Odzyskiwanie partycji Yo-safe

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Odzyskiwanie partycji Yo-safe

Post autor: king99 »

Witam
Mam mały problem z komputerem.
Na laptopie Acer w załączonym oprogramowaniu yo-safe utworzyłem partycję, otwieraną hasłem. Tydzień temu nie chciał mi się otworzyć Windows 7 (Blue screen przy ładowaniu). Próbowałem odzyskać system dyskiem recovery, ale po dwóch dniach wyskoczył błąd zapisu. Próbowałem także zrobić nakładkę systemu, ale również wyskakuje błąd. Wyjąłem dysk i podłączyłem przez USB na innym komputerze. Widać wszystkie partycje z wyjątkiem tej yo-safe. Czy ktoś ma może pomysł jak można odzyskać partycję yo-safe? I Dlaczego nie mogę zainstalować systemu skoro dysk wydaje się być sprawny?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Widać wszystkie partycje z wyjątkiem tej yo-safe. Czy ktoś ma może pomysł jak można odzyskać partycję yo-safe?
Skoro to taka sprytna, chroniona partycja i na hasło to nie dziwię się zę jej nie widać. Trochę słabe zabezpieczenie gdyby po przeniesieniu dysku do innej maszyny możnaby bezkarnie buszować po takiej partycji. Może spróbuj na tym drugim kompie uruchomić soft do jej obsługi?
Dlaczego nie mogę zainstalować systemu skoro dysk wydaje się być sprawny?
Wydaje się ale najwyraźniej nie jest. Na twoim miejscu bym nie ryzykował - dyski nie są drogie a danych szkoda. Odzyskaj ile się da i w kibel z nim, ewentualnie do testów. Kiedyś miałem dysk który z dnia na dzień po prostu zwolnił do prędkości w okolicy dyskietki 1.44. Niby wszystko chodziło ale system uruchamiał się godzinę a kilkumegowy plik potrafił się kopiować nawet kilkanaście minut. Żadnych bad-sector'ów, boot sector cały, wirusów się nie doszukałem ale i tak dla pewności puściłem formata - bez efektu. Dysk po prostu zamulił i koniec. Mimo braku jakichkolwiek dających się wykryć uszkodzeń nie nadawał się do użytku.
Ten wredny...
king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: king99 »

Verid pisze:Może spróbuj na tym drugim kompie uruchomić soft do jej obsługi?
Oczywiście próbowałem, ale po wpisaniu hasła wyskakuje, że nie jest poprawne, a na 100% jest. Nie szkoda tutaj dysku tylko chodzi o dane zapisane na tej partycji. Chociaż jest jeszcze malutka szansa, że uda się odzyskać przynajmniej ich część.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

Spróbuj użyć najnowszej wersji MyWinLockera.


BTW użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili.
king99
Posty: 193
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 14:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: king99 »

Zainstalowałem, ale nie widzi tej starej partycji tylko chce tworzyć nową zaszyfrowaną.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Nie znam tego programu (wynalazku), ale jak partycja jest szyfrowana to system nie wykryje jej, albo zaproponuje jej format.
Tak jest w TrueCrypt i tylko ten program polecam.
Skoro prosi Cię o hasło i nie wpuszcza dalej, to jednak coś z hasłem jest nie tak.
Powinieneś mieć też jakąś płytę ratunkową, jeśli nagłówek partycji jest uszkodzony, ale to trzeba było zrobić wcześniej, o ile ten cały Yo-safe na to pozwala (ewentualnie kopia szyfrowanego kontenera).
Z kopiami i szyfrowaniem to jest tak, że w jedną stronę wszystko działa, ale jak trzeba coś odzyskać, to wtedy się okazuje, że te wszystkie kopie były nic niewarte :)
Jak masz co najmniej i5, to powinieneś mieć szyfrowanie sprzętowe, które TrueCrypt doskonale wykorzysta.
Na dyskach SSD też są do tego funkcje, szczególnie w notebookach (zależnie od płyty).
ODPOWIEDZ