Problem z wgraniem nowego soft do Turnigy 9x

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

merlin1212
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 22:22
Lokalizacja: Łeźnica Wielka

Problem z wgraniem nowego soft do Turnigy 9x

Post autor: merlin1212 »

Próbowałem sflaszować radyjko(bez wyświetlacza-odpięty- ale to raczej nie ma wpływu).Eprom zczytuje się normalnie-poprawnie, natomiast oprogramowanie nie chce się wczytać.Po kilku próbach efekt jest taki że radio po włączeniu piszczy ciągłym dźwiękiem.Gdzie może być przyczyna?uwalił sie procek?
Komunikat"avrdude.exe:error:program enable:target doesn't answer..Co jest źle ?program eepe i companion wywala ten sam komunikat wychodzi na to że nie ma komunikacji z aparaturą-co jest źle???????Proszę o pomoc
programator ten:

Programator ten http://allegro.pl/programator-isp-usbas ... 87383.html
Ostatnio zmieniony poniedziałek 01 cze 2015, 08:18 przez merlin1212, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Problem z wgraniem nowego soft do Turnigy 9x

Post autor: misiekkk »

Popraw link.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z wgraniem nowego soft do Turnigy 9x

Post autor: pilot »

merlin1212 pisze:Próbowałem sflaszować radyjko(bez wyświetlacza-odpięty- ale to raczej nie ma wpływu).Eprom zczytuje się normalnie-poprawnie, natomiast oprogramowanie nie chce się wczytać...
Próbowałeś wgrać w trybie slow ? Jeśli nie to spróbuj, moje radio idzie tylko po przestawieniu programatora na slow, inaczej wywala błąd. Zajmuje to trochę więcej czasu ale to chyba nie stanowi problemu.
Pozdrawiam
Krzysiek
merlin1212
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 mar 2011, 22:22
Lokalizacja: Łeźnica Wielka

Re: Problem z wgraniem nowego soft do Turnigy 9x

Post autor: merlin1212 »

pilot pisze:Próbowałeś wgrać w trybie slow ? Jeśli nie to spróbuj, moje radio idzie tylko po przestawieniu programatora na slow, inaczej wywala błąd. Zajmuje to trochę więcej czasu ale to chyba nie stanowi problemu.
Zrobiłem sobie przerwę.Procek ustawiony na Atmega 128-sprawdziłem i taki jest.Nowa wtyczka,nowe kabelki i po raz kolejny polutowałem-lipa.Zacząłem kombinować z programatorem-nie miał wlutowanej zworki więc kropla cyny i przestawiłem go w tryb wolnego programowania. Nadal nic.Zmieniłem Masę z pinu 8 na pin 10.Ruszyło, bardzo wolno ale wczytał się program , jednak z jakimś błędem-aparatura sama biegała sobie po menu.Ponowne fleszowanie tym razem OpenTX i poszło.Wszystko dobrze i bangla jak należy.Usunąłem zworkę, zapodałem najnowszy er9x i poszło szybko i bez problemu.Teraz działa jak należy gdzie był problem nie wiem.Programator może jakiś lipny bo za każdym razem jak chcę radio fleszować muszę wyjąć i ponownie włożyć programator do usb.
Dziękuję za zainteresowanie i porady
ODPOWIEDZ