Fat Shark Dominator

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

coolgate
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 14 lut 2017, 10:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: coolgate »

kajojj pisze:Który będzie lepszy pomijajac cene?
W tym przypadku ceny nie da się pominąć - mam HD3 i sądząc po cenie to powinien być super sprzęt.
W praktyce większego badziewia trudno sobie wyobrazić...

kajojj pisze:jak sie zabrac do doboru kamerki nadajnika/odbiornika żeby wszystko dobrze grało?
Przede wszystkim format obrazu - Dominator HD3 ma natywnie format 4/3, a Dominator V3 ma 16/9 - żeby optymalnie wykorzystać przetworniki kamera powinna mieć odpowiedni format.
FunCub, Robocat, Mavic, TyphoonH, cdn.
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: volender »

kajojj, widzę, że jesteś z krk, jeśli masz ochotę, to możesz wpaść do mnie przymierzyć dominatory v2
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: PiotrSz »

kajojj, zdecydowanie polecam HD3 z racji tego że mają format 4:3, dominatory v3 mają format obrazu 16:9 a 95% kamer na rynku fabrycznie ma format obrazu 4:3. Latam obecnie na dominatorach v2 i wg mnie format 4:3 jest lepszy niż rozciągnięty obraz 16:9.
kajojj
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 23:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: kajojj »

volender pisze:kajojj, widzę, że jesteś z krk, jeśli masz ochotę, to możesz wpaść do mnie przymierzyć dominatory v2
Chętnie skorzystam z możliwości ;)
PiotrSz pisze:kajojj, zdecydowanie polecam HD3 z racji tego że mają format 4:3, dominatory v3 mają format obrazu 16:9 a 95% kamer na rynku fabrycznie ma format obrazu 4:3. Latam obecnie na dominatorach v2 i wg mnie format 4:3 jest lepszy niż rozciągnięty obraz 16:9.
Polecasz ten sprzęt? Czy masz opinię podobną do:
coolgate pisze:W tym przypadku ceny nie da się pominąć - mam HD3 i sądząc po cenie to powinien być super sprzęt.
W praktyce większego badziewia trudno sobie wyobrazić...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: Adrián »

Hm to kwestia przyzwyczajenia.
Latam na d v3 i też na zwykłych kamerach 4:3 i jest ok. Na 16:9 też miałem okazję. Jest lepiej.

Najlepiej sobie sprawdź oba modele jak masz możliwość.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: Manix »

Zastanawiam się czy warto płacić 200 dolarów więcej za HD3 i mieć lepszą rozdzielczość Czy lepiej brać FatShark Attitude V4 10th. Bo HDMI jest mi niepotrzebne.
Czy naprawdę ta większa rozdzielczość da się zauważyć ,może ktoś miał okazję porównać.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: PiotrSz »

Manix, miałem okazję porównać z HD3 z v2 na których latam stale oraz HD2, V3 kolegów, rozdzielczość oraz FOV w HD3 są naprawdę ok w porównaniu z wcześniej wymienionymi goglami i format 4:3 jak w V2. Co do Attitude v4 nie mam niestety porównania.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: Adrián »

Tylko jeśli mnie pamięć nie myli, to HD3 mają 16:9 tak samo jak w DV3, nie jak w dV2/HD2
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: kamilborkowski »

HD3 mają obraz analogowy 4:3 a HDMI mają 16:9.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: Adrián »

Yhyyym, to zmienia postać rzeczy ;-)
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: ori »

panowie mam pytanko mam fatshark dominator v3 i chciałbym podpiąć się do apki phantoma 3pro wiem że muszę dokupić moduł hdmi ale wcześniej podpiąłem dominatory do dvd i zonk obraz jest wyświetlany w goglach tylko jak przytrzymuje przełącznik zmiany kanałów w goglach czy to normalne?? jak tylko go puszcze przeskoczy kanał na np av2 i lipa obrazu nie ma
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: Adrián »

Nie, to nie jest normalne.
U mnie po wybraniu sygnału, pozostaje na nim.
Awatar użytkownika
ori
Posty: 58
Rejestracja: sobota 13 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: Jutrosin

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: ori »

Dzięki szukałem przyczyny i znalazłem, coś z dvd jest nie tak podpiąłem gogle do kompa i obraz jest ok
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: Rybskee »

Siema Panowie,

dopadł mnie właśnie dylemat. Mam Dominatory v2 i w związku z fajnymi promkami na gearbeast oraz banggood chciałbym wymienić sprzęt na nieco nowszy. Mój dylemat jest między HD3 a Skyzone V02.

Teoretycznie HD3 wypadają w specyfikacji lepiej. Miałem na nosie Skyzone i są na prawdę SPOKO. Niestety nie miałem okazji macnąć HD3 ale z racji, że posiadałem już dwa produkty Fatsharka, dobrze siedzą mi na nosie.
Nie latam racerami tylko skrzydłem, potrzebuję ostrego obrazu na randach z racji, że RVOSD 6 dużo kluczowych informacji rozmieszcza mocno na krawędziach obrazu. Plusem do HD3 jest wentylacja która przy lotach (30min++) na pewno mi się przdyda. W zasadzie to i lekko rozmyte krawędzie powodują moją przesiadkę z Dominatorów v2.

Ogólnie to moduły czy inne bajery mnie nie obchodzą i tak obraz jest kierowany z trackera po kablu. Pany. Co brać!? Proszę o opinie osoby które mają pojęcie. Piotr?
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Fat Shark Dominator

Post autor: wrzech »

Mam hd3 od równo roku. Sporo wyszedł zestaw z vatem i odbiornikiem ale to najlepiej wydane pieniądze jak do tej pory. Zamówiłem w ciemno. Wcześniej miałem też fatsharki, już nie pamiętam które, takie czarne z gumkami ale w ogóle mi nie siedziały. Co do ostrości obrazu na krawędziach spokojnie ustawisz regulacją. Mam tylko problem, że jestem okropnym zmarzluchem i latam w grubej czapce, czyli oddalenie gogli o ten 1cm już nieco zmniejsza komfort, ale na gołym czole jest mega fajnie. Nie wyobrażam sobie latania małym skrzydłem czy racerem bez nich, a do dużych modeli to już w ogołe :) Tam wszystko dzieje się powoli :) Mam porównanie do bodajże skyzone na oledach, nie pamietam który model, ale tam obraz był mały, nie zamieniłbym :)

ED
Zapomniałem dodać, że dopóki będą w naszych modelach kamerki za 30$ to nie widzę potrzeby zmiany tych gogli na inne. Raczej sprzęt tak jak taranis, na lata.
Marek
ODPOWIEDZ