz czy jest tam coś niepokojącego.

Na prawo od linii danych masz rozwijane "drzewo katalogowe" z parametrami. Znajdź PM i wyświetl sobie poszczególne parametry PM na wykresie.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: arek2081 »

Obrazek wygląda na coś z kompasem
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

Tyle, że linia dotycząca PM jest o jedną wyżej niż podali :-|
Sprawdź inne linie PM - i porównaj z tą. Czy coś da się zauważyć. Tak tylko strzelam - nigdy linii PM nie sprawdzałem i się nimi nie interesowałem.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: arek2081 »

Fakt, niektóre parametry są poza zakresem, tylko czego dotyczy ten parametr, nie ma to przypadkiem związku z komunikacją telemetrii, mam łącze po blutaczu i fakt że rozłączyło mi połączenie podczas loty bo za daleko odleciałem, ale pewny nie jestem czy to oo to chodzi.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: miś »

Ten problem PM oznacza że było zbyt dużo przebiegów pętli głównej programu trwających dłużej niż powinny (10ms). Oznacza to ni mniej ni więcej że były momenty że procesor Pixhawka był zbyt obciążony, albo zbyt długo na coś czekał.
Całkiem możliwe że utrata linku BT gdzieś w środku komunikacji mogła spowodować takie przedłużone oczekiwanie.
Moim zdaniem nie ma się czym przejmować.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: arek2081 »

miś pisze:Ten problem PM oznacza że było zbyt dużo przebiegów pętli głównej programu trwających dłużej niż powinny (10ms). Oznacza to ni mniej ni więcej że były momenty że procesor Pixhawka był zbyt obciążony, albo zbyt długo na coś czekał.
Całkiem możliwe że utrata linku BT gdzieś w środku komunikacji mogła spowodować takie przedłużone oczekiwanie.
Moim zdaniem nie ma się czym przejmować.
Ok, dzięki za podpowiedz, będę się temu przeglądać, ale na razie nie widziałem żadnej nie prawidłowości w locie.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Rybskee »

Zaktualizowałem soft do najnowszego i Pixhawk nie zapisuje mi ustawień flymodów. Wie ktoś jak to ominąć lub czym jest to spowodowane? Tak wiem, że mogę wrócić do wcześniejszej wersji ale irytuje mnie dość ten fakt -.-
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

Może spróbuj konkretne parametry ustawić i zapisać.

http://copter.ardupilot.com/wiki/arduco ... erfltmode1

parametry FLTMODE1 i aż do FLTMODE6

Czy w Mission Planner w ogóle wyświetlają ci się w okienkach do wyboru tryby lotu?
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Rybskee »

Wiesz co przy Initial Setup -> Flight Mode w ogóle nie zapisywał ustawień. Zrobiłem to właśnie łopatologicznie poprzez Config/Tuning -> Standard Parameters i zapisało. Niemniej jednak znowu czegoś nie dopracowali... a oryginał płytka ;)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: RW »

Zdarzają się również takie przypadki, że podepniesz sobie płytkę a tu w ogóle okienka flight mode są puste. Podobnie - widoczne są nazwy parametrów ale wartości, przedziały i opisy - już nie :-P

Na jednym kompie tak mi się zaczęło robić. W robocie na jednym kompie również, pomimo, że dotychczas wszystko było w porządku. Shaggee mówił, że jemu się takie coś robi jak podłącza przez external USB do kompa. Jak bezpośrednio - gniazdo w Pixie - to wszystko jest w porządku.

Co do niedopracowanych spraw - zobacz czy u ciebie też się takie coś dzieje. Weź jakiś duży log i spróbuj zrobić autoanalizę. U mnie po chwili myślenia wyskakują komunikaty - "przekroczono czas" i "bad input file" :-P
Normalna analiza logów działa poprawnie.

No i jeszcze kwestia braku zerowania wysokości podczas uzbrojenia silników - chyba o tym wcześniej już pisałem. Domyślnie jest ustawione "rangefinder" zamiast baro. Co ciekawe - parametr jest aktywny nawet jak w kopterze nie ma dalmierza :shock:
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: Rybskee »

RW pisze:Zdarzają się również takie przypadki, że podepniesz sobie płytkę a tu w ogóle okienka flight mode są puste. Podobnie - widoczne są nazwy parametrów ale wartości, przedziały i opisy - już nie

Na jednym kompie tak mi się zaczęło robić. W robocie na jednym kompie również, pomimo, że dotychczas wszystko było w porządku. Shaggee mówił, że jemu się takie coś robi jak podłącza przez external USB do kompa. Jak bezpośrednio - gniazdo w Pixie - to wszystko jest w porządku.
Ogólnie to zawsze podpinam bezpośrednio do kompa, czasami miałem takie akcje jak byłem podłączony przez telemetrię.

Z interesujących błędów jest również startowanie bez Fixa GPS pomimo, że powinien sprawdzić wszystko przed take off-em... ehh "open source" :D Dwa miesiące nie tykałem quada po czym stanowczo za dużo irytacji na jeden dzień.
RW pisze:Co do niedopracowanych spraw - zobacz czy u ciebie też się takie coś dzieje. Weź jakiś duży log i spróbuj zrobić autoanalizę. U mnie po chwili myślenia wyskakują komunikaty - "przekroczono czas" i "bad input file"
Normalna analiza logów działa poprawnie.
Kiedyś sprawdzę ale póki co nie tykam tego dziada bo wywalę i kupię nazę :P
magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: magic »

witam
czy jest możliwośc podłączenia tego sonara http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Mega.html

pozdr
i.q.
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 14:15

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: i.q. »

Witam
ktoś doradzi?
HEXA silniki GT2215/09 zasilanie 4S, Rygle 30A - a jak się to ma do POWER MODULE 90A ???????
przyjmując nawet prąd max rzędu 20A to 6x20= 120A
chyba że są mocniejsze PM
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Czarna hexa Pixhawk

Post autor: DoctorQ »

Jak masz podany limit amperów to się go trzymaj bo upalisz. Na banggood widziałem przeróbki dostępne do 6S ale 90A nie przekraczały.
ODPOWIEDZ