No to se adrenaline podniosłem z policyjnym helikopterem

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

No to se adrenaline podniosłem z policyjnym helikopterem

Post autor: mariusz1 »

Latałem jak zwykle lecz tym razem chciałem się wzbić wyżej niż dalej i sobie wyobraźcie jak mi się adrenalina podniosła jak zainteresował się mną przelatujący policyjny Helikopter.
Obyło się bez konsekwencji ,policja nie przyjechała a po moim wylądowaniu helikopter jeszcze latał za mną jak szedłem wzdłuż łąki po moje dziecko na plac zabaw, głupio się czułem w śród tych wszystkich ludzi na łące, bo miałem wrażenie jak by się wszyscy na mnie patrzyli a wisiał nisko i robił dużo chałasu.
Filmik tylko z kamery płytkowej bo tym razem latałem bez hd.

ps. filmik właśnie przesyłam na you tuba
Awatar użytkownika
bluuu
Posty: 1707
Rejestracja: środa 21 mar 2012, 15:01
Lokalizacja: Wwa

Post autor: bluuu »

dobrze ze cie prewencyjnie nie ostrzelali w imie obrony przed terrorystami ... (i pokoju na swiecie)
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Obawiałem się że przyjedzie policja , sprzęt zawiną i karzą się tłumaczyć, jakim cudem samolot rc latał na wysokości 600m :lol: a i z 500 ode mnie? gdzie w Uk mają w sklepach modelarskich radia z ograniczonym zasięgiem bo kupione w USA i tu używane jest nie legalne :oops:
Ciężko było by się wytłumaczyć , po prostu fart lub, pilot chciał mnie ostrzec ,przestraszyć , i mu się udało
Pisaliście że Fpv daje dodaje dużo adrenaliny i zgodzę się w 100% :mrgreen:
Awatar użytkownika
alexusa
Posty: 679
Rejestracja: niedziela 27 maja 2012, 05:15
Lokalizacja: Skąd innąd

Post autor: alexusa »

W te sobote latalismy z kolega SkyWalkerem - wysokosc jakies 1900 stop ... peikne widoki a po prawej piekny widok ... awionetki ! jakies 100 metrow. Mam nadzieje ze GoPro zlapalo ... Kurcze trzeba uwazac bo beda predzej czy pozniej jaja.
"Alcohol ... Because no great story starts with a salad ..."
Awatar użytkownika
placekjw
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2012, 21:44
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie

Post autor: placekjw »

Należy zgłaszać loty do FIS, tyle się już o tym mówiło ale jak widzę na darmo
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

i jest filmik, heli pokazałem na końcu jak wisi mi nad głową ,bo w czasie mojego lotu samolotem , heli nad głową a samolot jeszcze wyżej dokładnie nad nim [/youtube]
Awatar użytkownika
macieq
Posty: 569
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 06:55
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: macieq »

o nieźle ;) widać go wcześniej jak leci w Twoim kierunku, po Tobie widać puls 300 ciśnienie 220/160 ;)
Quad, Ranger EX na Pitlabie, S800, Taranis X9E i kupa różnych innych gratów ;)
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

ja tez raz mialem cos podobnego, spokojnie sobie wyladowalem samolocikiem fpv w okolicach krakowa a tu slysze odglos silnikow i zbliza sie takie cos:

Obrazek

mysle, no to juz po mnie, namierzyli mnie ta wielka antena i sznur czarnych samochodow ze smutnymi panami pedzi w moim kierunku 8-)
zbieralem sie az sie kurzylo :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

placekjw pisze:Należy zgłaszać loty do FIS, tyle się już o tym mówiło ale jak widzę na darmo
To tak daleko sięga nasz FIS? Chyba w Brytanii a tym bardziej w Usiech inaczej to regulują :-) Tam raczej nie ma możliwości w ogóle polatać FPV nawet po zgłoszeniu do ichniejszych służb...szybciej czarna wołga ze smutnymi panami podjedzie ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
pawlonewcas

Post autor: pawlonewcas »

Na wyspie mozna latac z duzymi ograniczeniami. Latam cularisem do 5 km i na wys 200m na pustkowiach i policja sie nie czepia sprawdzili mi kilka razy ubezpieczenie i poprosili zebym przelecial blisko bo chcieli popatrzec na model jak wyglada.
Cos do poczytania:
http://www.fpvuk.org/fpv-law/
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Przynajmniej jakąkolwiek regulację prawną mają. I organizację która autoryzuje/certyfikuje/ pilotów FPV.
To chyba dobra droga - bycie członkiem stowarzyszenia które certyfikuje i dzięki temu legalnie można latać FPV.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Puuf »

Tyle ze tam pisza, ze FPV mozna latac tylko w zasiegu wzroku.

a) The person in charge of the SUA must be a full member of the FPV UK Association and comply with the operating procedures in the FPV UK Pilot’s Handbook version 1.0 dated 20 September 2011.
b) The person in charge must be accompanied by a competent observer who maintains direct unaided visual contact with the SUA sufficient to monitor its flight path in relation to other aircraft, persons, vehices, vessels and structures for the purpose of ensuring that the person in charge avoids collisions.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

2.4Ghz 10mW dla video
5.8Ghz 25mW dla video
1.2Ghz zakazane
900mHz zakazane
433mHz zakazane
459mHz OK dla UHF ale maksymalnie "jak dobrze pamiętam" 100mW
Wysokość maksymalnie 400' czyli jakieś 122m
Loty tylko w zasięgu wzroku
Loty tylko w kolegą "spoterem"
Budy box - juz nie jest wymagany
Waga modelu "podniesiona do 2.5kg"

Prawo UK dla FPV.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
pawlonewcas

Post autor: pawlonewcas »

Video jest dozwolone na 1394 MHz do 500mw.
Uzywam ezuhf na 495 kupione w uk i na malej mocy pisza ze jest 100 a na wiekszej 500mw, w sklepie mowili ze jest legalne;)
Awatar użytkownika
mariusz1
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 27 lis 2011, 12:46
Lokalizacja: crewe uk

Post autor: mariusz1 »

Ale mnie pocieszyliście :lol: nie tylko ja przeżyłem taki skok adrenaliny, jeszcze kilka lat to będziemy pisać że sto metrów przelatywał ode mnie jakieś f18 a nie jakaś awionetka czy helikopter itp. :lol:

Wyobraźcie sobie lecicie na wyspę samolotem pasażerskim a tam za oknem kowalski leci obok skrzydłem rc fpv hi hi
ODPOWIEDZ