Biedrony - H36 V929 V939

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kac_r
Posty: 158
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Kac_r »

... Ale na czym polega ich lepszosc? Lata latwiej, szybciej, dluzej? Czy poprostu mnie sie niszcza?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Kac_r pisze:... Ale na czym polega ich lepszosc? Lata latwiej, szybciej, dluzej? Czy poprostu mnie sie niszcza?

Pozdrawiam
W zasadzie wszystko co wymieniłeś ;) Ale tak na poważnie, to z różnic które ja zauważyłem, to:
1. większa stabilność, w szczególności gdy kończy się pakiet (na oryginalnych smigłach biedrona zaczyna "pływać" we wszystkie strony - na GWSach nie ma czegoś takiego - po prostu traci moc i zaczyna opadać)
2. Większy payload, tzn biedrona może więcej unieść na GWSach - na ja podpinam keychaina (bez obudowy i baterii), step-up 5v, oraz 50mW VTX i na GWSach da się latać bez problemu, a na stockowych ledwo się unosi.
3. Wydaje mi się, że są bardziej wytrzymałe bo mniej ich łamię niż stockowych, ale to też ciężko mi zweryfikować, bo od dawna nie latałem na stockowych, a kiedyś latałem gorzej niż teraz, więc więcej mebli było poobijanych ;)
4. To moje prywatne odczucie, ale mi się bardziej podoba ich krztałt przez co lepiej wygląda.

Niestety te GWS-y są bardzo niewyważone - ja zwykle od spodu przyklejam przeźroczystą taśmę klejącą, ale nie pomaga nawet spory kawałek, do dodatkowo papierem ściernym szlifuję przeciwne ramię. Śmigła wyważam na szpilce (mają zbyt mały otwór na klasyczną wyważarkę).
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Higher
Posty: 86
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:44
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Higher »

Na zagranicznych forach powtarza się opinia, że na tych śmigłach nie ma efektu "wobble of death" - ktoś może wie co ten efekt oznacza?
Awatar użytkownika
Kac_r
Posty: 158
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Kac_r »

MatManiak pisze:
Kac_r pisze:... Ale na czym polega ich lepszosc? Lata latwiej, szybciej, dluzej? Czy poprostu mnie sie niszcza?

Pozdrawiam
W zasadzie wszystko co wymieniłeś ;) Ale tak na poważnie, to z różnic które ja zauważyłem, to:
1. większa stabilność, w szczególności gdy kończy się pakiet (na oryginalnych smigłach biedrona zaczyna "pływać" we wszystkie strony - na GWSach nie ma czegoś takiego - po prostu traci moc i zaczyna opadać)
2. Większy payload, tzn biedrona może więcej unieść na GWSach - na ja podpinam keychaina (bez obudowy i baterii), step-up 5v, oraz 50mW VTX i na GWSach da się latać bez problemu, a na stockowych ledwo się unosi.
3. Wydaje mi się, że są bardziej wytrzymałe bo mniej ich łamię niż stockowych, ale to też ciężko mi zweryfikować, bo od dawna nie latałem na stockowych, a kiedyś latałem gorzej niż teraz, więc więcej mebli było poobijanych ;)
4. To moje prywatne odczucie, ale mi się bardziej podoba ich krztałt przez co lepiej wygląda.

Niestety te GWS-y są bardzo niewyważone - ja zwykle od spodu przyklejam przeźroczystą taśmę klejącą, ale nie pomaga nawet spory kawałek, do dodatkowo papierem ściernym szlifuję przeciwne ramię. Śmigła wyważam na szpilce (mają zbyt mały otwór na klasyczną wyważarkę).
Ok, dzieki. W takim razie chyba faktycznie nalezy jeszcze je zakupic.


Z kupnem to juz takie latwe nie jest. Na BG brak w magazynie, macie jakies jeszcze zrodla?

Pozdrawiam
Yeti
Posty: 83
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 00:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: Yeti »

Higher pisze:Na zagranicznych forach powtarza się opinia, że na tych śmigłach nie ma efektu "wobble of death" - ktoś może wie co ten efekt oznacza?
Za translate.google.com: kołysanie śmierci. Pasuje mi to do tego, o czym pisze MatManiak w pkt. 1.
MatManiak pisze: Niestety te GWS-y są bardzo niewyważone - ja zwykle od spodu przyklejam przeźroczystą taśmę klejącą, ale nie pomaga nawet spory kawałek, do dodatkowo papierem ściernym szlifuję przeciwne ramię. Śmigła wyważam na szpilce (mają zbyt mały otwór na klasyczną wyważarkę).
Ostatnio obejrzałem kilka tutoriali jak wyważać śmigła i zastanawiałem się jak to zaadaptować do biedronki. Na youtubie widziałem jak ludzie wyważają śmigła zamontowane już w v929. Jest to mało precyzyjny sposób, ale wydaje mi się, że uwzględnia to dodatkowo oś, zębatkę i najbardziej nieosiowy element: śrubkę mocującą śmigło.

Przy okazji, znalazłem rozwiązanie swojego problemu:
Yeti pisze:Jak najłatwiej podłączyć baterię Turnigy nano-tech 750mah 1S 35~70C do v929?
Znalazłem baterie, których wcześniej nie widziałem w HK:
Turnigy nano-tech 750mAh 1S 35-70C Lipo Pack (for Walkera V120D02S/QR Infra X/QR W100S)
Awatar użytkownika
Kac_r
Posty: 158
Rejestracja: piątek 20 gru 2013, 23:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Kac_r »

a ja teraz mam problem ze swoim zamowieniem z BG. mial juz ktos komunikat 'back order' ? po 6 dniowym oczekiwaniu na wysylke, wskoczyl wlasnie taki komunikat. ja to rozumiem jako cofniecie zamowienia, tak to rozumiec ?

pisze w tym temacie bo akurat biedronowego zamowienia to dotyczy.


pozdrawiam
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Yeti pisze:
Higher pisze:Na zagranicznych forach powtarza się opinia, że na tych śmigłach nie ma efektu "wobble of death" - ktoś może wie co ten efekt oznacza?
Za translate.google.com: kołysanie śmierci. Pasuje mi to do tego, o czym pisze MatManiak w pkt. 1.
Dokładnie, chodzi o to, że na stockowych śmigłach, gdy kończy się bateria, biedrona nagle zaczyna się kołysać na boki, przez co ciężko ją latać, bo lata sobie sama w którą stronę chce :shock: Na GWSach, jest zwyczajnie, tzn tak jak się spodziewamy po słabnącej baterii - biedrona traci na mocy i trzeba coraz to więcej gazu dodawać by mieć zwis, aż w końcu zacznie opadać.
Kac_r pisze:a ja teraz mam problem ze swoim zamowieniem z BG. mial juz ktos komunikat 'back order' ? po 6 dniowym oczekiwaniu na wysylke, wskoczyl wlasnie taki komunikat. ja to rozumiem jako cofniecie zamowienia, tak to rozumiec ?

pisze w tym temacie bo akurat biedronowego zamowienia to dotyczy.

pozdrawiam
Back order, oznacza, że chwilowo nie ma, ale będziesz czekał aż znów będzie - zwykle to jakiś tydzień-dwa jest u chinczyków. Co do alternatywy to jest jeszcze ebay - ja raz zamawiałem z ebay, ale niefortunnie gosciu się walnął i mam więcej lewych śmigieł niż prawych (czy tam na odwrót), a zamawiałem kilka par...

A co do tych nano-techów 750mah, to nie wejdą, chyba że masz zamiar ciąć ten koszyczek i podklejać baterię na rzep.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Yeti
Posty: 83
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 00:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: Yeti »

MatManiak pisze: A co do tych nano-techów 750mah, to nie wejdą, chyba że masz zamiar ciąć ten koszyczek i podklejać baterię na rzep.
tak, myślałem o rzepie, ale bez cięcia koszyka. Liczę, że nawet z koszykiem wzbije się w powietrze ;)
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

Yeti pisze:
MatManiak pisze: A co do tych nano-techów 750mah, to nie wejdą, chyba że masz zamiar ciąć ten koszyczek i podklejać baterię na rzep.
tak, myślałem o rzepie, ale bez cięcia koszyka. Liczę, że nawet z koszykiem wzbije się w powietrze ;)
Wzbije się spokojnie, koszyk można zostawić. Ja po prostu używam koszyka do trzymania baterii, bo pod koszykiem na rzep mam keychaina podczepionego, a baterię wymieniam bez demontażu keychaina.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
uszy19922
Posty: 824
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2012, 08:31
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów

Post autor: uszy19922 »

Witam
Mam problem ze swoja biedronka. Jest to model h36. Lata jak w trybie acro, nie stabilizuje sie po acc. Co moze byc przyczyna?
FPV Forever!! :)
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

uszy19922 pisze:Witam
Mam problem ze swoja biedronka. Jest to model h36. Lata jak w trybie acro, nie stabilizuje sie po acc. Co moze byc przyczyna?
To dobrze lata, bo h36 ma tylko acro ;) stabilizacje mają biedronki 6-osiowe, np v222, albo v262.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
pucek89
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:46
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pucek89 »

Hej,

jak się nazywa ten wtyk
http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoy ... 61083.html

on jest również w przewodzie od silnika, który potrzebuje wymienić a nie wiem gdzie coś takiego dostać.
Yeti
Posty: 83
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 00:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: Yeti »

pucek89 pisze:Hej,

jak się nazywa ten wtyk
http://www.banggood.com/Wholesale-WLtoy ... 61083.html

on jest również w przewodzie od silnika, który potrzebuje wymienić a nie wiem gdzie coś takiego dostać.
Pod nazwą "mini jst" znalazłem podobne wtyczki. Samych nie znalazłem, tu w zestawie. Chyba najłatwiej kupić z diodą z BG.
oprych1985
Posty: 21
Rejestracja: środa 23 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Dobczyce

Post autor: oprych1985 »

Panowie szukam i szukam i nie mogę znaleźć nigdzie biedrony bez radia
mam t9x więc radio mi niepotrzebne (jak dobrze przeczytałem :))
można prosić o małą podpowiedz
Yeti
Posty: 83
Rejestracja: wtorek 20 lis 2012, 00:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: Yeti »

Biedronka
Biedronka z baterią i ładowarką

Szukaj wersji BNF zamiast RTF
ODPOWIEDZ