Yi Sky 1400 ARTF - Montaż serwomechanizmów

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
janw23
Posty: 313
Rejestracja: sobota 09 lut 2013, 19:12
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: janw23 »

Wszystko trymujesz (kalibrujesz) w radiu. Lotki wpinasz do jednego kanału AIL kabelkiem Y.
Latam więc jestem.
----------------------
Bixler 1.1
BadCat
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Episodex »

Aa, dzięki, już widzę ten kabelek. Był osobno w pudełku. Czyli wszystko mam do montażu i odpalania :-).
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

Silnik sie kalibruje. Wlacz nadajnik gaz na maximum i wlacz odbiornik. Zacznie pipac. To przesun gaz na minimum. Wylacz odbiornik. Jest skalibrowne. Znaczy regulator wie jaki jest zakres drazka. Tam gdzies jest instrukcja do tego regulatora. Wiecej da sie ustawic parametrow. Ale trzeba przeczytac jak bo nie wszystkie tak samo. Ale wszystkie maja taka sama kalibracje drazka gazu.

MarekP
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Episodex »

marekp pisze:Silnik sie kalibruje. Wlacz nadajnik gaz na maximum i wlacz odbiornik. Zacznie pipac. To przesun gaz na minimum. Wylacz odbiornik. Jest skalibrowne. Znaczy regulator wie jaki jest zakres drazka. Tam gdzies jest instrukcja do tego regulatora. Wiecej da sie ustawic parametrow. Ale trzeba przeczytac jak bo nie wszystkie tak samo. Ale wszystkie maja taka sama kalibracje drazka gazu.

MarekP
Dzięki za podpowiedź :-). Zrobiłem tak jak opisałeś kilka razy ale dalej silnik kręci się dopiero od ok 40% i bardzo szybko wchodzi na maksymalne obroty. Faktycznie coś piszczało ale może muszę odczekać konkretną ilość czasu czy coś? Jeszcze poczytam o tym w necie jeśli coś się uda znaleźć.
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

Pierwsze piski jak gaz jest na max to trzeba w dol przesunac. On cos odpiszczy. Wtedy wylaczyc odbiornik. Kazdy niemal regulator ma inczaj programowanie zorganizowane. Niewiele ale sie roznia. To jeslibys chcial wiecej ustawic parametrow.

MarekP
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Episodex »

Dzięki wszystkim :-). Kalibracja również się udała i teraz działa jak należy od początku zakresu drążka :-).
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Episodex »

Jeszcze jedno pytanie mam dla pewności. Zanim serwa były podłączone do popychaczy, po wychyleniu do jakieś pozycji cichło. Teraz z popychaczami po wychyleniu dalej słychać, że pracuje, tak jakby walczyło o utrzymanie pozycji ;-). Czy to jest normalne zachowanie?
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

O cos zapewne blokuje popychacz.

MarekP
ODPOWIEDZ