Komisja Europejska zabiera się za drony...

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

LeWy2005
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: 3city

Komisja Europejska zabiera się za drony...

Post autor: LeWy2005 »

Osobiście po tym co odwalili z lotniskiem Gdynia/Kosakowo mam ich za bandę półdebili bez umiejętności logicznego myślenia... tym bardziej strach się bać co wymyślą w kwestii bezzałogówców :/ Jak zawsze odkryli amerykę (jakby modelarsto powstało wczoraj) i będa kombinować przepisy, czytając artykuł można wywnioskować że ludek opowiadający o problematyce wie tyle o tej "zabawie" co ja o promach kosmicznych :roll:

http://tech.wp.pl/kat,1009783,title,Kom ... &_ticrsn=3

ehhh
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

Pomijając już to, że jest to chyba 3 wątek o tym temacie, to:
Mają one [rygorystyczne regulacje] ułatwić europejskim firmom osiągnięcie pozycji globalnego lidera na rynku tej nowoczesnej technologii, jednocześnie wprowadzając wszelkie niezbędne procedury bezpieczeństwa.
Odpadłem. Ciekawe czy oni choć sami w to wierzą [;
Awatar użytkownika
Jedrula
Posty: 2058
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2010, 20:22
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Jedrula »

Freddie Chopin pisze:Odpadłem. Ciekawe czy oni choć sami w to wierzą [;
Niestety chyba tak i to jest najgorsze, bo jak by nie wierzyli to tylko kwestia kasy i można by sie targować, a tak jak wierzą to nie pogadasz. :-P
Lecę na nielegalu!
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Manix »

Jak ktoś jeszcze nie wie co będzie po regulacji, komercjalizacji to ja wam powiem latanie amatorskie tylko na wyznaczonych klubowych lotniskach w zasięgu wzroku ale nie dalej jak 400 metrów. No ale najpierw trzeba będzie jeszcze zdobyć papierek droniarza modelarza ;-)
A poza tym to tylko biedronka po pokoju.

Uregulują to mniej więcej tak jak przepisy o broni i amunicji w europie.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
Krzycho
Posty: 342
Rejestracja: niedziela 05 cze 2011, 08:26
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Krzycho »

No to latamy póki można.
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

I to by było na tyle.
Macie swój eurokołchoz i dalej śmiejcie się z Białorusi :) Szczytem bezczelności jest pisanie o prywatności w czasach, gdzie jesteśmy śledzeni na każdym kroku.
Reszty nie będę komentował, bo nie chcę sobie psuć popołudnia.

PS. Żadne stowarzyszenie z UE nie wygra :-)
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Wygra wygra, pociągniemy to pod działalność badawczą, generującą przewagę nad USA i jeszcze kasa na to będzie.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

No! Tamte drony są szpiegowskie, a są nasze badawcze! Tamte szpiegują co nasze badają, a nasze badają co tamte szpiegują ;-)
Awatar użytkownika
tommeknet
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 21 lut 2013, 22:12
Lokalizacja: Stawiski
Kontakt:

Post autor: tommeknet »

To ja zapłacę przed sezonem mandat/grzywnę z góry albo pójdę zimą do więzienia żeby na zapas odsiedzieć i móc sobie "nielegalnie" polatać ;)
Turnigy 9X 2.4Ghz + Native RX. 5.8Ghz 200mW Video, Markac's OSD
http://www.testeromania.pl
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Panowie,
A ja tutaj widzę, wielką szansę na rozwój wszelkich rozwiązań technicznych uniemożliwiających identyfikacje pilota. Nikt nie powiedział, że trzeba startować z ręki i lądować przy aucie, używać pojedynczego nadajnika trzymanego w ręce, itp itd ;).
Awatar użytkownika
Rumburak
Posty: 175
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rumburak »

Z jednej strony mogą wszystko udupić a z drugiej strony mówiąc o dronach cywilnych możliwe, że chodzi o większe maszyny używane przez firmy do różnych prac. Mam nadzieje, że przepisu pójdą w stronę umożliwienia 'dronom' udział w prawdziwym ruchu powietrznym, tzn system rejestracji startów i lądowań i zabezpieczenia przed kolizją w powietrzu - wtedy faktycznie przemysł dronowy się rozwinie w europie.

Mam nadzieje że nasze zabawki zostawią w spokoju (ewentualnie ukrócą kamerunowanie weselne i na różnych imprezach masowych)
Awatar użytkownika
databank
Posty: 511
Rejestracja: niedziela 05 lut 2012, 20:14
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: databank »

qczek pisze:Panowie,
A ja tutaj widzę, wielką szansę na rozwój wszelkich rozwiązań technicznych uniemożliwiających identyfikacje pilota. Nikt nie powiedział, że trzeba startować z ręki i lądować przy aucie, używać pojedynczego nadajnika trzymanego w ręce, itp itd ;).
oo widze nie jestem sam w tego typu pomysłach :-P pierwsze co mi przyszlo do głowy to wyłaczanie w locie nadajnika video i lądowanie klasyczne :mrgreen: albo lepiej.. wyłączenie samej kamerki i lot na przyrządach bez widocznych współrzędnych 8-) + skakanie po częstotliwościach na rc taki hopping aby jak najtrudniej było trafić do celu (nadajnika). No ale zejdźmy na ziemie i obyśmy długo nie musieli bawić sie w takie sprawy ;-)
---------------
BLACK SW 1900, osd/ap Zbig&Pitlab, fox 800, sony 600tvl, sony action, 9xr+Rangelink, FS Base, archos 705, biqad. max 12000m/1000m.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Nikt nie powiedział, że trzeba startować z ręki i lądować przy aucie, używać pojedynczego nadajnika trzymanego w ręce, itp itd ;).
Nikt nie powiedział że trzeba wklejać na YT każdy lot bez edycji. Przycinasz start i lądowanie, zakrywasz koordynaty i po sprawie. Włączasz nagrywanie w modelu jak nic poza niebem nie ma w kadrze na wypadek ucieczki modelu. Żadna bolszaja technika do tego niepotrzebna. Co do ochrony przed namierzeniem to szczerze wątpię czy "gończy" będą się bawić w podglądanie transmisji i koordynatów na OSD w celu dobrania się do pilota. Wezmą antenę kierunkową i raz dwa sprawdzą skąd sieje.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Verid pisze:Wezmą antenę kierunkową i raz dwa sprawdzą skąd sieje.
Dokładnie, ale jak byś nadawał np tylko na 2.4Ghz te 60mW to szczerze powiem, przy ograniczonych środkach nie ma mowy żeby Cie ktoś namierzył. A nawet jak by co to jest to legalne. Teraz jak by zrobił taką stale działającą sieć przekaźników na jakimś terenie, tak żeby uczestnicy "sieci" mogli latać w tym terenie, to przy szyfrowaniu itp itd, nie ma bata, żeby namierzyć kto steruje danym obiektem. Analogicznie można by zrealizować przekaz video w drugą stronę, minimalizować moc nadawania z statku powietrznego, tak aby do odbioru była konieczna jakaś naziemna hobbystyczna sieć odbiorników bo dalej niż 3-5 km to i tak nie doleci sygnał. ....
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Jednak najlepiej to nam wychodzi kombinowanie :)
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
ODPOWIEDZ