PID`Y w CC3D

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cezetogar
Posty: 62
Rejestracja: sobota 14 mar 2015, 15:17
Lokalizacja: Siedlec/Opole

PID`Y w CC3D

Post autor: cezetogar »

Witam forumowiczów. Zbudowałem quada jakiś czas temu ale oczywiście jest to coś.. PID. Boję się samemu ustawiać dlatego znalazłem kogoś, kto to ogarnia. Więc tak. Chciałbym przepisać ustawienia z nazy od znajomego do mojej płytki (cc3d). Wie ktoś jak to zrobić? Za odpowiedzi z góry dziekuję. Ustawienia chcę przełożyć z pierwszego zdjęcia do drugiego oczywiście :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: PID`Y w CC3D

Post autor: MacPiston »

O Chryste... Kolego, ustawień z nazy NIE da się przepisać do żadnego innego kontrolera prócz innej nazy. Zresztą, takie ustawienia samemu musisz ustawić bo każdy ma ciut inny setup więc pidy innych nie będą dobrze działać u ciebie. Musisz samemu je ustawić pod twój kopter. Gdzieś był temat jak ustawić pidy w multiwii, ja się na nim wzorowałem i 250 lata jak trzeba. W skrócie - ustawiasz samemu nie kopiujesz. EDIT : Sorki zrozumiałem że chcesz przenieść ustawienia z DJI naza :) w każdym razie i tak ustawiasz je samemu
Awatar użytkownika
grzegorz2906
Posty: 117
Rejestracja: środa 15 kwie 2015, 15:52
Lokalizacja: Racibórz

Re: PID`Y w CC3D

Post autor: grzegorz2906 »

cezetogar pisze:Witam forumowiczów. Zbudowałem quada jakiś czas temu ale oczywiście jest to coś.. PID. Boję się samemu ustawiać dlatego znalazłem kogoś, kto to ogarnia. Więc tak. Chciałbym przepisać ustawienia z nazy od znajomego do mojej płytki (cc3d). Wie ktoś jak to zrobić? Za odpowiedzi z góry dziekuję. Ustawienia chcę przełożyć z pierwszego zdjęcia do drugiego oczywiście :)

Obrazek

Obrazek
Ja też jak dotąd latałem ze standardowymi ustawieniami, ale dzisiaj postanowiłem ustawić PID jak na tym filmiku. Jest ok, kopter jest zwinniejszy i bardziej żwawy. Jednak sam na razie nie chce ustawiać bo nie znam się na tym za bardzo. Co zrobić, żeby przy locie do przodu (oś pitch) kopter aż tak mocno nie nurkował w dół?

http://youtu.be/YVrSqYoYZPY


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: PID`Y w CC3D

Post autor: Adrián »

ODPOWIEDZ