Mała czarna i kolorowa 250-tka

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: DoctorQ »

Więc może i pora by pokazać też swoje graty na czym się lata.

W pierwszej kolejności - Mała czarna
- Rama czarna headronic g10s
- Naze32
- BlHeli 12A emaxa
- Silniki 2204 emaxa
- Fpv po imerssionRC i 600 linii FatShark'a (sygnał antenowy po kablu SMA)

Obrazek

Rama na razie daje radę, setki kolizji i kretów, do tej pory ukręciłem jedną po centralnym trafieniu w drzewo. Obecna poza większymi siniakami - żyje i ma się dobrze.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


I obecnie moja ostatnia konstrukcja oraz kejsik do niej - Kolorowa

- Rama ta sama jak wyżej tylko w nowszej wersji i w układzie Acro.
- Pochył kamery fpv 13"
- Naze32
- ESC: T-motor
- Silniki 2204 T-motor
- Fpv po imerssionRC na razie 25mW ale będzie więcej / 600 linii FatShark'a

Obrazek

Obrazek

Z mobiusem - ale z wypatroszonym aku. Zasilam z USB od Imersiona i w takim setupie latam bez kamery fatsharka. Rejestruje i podaje video.
Obrazek

Obrazek

Jeszcze małe porządki z kablami - część już w oplotach.
Obrazek

Z Sony Action jest cięższy niż z GoPro ale zyskuje opływem. Kamera ma przyzwoitą stabilizację i rejestruje ładny obrazek. W takim setupie latam na pakiecie 2.2
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za ciemne zdjęcia. W wolnej chwili postaram się zrobić ładniejsze.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: Fiszbin »

Cudo, brak mi słów. Czym oklejałeś?
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: DoctorQ »

Dzięki,
- nie oklejałem. Ta rama jest stylizowana.
Awatar użytkownika
nightec
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: nightec »

Podzielisz się informacją skąd masz wytłoczkę do walizki?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Martian II, DRC Fury 5X, DRC Fury 3.5, BAT-100, WingWing Z-84, FX-61
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: DoctorQ »

To są gotowe zestawy (case + pianka), nie chcę tutaj robić reklamy żeby mnie moderator nie wyrzucił. Case jest dedykowany do tej konkretnie ramy, na bazie której zbudowałem quada. Wszystko jedna firma i pasuje.
Awatar użytkownika
Gone
Posty: 219
Rejestracja: niedziela 15 cze 2014, 16:02
Lokalizacja: Mielec/Rzeszów

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: Gone »

Te panki robi pewna firma, była już podana na forum wystarczy poszukać. A ramkę macałem na pokazach w Radomiu Air Show i ma trochę wad wieku dziecięcego chociaż najgorsze co zauważyłem u tej firmy na tych pokazach to przetworniczka chińska w octo ...
Dobry pomysł mają ale niestety póki co "tylko" fajnie wygląda.
Awatar użytkownika
aro89aro
Posty: 220
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 01:04
Lokalizacja: Kielce

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: aro89aro »

Dobrze zrozumiałem że masz FPV z mobiusa? Nie masz zbyt dużych opóźnień podczas lotu?
btw: Przepiękny jest ; ]
Łowca kretów i samotnych drzew.
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: DoctorQ »

To jest tak,
jak robię lot z rejestrem z mobiusa to nie używam fatshark'a. Opóźnienie jest zauważalne ale nie specjalnie to przeszkadza. Mobiusa podpinam głównie dlatego że nie mam szerokiego szkła na standardowej kamerze. Tak jak już pisałem - mobius śmiga bez wewnętrznego aku, minusem jest to że zawsze mam datę 2012 na nagraniu. Do momentu kiedy nie zmienię soczewki - latam w takiej symbiozie.
Do bardziej wyczynowej zabawy latam bez rejestru, liczy się waga więc wypinam wszystko co się da i wtedy tylko kamerka podająca fatshark.
Tak z innej beczki - choć 250-tka nie nadaje się do lotów widokowych to jednak stabilizacja obrazu w sony action + wibroizolatorki daje całkiem przyzwoity obrazek. Jak coś pokręcę z okolic to wrzucę.
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: MichasKrk »

Bardzo ładna 250. Lata tak dobrze jak wyglada? Z ta bateria to chyba jest średnio zwrotna? Ale ta stylizacja, jak dla mnie, robi robotę.
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: DoctorQ »

Z która baterią? Latam na 1.3 i 1.5. Wystarczy na trochę szaleństwa. 2.2 zakładam na plecy ale jak jest już całkiem dociążona z sony action dla równowagi. I jeszcze jedno, częściej latam na 5x3x3 niż na 5x3.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: markac »

Ale po co te tajemnice? Polskie firmy oznaczamy gwiazdką, a Chińskie bez obaw wklejamy na forum...
Śmiało, najwyżej usuną.
Awatar użytkownika
DoctorQ
Posty: 55
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 17:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: DoctorQ »

Proszę bardzo - ale chyba to już napisałem na początku. Rama: Headronic wersja 3.0 link (Polska). Case jest kompatybilny do wszystkiego co związane z tą wersją ramy. Walizka w standardzie 3.0 tak jak ta rama, jednak zapakujesz do niej śmigła 5x3 lub zamykasz bez śmigieł jak latasz tak jak ja na 5x3x3. Z tego co widzę kilka osób na forum lata na tych ramach, może z czasem się wypowiedzą. Do środka włażą 4 pakiety od 1.3 do 1.5 + szpeje + gogle. Zamyka się z mobiusem na wibroizolatorach lub wkręconym do podwozia. Aparaturę noszę w torbie osobno.

Rama centralna jest jednoelementowa i jak opisał to kolega Gone (po wymianie kilku PW) nie jest to problem wieku dziecięcego. Ramiona przykręcane osobno wcale nie powodowały mniejszych strat, ponieważ moje wcześniejsze quady obrywały równo i raz ucierpiała końcówka ramienia ale najczęściej urywało ramię w miejscu skręcenia śrubami łącznie z kawałkiem centerplejta. Więc dałem sobie spokój. Na dobór złego uszkadzała się też centralna PDB. Wniosek - i tak trza było wszystko rozbierać, pomijając fakt pouszkadzanych ESC na ramionach. Płytka PDB jest pod rozmiar CC3D, wkręcam ją więc pod centerplejta. Jest to tak rozwiązane że po odkręceniu bottomplate wszystko jest nadal na swoim miejscu. Dostęp jest banalny - odkręcam 4 śruby i mogę lutować mody. We wcześniejszych wersjach do odkręcenia miałem kilo śrub. W porównaniu do chińczyka - tutaj mam całość w środku, więc nawet jak dojdzie do urwania jakiegoś elementu to elektronika nie cierpi. Napisałem też na początku kilka słów na temat czarnego quada. Jest po konkretnych dzwonach z betonem i jedyne defekty to otarcia na brzegach. W zasadzie nic poważniejszego się nie stało. Oczywiście wszystko jest zniszczalne, ale puki co na razie dobrze mi służy. Latam 10-40 minut dziennie, więc jest już nastukanych parę dobrych motogodzin.

Edit: Jeżeli byłby ktoś z okolić Lublina to proszę o kontakt do wspólnego latania. Brakuje mi konkurencji :) Miejsca mamy pod dostatkiem. Pola, lasy, pola, lasy, pola, lasy.
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: majcool »

DoctorQ pisze: Jeżeli byłby ktoś z okolić Lublina to proszę o kontakt do wspólnego latania. Brakuje mi konkurencji :) Miejsca mamy pod dostatkiem. Pola, lasy, pola, lasy, pola, lasy.
W temacie- bardzo fajny projekt- szkoda, że sklep wycenę robi tylko po złożeniu zamówienia..
W Chełmie też narzekam na brak pilotów 250/fpv :( 65km to niestety nie okolice ;) ale jak znajdę czas to chętnie zobaczę tego 'modnisia' i co potrafi w powietrzu; może do tego czasu zdążysz go zakurzyć bo mój przy tym to wygląda jak od brony oderwany (latam na piaskowni więc już nawet nie czyszczę z kurzu/drobin- jedynie z gałęzi i większych kamieni :D )
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mała czarna i kolorowa 250-tka

Post autor: techfreak »

Fajna rama! cena mnie rozbiła :)
ODPOWIEDZ