Jaki bank wybrać?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Jaki bank wybrać?

Post autor: pma_ »

Tak wiem był temat o wyborze banku ale nie umiem go odszukać :(

Ponieważ mBank na siłę postanowił uszczęśliwić klientów nowym międzymordziem, które nie wiem do czego się nadaje ale do banku na pewno nie więc postanowiłem się ewakuować.

Wymagania mam proste konto bez przesadnych opłat, konto firmowe, jakieś lokaty dostępne i najlepiej bezpośrednio dostęp do funduszy. Na r-ku maklerskim mam tyle, że to bez znaczenia.
Bezpłatna karta i bankomaty mile widziane.

Po poczytaniu opinii na pewno odpada BZ WBK
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
krzysztof21
Posty: 1039
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 13:22
Lokalizacja: Wschodnia polska i okolice

Post autor: krzysztof21 »

Ja mam w millenium - ogólnie przez pryzmat 9 lat jest statystyka na plus .

Mam parę zastrzeżeń do działania w miejscowym oddziale w Zamościu (może dlatego ,że w Braniewie było naprawdę na 5+ obsługa i całość w kontaktach bezpośrednich w banku ) .

Internetowy system dostał ostatnio nowy wygląd i jakoś mi się nie chce ładować ale można na razie wchodzić na stary "wygląd" i tego się trzymam .
Mam również konto w Bz WBK (czyli u CzakaNorisa) ale jakos nie moge sie przyzwyczaić do ichniego sposobu obsługi i funkcjonalności internetowej - ponadto oprocentowania średnio mi sie widzą :-/ ale jak potrzebowałem kredyt na szybko to tam nie było problemu a gdzie indziej to mi nie dali bo :shock: nie mam historii w BIK więc jak do tej pory przez dzieścia lat nie potrzebowałem życ na kredyt to jestem podejrzane indywiduum i pomimo dobrych dochodów i zatrudnienia na stałe w MON czyli budżetówka czyli super stabilny klient - odmownie i to w większości banków tak było .

Ogólnie system bankowy w Polsce jest "rozpuszczony" do granic przytomności - w zasadzie klient jest prawie niepotrzebny - wszędzie podobnie ( jeśli oprocentowania będą lepsze to obsługa średnia i odwrotnie ;-) )
Krzysiek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Mnie też irytuje te nowe międzymordzie mBanku, ale na szczęście można kliknąć "zaloguj się do starej wersji" i jest po staremu.
A bezpłatną kartę i bankomaty to na razie chyba tylko Alior Sync daje. Ciekawe jak długo.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

miś pisze:Mnie też irytuje te nowe międzymordzie mBanku, ale na szczęście można kliknąć "zaloguj się do starej wersji" i jest po staremu.
No to żebyś się nie zdziwił http://www.bankier.pl/wiadomosc/mBank-z ... n=dziennik
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: PiotrSz »

Przez dłuższy czas używałem przemiennie obu bo nie potrafiłem się odnaleźć w funkcjonalności nowej wersji ale w tej chwili jakoś da się ogarnąć. Do nowej formy da się przyzwyczaić, też się zastanawiałem nad zmianą banku przez tą wersję serwisu V2 ale jak założyłem sobie konto w Getin to stwierdziłem że mbank nie jest taki zły ;) Czasami tak bywa że lepsze jest wrogiem dobrego ale tu da się oswoić.
joker
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 25 lis 2012, 22:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: joker »

Miałem konto w Millenium, później w Spółdzielczym, a od 4lat w ING i to jest mój najlepszy wybór. Nie wiem jak jest teraz z opłatami, ale ja prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów i kartę bankomatową mam za totalne free. Polecam.
Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Ja przeboleję mbank o ile nie straci swoich ficzerów. mam w czterech bankach konta i z mbanku najlepiej mi się korzysta. Mbank ma chyba najlepiej rozwiniętą automatykę połączenia z innymi serwisami - nigdy nie mam kłopotu z przelwami ekspresowymi, autumatycznymi doładowaniami przez mtransfer itemu podobne operacje. U innych tak dobrze to nie działa.
Póki co korzystam ze starej wersji i jeszcze nie odpaliłem nowej ani razu :roll: Mam nadzieję że ta 1/3 niezadowolonych przekona ten bank jednak aby nie rezygnować z dotychczasowego... chyba żaden bank w tych czasach nie chce sobie strzelić w kolano i choćby stracić 1% klientów (heh jakieś 40tys łebków ;-) ) z powodu nowego dizajnu...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miksell
Posty: 475
Rejestracja: wtorek 26 paź 2010, 23:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: miksell »

Nowe menu mBanku to totalna porażka. Nie rozumiem czemu ktoś zdecydował się na taką zmianę. Dla mnie ktoś tam na siłę chce zmieniać świat w totalnie bezsensowny sposób. ;-)
modele: Vega FPV, Hellcat ESA, X900 copter
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

Rurek pisze:chyba żaden bank w tych czasach nie chce sobie strzelić w kolano i choćby stracić 1% klientów (heh jakieś 40tys łebków ;-) ) z powodu nowego dizajnu...
koszt utrzymania dwoch wersji systemu - supportu, infrastruktury i innych takich moze byc wyzszy niz zysk generowany przez 1% niezadowolonych klientow... tym bardziej, ze nowy mbank jest w mediach zachwalany (co tez zastanawia, bo wszystkie odznaki, nagrody i 'przeklikiwanie' aby cos zrobic mnie osobiscie tylko draznia)
Awatar użytkownika
misio6
Posty: 86
Rejestracja: środa 10 lut 2010, 17:17
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Post autor: misio6 »

Faktycznie troszku lipne :-/ ale idzie przywyknąć , z usług mbanku korzystam od kiedy jest na rynku - czyli pierwszy internetowy bank w kraju , pierwsza możliwość zapłaty za zakupy przez internet kartą czy z konta .
Nigdy nie zapomnę jak przed pojawieniem się mbanku płaciłem za części do płyt głównych automatyki kupowane w sklepie internetowym wymagającym zapłaty przelewem z PKO BP ( koszt zakupu części z transportem 25 USD koszty bankowe 47 USD i tak kilka razy w miesiącu) Do dziś trzymam te wydruki dla wnuków a jest tego kilka kilogramów.
I z tego powodu nie zrezygnuję :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wtorek 10 gru 2013, 15:54 przez misio6, łącznie zmieniany 1 raz.
Spektrum DX7, ECO8 , Trex-600,Gaui 550, Hexa ,Octo , Twinstar , Funcub ,Xeno , i inne takie
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

efevee pisze:koszt utrzymania dwoch wersji systemu - supportu, infrastruktury i innych takich moze byc wyzszy niz zysk generowany przez 1% niezadowolonych klientow...
No nie wiem gdzie Ty ten koszt widzisz - przecież to jest software na tych samych serwerach :-) A infolinia tak czy siak siedzi i pomaga.
A co do 1% klientów - a niech to będzie 10tys ludzi którzy trzymają po tylko tysiąc złotych każdy.... widzisz jaką sumą bank może obracać?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
markac
Posty: 1506
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2010, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: markac »

Trzeba się z tym pogodzić. Wszyscy na siłę zmieniają interfejs, Inteligo też to dosięgło, ale w porównaniu z mBankiem to nic :mrgreen: Supportowi spokoju nie dawałem, ale ciągle odpisywali, że każda sugestia jest dla nich ważna i nic się nie zmieniło :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Wszystko by było do przełknięcia w tym nowym serwisie mBanku, ale swego czasu kilka razy zauważyłem że ma lagi w wyświetlaniu transakcji. Dostałem przelew, i w nowym systemie nie było po nim śladu, a w starym już był. To samo z historią płatności kartami. Dane w nowym systemie pojawiały się z kilkugodzinnym opóźnieniem. Masakra.

Edit.
Przed chwilą sytuacja się powtórzyła. W starym serwisie jest dzisiejszy wpływ, w nowym go jeszcze nie ma, ani na liście ostatnich operacji ani w historii.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 gru 2013, 14:08 przez miś, łącznie zmieniany 1 raz.
Pzdr. -----MIŚ-----
Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki bank wybrać?

Post autor: Jakub Jewuła »

pma_ pisze:...
Wymagania mam proste konto bez przesadnych opłat, konto firmowe, jakieś lokaty dostępne i najlepiej bezpośrednio dostęp do funduszy. Na r-ku maklerskim mam tyle, że to bez znaczenia.
Bezpłatna karta i bankomaty mile widziane.

Po poczytaniu opinii na pewno odpada BZ WBK
Taaa BZWBK to bez komentaza.

Mam konto w Meritum i nie mam wiekszych zastrzezen.

Jak zalozysz tez prywatne to mozna miec niezle oprocentowanie.

q
Ostatnio zmieniony wtorek 10 gru 2013, 16:01 przez Jakub Jewuła, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Jeśli chodzi o mbank to głównie narzekają ludzie, którzy są z bankiem od dawna, a to są ludzie, którzy mają pieniądze w odróżnieniu od gimbusów pod które bank jest zrobiony.
Więc 10% tych klientów to to samo co 50% gimbusów.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ