Wyważarka do smigieł

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

slawus1998
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 27 lut 2014, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Wyważarka do smigieł

Post autor: slawus1998 »

Witam

Za jakieś dwa tygodnie przyślą mi śmigła i zastanawiałem się nad wyborem wyważarki do tych śmigieł. Mam wybór między tymi :

http://abc-rc.pl/wywazarka-magnetyczna-carbon

http://abc-rc.pl/wywazarka-magnetyczna-300g

Która z nich jest lepsza?. Do wyważenia mam śmigła z carbonu 12x5,5'.

Jeśli to możliwe to proszę o jakąś dobrą sugestię.

Pozdrawiam
slawus1998
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: kamilborkowski »

Ja używam pierwszej i jest spoko. Jedyna sprawa o której trzeba pamiętać to wyważenie samej wyważarki bo niestety stożki nie są idealne i trzeba je osobno wyważyć.
Awatar użytkownika
Tieman
Posty: 126
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tieman »

Do takich dużych śmigieł ta pierwsza się w ogóle nie nadaje. Na niej można sobie wyważać śmigła tak do 9''. Kupiłem taką jak zaczynałem swoje przygody z RC i od razu po miesiącu kupiłem coś lepszego.

W mojej opinii wyważarka powinna dawać możliwość pełnego obrotu śmigła. Wszystkie te wynalazki które tylko częściowo obracają śmigło są kiepskie, ponieważ nie dają pełnego efektu.
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

slawus1998
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 27 lut 2014, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: slawus1998 »

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Ładziak pisze:DU-BRO Tru-Spin:
https://www.google.pl/search?q=wyważarka+dubro
Też gorąco polecam wyważarkę którą poleca Ładziak, chciałem na początku zaoszczędzić i kupiłem jakąś tanią, potem po drodze dwie wyważarki dziwnej produkcji a ostatecznie używam DU-BRO Tru-Spin i jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

A ja polecam wyważarki produkcji kolegi z forum - Semento: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14546
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Tieman pisze: W mojej opinii wyważarka powinna dawać możliwość pełnego obrotu śmigła. Wszystkie te wynalazki które tylko częściowo obracają śmigło są kiepskie, ponieważ nie dają pełnego efektu.
Polać mu!
Te "wyważarki" z pierwszych postów to kpina :evil:
W d***e se można wsadzić ich "magnetyczność" lepsze efekty da zwykła wyważarka, na której można sprawdzić śmigło w każdej pozycji.
Zresztą wyważarkę można zbudować samemu, wystarczy trochę szmeli, poziomica i np. ostrza od heblarki zamiast "super magnesów" ;-) Ja mam nawet nie na ostrzach tylko na metalowych prętach do tego regulowane nóżki i przed każdym wyważaniem poziomuję wzdłuż i w poprzek.

Śmigło ma stać jak zamurowane w każdej pozycji, a nie tylko poziomo, takie wyważanie poziomo to można nazwać jedynie wstępnym wyważaniem 8-)
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

Wyważarka jaką ja się posłuję można zakupić na allegroLINK wyważarka moim zdaniem jest najlepsza z tych tu zaprezentowanych, przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na to że stożki na wałku nie są zrobione na gwintach, tylko są przesuwane ciasno na wałku. Gwint zdałby egzamin gdyby te stożki okręcały się po gwincie na ciasno, ale tak nie jest, one nakręcają się jak każda nakrętka na śrubce, z lekkim luzem we wszystkich kierunkach i w momencie zaciśnięcia się tych stożków na śmigle, gwint może ustawiać za każdym razem inaczej i druga sprawa, każde odkręcenie i zakręcenie będzie powodować że gwint będzie robił się coraz luźniejszy... Oczywiście te różnice są nie wielkie i czym dłuższa nakrętka tym te różnice są mniejsze ale taka jest teoria, i dlatego wybrałem takie nasuwane, mam już tą wyważarkę około dwóch lat i i luzów w wyważarce nie widać. W takiej na suwanej wyważarce jest jeszcze jedna zaleta, czasowa, nakręcić a nasunąć ...
slawus1998
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 27 lut 2014, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: slawus1998 »

Kolego Rayford, czyli rozumiem że mógłbym kupić tą twoją polecaną wyważarkę i wszystko by grało?. Stożki są tam dobrze wyważone? I chyba najlepiej jeszcze do takiej zrobić sobie jakąś podstawkę poziomującą, czy coś i by wszystko fajnie grało.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: rufffus »

Przerobiłem ostatnio kilka wyważarek ogólno-dostępnych w sklepach czy na alledrogo:

1. Syf straszny, sama wyważarka jeszcze ujdzie ale ośki krzywe, kołpaki niewyważone. Kręcąc pustą ośką (zarówno jedną jak i drugą) od razu widać, że to shit. Tą samą opinię znalazłem na forach, więc nie jest to kwestia mojego egzemplarza.

Obrazek


2. Całkiem fajna, kupiłem jako pierwszą i byłem zadowolony. Magnesy mogłyby być mocniejsze. W moim egzemplarzu po roku używania stożki przestały trzymać. Tzn. trzymają śmigło ale już się wyrobiły i przy mocniejszym zakręceniu puszczają. Samą ośkę można dokupić np. w ABC.

Obrazek


3. Zupełnie przyzwoita, bardzo mała po złożeniu. Duże mocne magnesy i ośka z gwintem. Dodatkowo wypustki pod T-Style props. W normalnej pozycji można wyważyć tylko na poziomo. Żeby zważyć na pionowo trzeba ją położyć na boku na krawędzi biurka. W zasadzie nie zdążyłem jej jeszcze przetestować.

Obrazek


4. Du-bro TruSpin. W moim rankingu wypadła zdecydowanie najlepiej. Nie jest magnetyczna ale koła na których obraca się ośka dają dużą precyzję. Fajnie wykonana, ma możliwość wypoziomowania uchwytów. Tą polecam najbardziej.

Obrazek


Edyta: wyważałem śmigła 9,12 i 13". Na pierwszej i trzeciej wyważarce można wyważać tylko na poziomo. Na drugiej 9tki mają pełny obrót. Na Du-Bro, *z tego co pamiętam*, 12tki jeszcze się kręciły, 13tki już były za duże na pełen obrót, jednak można to przeskoczyć wystawiając śmigło poza wyważarkę.
slawus1998
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 27 lut 2014, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: slawus1998 »

Tą wyważarkę Du-bro TruSpin już mniej więcej ogarniałem. Może istotnie jest ona najlepsza, ale też i najdroższa. Aczkolwiek może się na nią zdecyduję. Śmigła które chce wyważać to 12', więc powinny się tam obrócić. Ale to jeszcze zobaczę. Jak zasobność portfela pozwoli to kupię.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fiszbin »

Ta wyważarka ma taki plus ze możesz wyważać z pełnym obrotem wszystkie rozmiary a dodatkowo śmigła samodokręcające czego nie zrobisz na magnetycznej. ;-)
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
slawus1998
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 27 lut 2014, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: slawus1998 »

No może, jeszcze nie wiem. Ogarniam teraz sklepy, gdzie można kupić coś takiego jak najmniejszym kosztem. Zobaczę co znajdę...
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Post autor: Rayford »

slawus1998 pisze:Kolego Rayford, czyli rozumiem że mógłbym kupić tą twoją polecaną wyważarkę i wszystko by grało?. Stożki są tam dobrze wyważone? I chyba najlepiej jeszcze do takiej zrobić sobie jakąś podstawkę poziomującą, czy coś i by wszystko fajnie grało.
Polecam z czystym sumieniem....

Tak myślę, że wkrótce wypuszczę swoją wyważarkę ....
ODPOWIEDZ