MinimOSD dla Multiwii

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: michał1977 »

U mnie dziala bez problemu bezposrednio z multiwii uart i jest stabilne 5 v sprawdzalem miernikiem ciekawe ze tak u was to skacze
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: lotpawel »

Panowie, czy ktoś walczył z softem Multiwii OSD?
generalnie fajnie to wygląda ale nie czyta mi voltarzu z pakietu głównego ani video.
zdefiniowane są piny A0 i A2, tak samo jak przy kvteam osd w którym napięcie pokazuje.
ktoś coś?
dominos96
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2014, 10:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: dominos96 »

Walczę już pół dnia i nie potrafię tego rozgryźć, mianowicie OSD nie chce w ogóle się komunikować po uarcie. :-/
Nie da się ani zaprogramować, ani komunikować z nim. Wgrywałem kilkukrotnie nowy bootloader, ale bez zmian.
Jak program wgram przez zwykły programator, to wygląda że działa, bo dioda miga, ale komunikacji i tak brak. :-(
Niestety nie mam FTDI i używam PL2303, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie że nie podłączam GRN ani BLK.
Ostatnio zmieniony wtorek 12 maja 2015, 23:12 przez dominos96, łącznie zmieniany 1 raz.
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: michał1977 »

mi się udało uruchomić tylko wersję kvteam osd, inne niestety nie działały
oczywiście wszystko arduiono a potem posutawiałem co trzeba w gui

oczywiscie zrobiłem mod 5V żęby nie kombinować z 12 i 5 v dla bezpieczeńśtwa
pomału ogarniam temat :D
Awatar użytkownika
speakerman
Posty: 180
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:30

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: speakerman »

Czy ktoś wie jak pobrać z pierwszej strony soft Soft v2.1
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: volender »

lotpawel pisze:Panowie, czy ktoś walczył z softem Multiwii OSD?
Zaczynałem od tego softu, ale właśnie ni w ząb nie chciał mi działać pomiar jakichkolwiek wartości z dodatkowych pinów w minimOSD.
Być może gdzieś robiłem błąd np. w konfiguracji (w kvteam można ustawić, aby te wartości też pobierał z FC), ale teraz już tego nie dojdę.

Potem wałkowałem KVTeam 2.2, ale też mi coś nie do końca działało, ostatecznie wylądowałem na KV_Team_OSD_r340, które zadziałało od kopa. Pewnie przy kolejnym minimOSD też od razu wgram ten soft, bo wiem, że działa, i chyba nie chce mi się już eksperymentować z czymś innym ;-).
dominos96 pisze:Walczę już pół dnia i nie potrafię tego rozgryźć, mianowicie OSD nie chce w ogóle się komunikować po uarcie.
dominos96 pisze:nie wiem czy ma to jakieś znaczenie że nie podłączam GRN ani BLK.
GRN resetuje arduino (minimOSD), reset jest konieczny przy uploadzie nowego firmware - wtedy uruchomi się bootloader który nasłuchuje na UARTcie.
Dlatego nie możesz zaprogramować minima. Możesz też ręcznie resetować minima buttonem w odpowiednim momencie, gdy arduino zaczyna upload firmware'u.

Może przy okazji masz też nie scrossowane linie TX-RX, i dlatego Ci nie gada z konfiguratorem GUI, albo używasz gui do innej wersji firmware niż to, które jest wgrane w minim?
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: lotpawel »

to ja powiem tylko że udało mi się uruchomić pomiar napięcia, generalnie piny zadeklarowane A0 i A2 odnoszą sie do rzeczywistych pinów, a rozwiązanie? proste. offset na 200-210 i działa. można też w kodzie zamiast rozwodzenia się nad przeliczaniem wartości i dopisać dwie linijki, a mianowicie:

Kod: Zaznacz cały

int vtemp = analogRead(A0);
voltage = vtemp *(16.8/1024);
i też zaczyna dobrze pokazywać (oczywiście z zależności od tego jaki ma sie pakiet wstawia się max napięcie w kod)
michał1977
Posty: 361
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 12:37
Lokalizacja: Poznań

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: michał1977 »

pytanie czy zadziała gdu mamy 5v mod ???

ale patent fajny
u mnie tez nie wszystko działało
ale wersja KV_Team_OSD_dev_r345 ruszyła od podłączenia

co prawda każe osd jest lekko inne, i co u mnie działa nie znaczy że ruszy u Was ale warto próbować, bo przydatne to jak diabli :D
pomału ogarniam temat :D
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: maxxxior »

witam
Ja mam problem z dystansem na minimOSD. Od razu po starcie pojawia się wartość ~160m. Da się jakoś wyzerować/zresetować tę wartość początkową? Multiwii już kupiłem używane z ustawionymi wszystkimi parametrami więc nie wiem nawet co i jak. Pomoże ktoś?
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: xDigYx »

albo za FC za szybko ustawia Home (nie majac minimum 6-7 satelit, albo musisz na now wgrac FW do OSD.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: maxxxior »

pomocy! próbowałem wgrać od nowa soft i coś się zpierniczyło. Soft się niby normalnie wgrał, wcześniej oczywiście wyczyściłem eeprom, połączyłem z KV_team_GUI, poustawiałem, i odpalam, i czarny ekran :/ :/ nie ma nawet obrazu z kamerki :/ tak jak mówię, czarny ekran i nic :/ Pomocy
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: xDigYx »

moze sprobuj inna wersje
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: maxxxior »

Panowie, wgrałem od nowa minimOSD versje 370(bo tylko ta działała) i dalej jest problem z tą odległością od punktu startu. Po złapaniu 3D-Fix'a od razu pokazuję odległość ok 200m. O ile jest to paramtetr który się nazywa "Alt m" w prawym górnym rogu. Jest jeszcze paramter oznaczony literką "m" na czarnym tle w prawym górnym rogu ekranu, i on po odpaleniu silników sam powoli rośnie od 0. O co tu chodzi? Pomocy!
sm210
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 19:14
Lokalizacja: Zagłębie

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: sm210 »

maxxxior pisze:Panowie, wgrałem od nowa minimOSD versje 370(bo tylko ta działała) i dalej jest problem z tą odległością od punktu startu. Po złapaniu 3D-Fix'a od razu pokazuję odległość ok 200m. O ile jest to paramtetr który się nazywa "Alt m" w prawym górnym rogu. Jest jeszcze paramter oznaczony literką "m" na czarnym tle w prawym górnym rogu ekranu, i on po odpaleniu silników sam powoli rośnie od 0. O co tu chodzi? Pomocy!
A nie jest to tak że te 200m to wysokość brana z GPS i jest to wysokość n.p.m. ( mniej więcej Łódz jest na takiej wysokości) a ta druga odległość od bazy. Wysokość wzgledna jest po lewej stronie na środku.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: MinimOSD dla Multiwii

Post autor: maxxxior »

Miał ktoś problemy z zawieszaniem się minimOSD? Mi wczoraj podczas lotu zawiesilo sie i zeby odwiesić musiałem odpiąć zasilanie.
ODPOWIEDZ