[Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hipeq69
Posty: 9
Rejestracja: środa 07 paź 2015, 20:30

[Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: hipeq69 »

Cześć! :) Na wstępie chciałbym się z Wami przywitać. Nazywam się Marcin, jestem ze Śląska :)

Sporo już tutaj u Was poczytałem, widzę, że każdy jest pomocny więc zdecydowałem się o coś zapytać - co dla Was będzie dosyć łatwe, a ja już szukam... szukam... i znaleźć nie umiem, a mianowicie... :)

Poszukuję drona (tak, to będzie mój pierwszy jakikolwiek dron), który uniesie kamerkę Xiaomi Yi (waga: 72g).
Każdy na początek poleca Symę X5, lecz jak wiemy nie uniesie takiej kamery, a szkoda... bo quadrocopter prezentuje się na prawdę przyjemnie, a cena jeszcze lepiej :D

A więc poszukuję jakiegoś quadrocoptera (ważne: taniego!), który uniesie w/w kamerkę (bez żadnych gimballi itp) - tanie to znaczy - coś do 400zł?

Sam znalazłem: http://www.rclogger.com/RC-EYE/RC-EYE-O ... ode-2.html Jednak nie znalazłem tego na żadnym BG, ani AE.

Dziękuję i z góry przepraszam jeśli zadałem źle to pytanie jako kompletny de*il w tych sprawach :(

Pozdrawiam, Marcin :)
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://www.LikeToFly.wordpress.com :)
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: aro89aro »

Witaj, może syma x8? ; ] Niestety ceny w PL powyżej 400 zł. Z zagranicy kupisz za 415 zł ; ]
Łowca kretów i samotnych drzew.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: fragles »

To masz tanie - poniżej 100 zł i lata z Xiaomi Yi:



:mrgreen:
hipeq69
Posty: 9
Rejestracja: środa 07 paź 2015, 20:30

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: hipeq69 »

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, jak i prywatne wiadomości do Swoich fajnych ofert :) Jednak chyba postawię na Symę x8 - uniesie Xiaomi Yi i cena też nie najgorsza, zamówie może na jakimś AE, albo BG :)

Czytałem sporo, że często padają silniki w x5, ale nie wiem właśnie jak z tym jest w x8 - na forum bardzo mało info ;( Macie jakieś doświadczenie z tym?

Dzieki! :)


PS. cx10 to pewnie i samochód podniesie jak się odpowiednio obrobi :D
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://www.LikeToFly.wordpress.com :)
Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: bubu13 »

fragles

zły link dałeś tu jest cherson + xiaomi yi :mrgreen:



ja tam z symy zrezygnowałem jak na necie zaczęły się pojawiać fotki spalonej elektroniki
no i te buczące silniki... :roll:
kadeshar
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 20:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: kadeshar »

X8 też ma silniki szczotkowe jak x5. Ja na x5 daje silnikom ostygnać pomiędzy pakietami żeby szczotek nie popalić i tfu tfu tfu narazie wszystkie działają.
hipeq69
Posty: 9
Rejestracja: środa 07 paź 2015, 20:30

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: hipeq69 »

Skoro tak piszecie, że te silniki padają to co innego byście polecili w tej cenie? :) Warunek: musi unieść xiaomi yi :D

Dzieki! :D
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://www.LikeToFly.wordpress.com :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: Adrián »

Wpisz w wyszukiwarce hasła :
quadrocopter gopro/sjcam/xiaomi i szukaj w galerii ( zakładka grafika w wyszukiwarce google), lub na yt i znajdziesz to czego szukasz.
kadeshar
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 27 wrz 2015, 20:31
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: kadeshar »

Najpopularniejsze to chyba syma x8c i tarantula x6. Ale obie mają podobne silniki. No tak są zabawki budowane. Tak naprawdę wymiana silniczków to parę złoty, śrubokręt i lutownica.

Edit:
tarantula to chyba nawet ma silniczki wymieniane bez lutowania.
krzychot
Posty: 22
Rejestracja: środa 07 paź 2015, 21:40

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: krzychot »

Kupiłem kilka dni temu syma x8c wywaliłem odrazu orginalną kamere i wsadziłem kamere sj400 . I musze powiedzieć ze jestem mega zadowolony unosi bez problemu i około 5 szybkiego lotu i co najwazniejsze to ze jest stabilny . Mam tez galaxy visitora 3 ale jest to nizsza pólka i nie uniesie raczej wiekszej kamery niz ta która jest w zestawie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
doubleud
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: doubleud »

Możesz też rozważyć MJX X600 (hexa). Na Banggood jest za jakieś 150 zł. Na Youtube są nagrania, jak ludzie latają z Xiaomi Yi, choć widać, że kopter musi się z nią trochę napocić. Zamówiłem go, żeby podczepić Mobiusa, ale ten jednak jest lżejszy.

W każdym razie może być to alternatywą dla Symy X8. Jeżeli quadrocopter to lepiej już Tarantulę, o której wspomnieli wcześniej koledzy.
Quadrocoptery dla początkujących - http://4smigla.pl
QAV250 FPV i paręnaście "biedronek" ;)
hipeq69
Posty: 9
Rejestracja: środa 07 paź 2015, 20:30

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: hipeq69 »

Zainteresowaliście mnie Panowie tą tarantulą x6 :D Wygląda wyśmienicie, unosi kamerkę, tańsza niż Syma x8, hmmmm :D
Na allegro drogo, bo jakieś 500-600zł, ale na AE jakieś 60$ więc całkiem przyjemna kwota :D Musze się mu przyjrzeć dokładniej jeszcze :D
Zapraszam na mojego podróżniczego bloga: http://www.LikeToFly.wordpress.com :)
Awatar użytkownika
BoguslawL
Posty: 92
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 20:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Szukam] Tani dron, który uniesie Xiaomi Yi

Post autor: BoguslawL »

Właśnie dzisiaj testowałem loty Tarantulą X6 z Hiaomi YI i pseudo-gimbalem (w abc-rc nazywa się to 'zwisem' - płytki z 4 amortyzatorami gumowymi). Całość - quadcopter + zestaw video - ważyły 120 g.
Tarantula podniosła to bez większych problemów, choć była trochę bardziej wołowa.
Niestety, test video póki co negatywny. Nie chciał się włączyć tryb 'kamera' w Xiaomi, potem był mały krecik na jakichś wyrośniętych krzaczorach. Na szczęście bez strat własnych.
Ale jestem uparty, gdy tylko zrobi się bezdeszczowo, testuję dalej. Podczas wcześniejszych prób w domu moja Tarantula podniosła Panasonica Lumix z futerałem (to taki balast), razem ponad 220 g.
Eachine CG023, Tarantula X6,
UAVO, Ph3P, cdn.
ODPOWIEDZ