Pierwszy Quadcopter - Budowa i Części

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Dragono1313
Posty: 98
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 21:30
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Dragono1313 »

Jak komuś się nie chce lutować/nie umie to kupuje takie coś żeby prąd z baterii szedł do wszystkich regulatorów.
Co wiem to pomogę, czego nie wiem to się dowiem, czego się nie dowiem to się domyślę :-D
Mik333
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 21:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mik333 »

Aaa ok, dzięki. :-)
Nano QX
Bix 3
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Skoro ma to być Quadro, i Zdecydowałeś się na eLeReS-a, to może weź pod rozwagę KFC32FTB :roll:
Wiem, że droższy, ale wsparcie projektanta/producenta, oraz użyszkodników z forum - bezcenne
I tu masz 100% racji Artu, urzyszkodzników. Często się widzi jak nowicjusz zadaje banalne pytania i zostaje spławiony tekstem - poczytaj. Ogólnie nie mam pojęcia o KFC32, KFCFTB i innych wynalzkach od marbalona ale:;

Pixhawk jest na dzień dzisiejszy zdecydowanie bardziej rozwojową platformą, nie będę tutaj zachwalał ale jest to mój 3 kontroler przejechany od deski do deski (no nad Pixhawkiem pracuję) i póki co PX zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Sam temat Shaggee-go to takie kompedium wiedzy oraz sam Shaggee jest bardzo pomocny. Na dzień dzisiejszy (czyli zdeka tydzień użytkowania) nie rozpracowałem jeszcze wszystkich trybów a są takie na prawdę gorące jak między innymi Follow me.

-Ground station ze smartfona :mrgreen:
-Autotune (rewelacja!)
-Dużo zabezpieczeń prearm itd.

Aku wystarczą 30C na tych silnikach. Weź do tej ramy Zippy albo od biedy niebieskie Turnigy.

Apka
ta z baterią. Jeżeli masz składać quada to zmienienie mode1 na mode2 nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza, że jest tutorial na yt.

Dokup więcej śmigieł jak i ramion. Jeden silnik na zapas. Zanim wybierzesz FC i TX&RX weź konkretnie o tym poczytaj. W przypadku LRS-a to cena/jakość wypada najlepiej polski eLeReS.
Mik333
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 21:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mik333 »

Apka
ta z baterią. Jeżeli masz składać quada to zmienienie mode1 na mode2 nie powinno stanowić problemu, zwłaszcza, że jest tutorial na yt.
A nie będzie lepiej jeśli wezmę po prostu apkę?
Nano QX
Bix 3
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Ja też brałem mode1, chociaż zamawiałem mode2, ale nie chciało mi się czekać miesiąc na dostępność w EU i podmieniłem zamówienie. Jutro do mnie przyjedzie i będę przerabiał na mode 2. Na spokojnie pół h roboty, jak będziesz to robił pierwszy raz.
Jeśli lubisz czekać na UC i całe ceregiele z tym związane, to możesz brać. Ale chyba taniej i szybciej jak kupisz na allegro.
Taniej wyjdzie zakup z EU mode 1 i przekładka.
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Byłoby łatwiej gdyby nie backorder :mrgreen:
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Rybskee pisze:Często się widzi jak nowicjusz zadaje banalne pytania i zostaje spławiony tekstem - poczytaj.
Ale o Pix'a nie pytasz tylko czytasz wiki i sobie radzisz :) dokładnie tak samo jest z KFC, jest kompletne wiki po którym dajesz radę ze wszystkim.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Rybskee pisze:Pixhawk jest na dzień dzisiejszy zdecydowanie bardziej rozwojową platformą...
Gdyby jeszcze cena była bardziej przyjazna... :-/ Samo FC, to Pan Pikuś, ale jak doliczyć wszelkie "dodatki"... :shock:
Ale nie o PXH tutaj dysputa, więc proponuje kolejny "kamyczek do ogródka", czyli OpenPilot CC3D Flight Controller Staight Pin STM32 32-bit Flexiport :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

To ja idę za ciosem, żeby namieszać naze32 acro lub full ;-). A tak serio, jeśli kolega ma $ i chce sobie poustawiać od początku to też bym się brał za Pixhawke. Bardzo mi się spodobał ten fc :-)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Artu;

wiele się tutaj bullshitu poleca i przez to w końcowym rozrachunku wychodzi zdecydowanie drożej (prosty przykład z Boscamem 200mW) Wiesz ile kasy wtopiłem w naprawy po źle wypidowanym multiwii? Ile czasu poszło się walić by ustawić odpowiednio quada... a i tak skończyłem na czymś porządniejszym, akurat nie musi być to Pixhawk ale też naza czy inny kontroler.

"Raz a porządnie" & "tanie mięso psy jedzą" takie powinno być motto rc-fpv. Dla dobra wszystkich!
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Mik333, dzisiaj doszła 9xr mode 1 z HK. Przeróbka według instrukcji z for, yt. Zajęła mi na spokojnie 25min. Robiłem to pierwszy raz. Ogólnie bardzo prosta i przyjemna robota ;-)
Przy okazji zamontowałem stojak i mocowanie pod smartfona/monitor.
9xr zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dobre luty, miękkie przewody. Spasowanie też dobre. Jak za takie pieniądze, to zdecydowanie polecam :-)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Rybskee, wszystko się zgadza, ale jak czytam takie posty: http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=331829#331829 i oglądam taki film: http://youtu.be/S3ZQvIVP9Go to czemu mam nie polecić OpenPilot CC3D :roll: Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek z taką opinią o tym FC :-P A cenowo to już przepaść w porównaniu do PXH :shock:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Mik333
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 21:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mik333 »

Adrián pisze:Mik333, dzisiaj doszła 9xr mode 1 z HK. Przeróbka według instrukcji z for, yt. Zajęła mi na spokojnie 25min. Robiłem to pierwszy raz. Ogólnie bardzo prosta i przyjemna robota ;-)
Przy okazji zamontowałem stojak i mocowanie pod smartfona/monitor.
9xr zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dobre luty, miękkie przewody. Spasowanie też dobre. Jak za takie pieniądze, to zdecydowanie polecam :-)
Ok, dzieki za info. Ogladądałem filmik na youtube jak to się robi i wcale nie jest takie trudne jak myślałem, także spoko.
Nano QX
Bix 3
Mik333
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 28 wrz 2014, 21:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mik333 »

Lista skończona (mam taką nadzieje przynajmniej) :)
Jakby ktoś coś zmienił, bądź dodał to niech napisze.
Będę zamawiał na raty te częśći. Tzn na raz kupie silniczki, śmigła i ramę, tydzień pózniej (w zależnosci od tego kiedy będę miał kasę) GPS, Lipol itd.
Tylko nie wiem do końca od czego zacząć. Myslę, żę od Frame'a i na tym kończy się moja myśl. :)
Nano QX
Bix 3
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Nie kupuj na raty bo będziesz parę razy płacił za przesyłkę i niekoniecznie wyjdzie to taniej.
Wybierz TX&RX linku RC. Jak Ci już pisałem, weź FrSky albo od razu jakiegoś LRS-a. Tutaj musisz dokładnie poczytać forum bo wybór jest spory.
ODPOWIEDZ