Naza- nie chce dzialac sbus z r70087SB

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Naza- nie chce dzialac sbus z r70087SB

Post autor: Scirocco2 »

Witam,

Mam problem z naza i nadajnikiem r7008sb (z telemetria od nowej 14sg), uaktywniam wyjscie 8 jako sbus w nadajniku(sprawdzone dziala) a naza niestety nic nie widzi ciagle x1-err. Macie moze jakies pomysly ? Troche nie widzi mi sie znowu platanina kabli albo rezygnowanie z telemetri :/


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

Musisz poczekac az DJI dopisze obsluge zmienionego S.BUSa w tym odbiorniku. Meczylem sie z tym z Autoquadem i wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze futaba ot tak zmienila protokol (bylo tez na paru anglojezycznych forach glownie u helikowcow).

Jak by ktos sie porywal na probe odpowiadania ... nie, nie chodzi tutaj o S.BUS2 ktory takze jest w tym odbiorniku i wedlug futaby jest 2 kierunkowym protokolem glownie do obslugi czujnikow telemetrii.
Wspomniany odbiornik ma takze wyjscie oznaczone jako S.BUS i w domysle wydawac by sie moglo ze to "normalny" s.bus. Niestety tak niejest.
AutoQuad Team
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

Czesc, wlasnie malo informacji w necie jest na ten temat, ale chyba jest tak jak piszesz. Co ciekawe znalazlem gdzies info ze do wietkonka dji wprowadzil w tamtym roku obsluge sbus2 nawet. Napisalem jescze na wszelki wypadek maila do dji i zobaczymy.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MaciejN
Posty: 95
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 01:53
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MaciejN »

Scirocco odpisali Ci coś z DJI ? Też męczę się z podpięciem tego odbiornika do Nazy V2, ale na helifreak piszą to samo:
http://www.helifreak.com/showthread.php?t=537844
Awatar użytkownika
Scirocco2
Posty: 143
Rejestracja: czwartek 22 mar 2012, 23:14
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Scirocco2 »

Czesc,

Juz nawet od tym zapomnialem i mecze sie na 8 kabelkach :), z Dji niestety olali mojego maila.
Awatar użytkownika
dubik3e
Posty: 248
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 19:30
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Naza- nie chce dzialac sbus z r70087SB

Post autor: dubik3e »

Chciałbym wykorzystać sbusa w swoim odbiorniku futaby do kontrolowania nazy mlite przerobionej na v2. Czy ktoś może ma jakieś niemiłe doświadczenia przy takim połączeniu? Kiedyś wydaje mi się, że przeczytałem z sbus działa wolniej niż na PWM. Prawda?
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Naza- nie chce dzialac sbus z r70087SB

Post autor: se-ba1 »

dubik3e pisze:Chciałbym wykorzystać sbusa w swoim odbiorniku futaby do kontrolowania nazy mlite przerobionej na v2. Czy ktoś może ma jakieś niemiłe doświadczenia przy takim połączeniu? Kiedyś wydaje mi się, że przeczytałem z sbus działa wolniej niż na PWM. Prawda?
Ja nic takiego nie zauważyłem :-)
kilarskir
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 13:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Naza- nie chce dzialac sbus z r70087SB

Post autor: kilarskir »

Witam, mi też niestety z tym odbiornikiem nie działa na sbus gimbal 3 osiowy, wychodzi na to że są to za nowe odbiorniki i pewnie soft nie pozwala na współprace z starszymi urządzeniami.
se-ba1
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2013, 11:20
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Naza- nie chce dzialac sbus z r70087SB

Post autor: se-ba1 »

Ja cały czas nie rozumiem, z czym macie problem.
Kupiłem Nazę M v2, kupiłem 14 SG, połączyłem jednym kabelkiem Nazę ze złączem SB2 w odbiorniku 7008SB. W konfiguracji Nazy wybrałem S-Bus i działa.
michcyk
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 27 lis 2014, 20:16
Lokalizacja: Dęblin

Re: Naza- nie chce dzialac sbus z r70087SB

Post autor: michcyk »

A telemetria Ci działa?
ODPOWIEDZ