Wypełnienie EP

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artyum
Posty: 85
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Wypełnienie EP

Post autor: Artyum »

Po średnio udanym lądowaniu pękł kadłub EPP. Uszkodzenie było stosunkowo niegroźne nie było ubytków więc skleiłem części UHU porem tak jak zwykle... :) Po dwóch dniach nie wyglądało to dobrze. Spoina jakby się rozeszła ale niczego nie podejrzewając wpuściłem więcej kleju. Po kolejnych 2 dniach okazało się że klei zjadł piankę i powstała wielka nieregularna dziura !:< Klej na zgrzewce ma numerki: 2 2114. Jeśli to oznacza luty 2014 to być może był przeterminowany ale mimo to takiej akcji bym się nie spodziewał. Czy ktoś spotkał się może z czymś takim?
A piszę bo może ktoś poradzi jakiś materiał który można wypełnić wierzchnie ubytki i wygładzić powierzchnie kadłuba EPP. Myślałem np o piance budowlanej wypełniającej ale ona jest mocno rozkurczlikwa a silikon jest chyba dość ciężki.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Do niewielkich ubytków nada się polecany wielokrotnie na forum Soudal. Pieni się i wypełnia otwór. Ale że ci UHU Por zżarł piankę? To mi przez czaszkę nie chce przejść... Jesteś pewien że to nie UHU Hart?
Ten wredny...
Artyum
Posty: 85
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artyum »

Uhu por jak w mordę strzelił. Soudal znam dobrze :) właśnie nim wkleiłem lekkie drewniane klocki jako wypełnienie ubytku, ale zeby to jakoś wyglądało myślałem o wypełnieniu z wierzchu "czymś" i zeszlifowaniu do kształtu kadłuba.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

UHU Porem klei się nieco inaczej. Smarujesz cienką warstwą obie klejone powierzchnie, czekasz aż wyschnie (min. kilka minut), a następnie dociskasz łączone elementy. Volia. Nic nie zżera, łączy natychmiast :-)
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Za dużo kleju - za dużo rozpuszczalnika.
Poczytaj instrukcje stosowania.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Artyum
Posty: 85
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artyum »

na pewno wszystko prawda.. tylko jakie było pytanie :>
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Artyum - jak znasz Soudala to nałóż hojnie żeby wypienił, nadmiar zetnij i po sprawie. Jak uważasz że nie dość wypieni to potraktuj wodą z atomizera (spryskiwacz do kwiatów) tylko uważaj bo wtedy pieni jak wściekłe.
Ten wredny...
Artyum
Posty: 85
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 13:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artyum »

Jakiego soudala masz na myśli bo ten którego mam - fix all crystal - raczej się nie pieni tylko zastyga w gęstą galaretkę.
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tummi »

Soudal 66a. Ale po zastygnieciu jest b. twardy - nie tak, jak pianka :/

T.
ODPOWIEDZ