Bliźniacze skrzydła: F-61 Phantom oraz Wing-Wing Z-84 z HK

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

Sądziłem, że trzeba będzie uciekać z TX_em i GPS_em na skrzydła, ale skoro wszystko można utrzymać na jednym elemencie, to jeszcze lepiej :)
kinemax
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinemax »

Moja "czapeczka fpv" w Phantomie wygląda na razie tak:
Obrazek
Obrazek

Szczególnie warto zwrócić uwagę na niezwykły dizajn aerodynamicznej osłony kamery wykonany z mojego ulubionego materiału HiTech :mrgreen:

Jeszcze do dołożenia małe OSD&GPS ...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Jak ktoś lata na 5.8Ghz to może sobie upchnąć wszystko w kupie, natomiast na 1.2Ghz lepiej uciekać z nadajnikiem na jedno ze skrzydeł a na drugie dać frsky/LRSa.
Awatar użytkownika
Jarlist
Posty: 882
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Jarlist »

Dzisiaj przy oblocie małe zdziwko. Regularor Redoxa tak sieje przy większym gazie, że Rmilec zatykał się zupełnie. Dopiero odsunięcie odbiornika o 3cm pomogło. Czeka mnie mała rewolucja w ułożeniu gratów. Czekam na eleresa, więc przerwa w lataniu.
Niby dużo miejsca w kadłubie, a trzeba kombinować z ułożeniem elementów.
Dzisiaj na silniku 1450kv i śmigle 9x6 miałem 90km/h. Ciekaw jestem czy można szybciej?
Zadowolony jestem za to z mocowania skrzydeł. Dołożyłem dodatkowe pręty 3mm stabilizujące i z gumkami skrzydła ani drgną.
Jarek
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Post autor: Henryk_s »

Jarlist pisze:Dzisiaj na silniku 1450kv i śmigle 9x6 miałem 90km/h. Ciekaw jestem czy można szybciej?
A jaki dałeś konkretnie silnik ? I jaki pakiet do niego ?
Mój dziś poleciał, wiało okropnie więc tylko tyle, żeby się dojazd na pole "zwrócił"
Właśnie przy silnym wietrze silnik z zestawu okazał się za słaby
Awatar użytkownika
Jarlist
Posty: 882
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 20:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Jarlist »

Silnik to ten , a regulator ten.
Mam dwa pakiety 2200 35C.
Jarek
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Rozgladam sie za drugim modelem FPV sluzacym do lotow high speed low altiutde ;) z tego co widze ten wyglada bardzo ciekawie.
Moze mi poradzic ktorys z uzytkownikow czy ten modelek polecialby sensownie na takim silniku http://www.bevrc.com/ax2814special-cust ... _p207.html (980kv) na 4S 5000mah ?+ zasilenie video 3S 1000mah. Do tego regiel 40A i smigielko 10x4.5.
Mam kupe pakietow 4S 5000 i taki chcialbym uzyc.
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Na Stockowym silniku jak zauważyłem, napięcie 4s + śmigło 10x5 powinien dać w sumie radę :)
Trutututu nici z drutu.
kinemax
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinemax »

hipek - na pewno tak, wielu ludzi na RCG ma podobne setup-y.
Używam NTM 3536 910kV i lata fajnie na 3s, ale jestem pewien że na 4s też będzie dobrze
Awatar użytkownika
hipek
Posty: 424
Rejestracja: wtorek 01 lis 2011, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: hipek »

Dzieki, Phantomik zamowiony. Z tego co czytam to z modow na poczatek - tasma zbrojona i plaskowniki wzdluz skrzydel ?
kinemax
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinemax »

Jak kto lubi :-D
Wg mnie w zupełności wystarczy zwykła taśma pakowa kolorowa (jest np. w abcrc.pl ale też na allegro), która jest "nieważka", a też mocno usztywnia skrzydło. Tylko na krawędziach zawsze daję zbrojoną włóknem szklanym, żeby dłużej pożył ;)
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

kinemax pisze:Dokładniej Z firmy ZETA - http://www.newzeta.com , HK tylko sprzedaje..

Za to na RCG piszą, że jest wyprzedaż Phantoma przez producenta - wysłałem zapytanie na 4 i 10 szt., ciekawe ile sobie będą życzyli...

A fotki wieczorem.. Chociaż nie wiem, czy moje mocowania wytrzymają Twój styl latania ;) - ja latam nisko i wolniutko....

I jak tam ......... odpowiedzieli ? :-P
Spektrum DX7, ECO8 , Trex-600,Gaui 550, Hexa ,Octo , Twinstar , Funcub ,Xeno , i inne takie
kinemax
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 31 maja 2010, 08:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinemax »

Taaa.... Cena w miarę ok - $58 przy 10szt., ale koszty przesyłki zabijają całą sprawę...
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

kinemax pisze:Taaa.... Cena w miarę ok - $58 przy 10szt., ale koszty przesyłki zabijają całą sprawę...
:-?
Spektrum DX7, ECO8 , Trex-600,Gaui 550, Hexa ,Octo , Twinstar , Funcub ,Xeno , i inne takie
in4fan
Posty: 270
Rejestracja: sobota 22 gru 2012, 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: in4fan »

Finwing Penguin/FPV Raptor/V120D03/GeniusCP
PhoenixRC/RealFlightG5/Reflex/AeroFly
FSX/DCS/TakeOn/WorldOfWarplanes/WarThunder
ODPOWIEDZ