Składany Quadro Kopter PANTHER by JR65

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

DiReCtX
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: DiReCtX »

Ski2000 pisze:Przydatne narzędzie nie tylko do DF13. Posiądę drogą kupna. A wie ktoś może gdzie można kupić wtyczki DF13? Szukałem ale nigdzie nie spotkałem.
Ja zakupiłem tutaj wraz Pixhawk RGB USB Module External LED
Awatar użytkownika
Ski2000
Posty: 124
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: Ski2000 »

Ale jestem gapa! Zamawiałem external USB/LED właśnie tam tydzień temu i zapomniałem że mogą mieć/może się przydać dodatkowe DF13.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Czy macie jakiś patent na obracanie się ramion?
Co kilka lotów musze chwycić poziomice, ekierkę i poziomować ramiona z silnikami. Maja tendencję sie lekko obracać.
Śruby mam już naprawdę mocno dokręcone a ramiona mimo tego mają tendencję do obracania się. ramiona się obracają na boomblock'u w ramie.
Przez to nie składam ramy bo po zlożeniu i rozłożeniu silniki się rozjeżdzają.
Awatar użytkownika
Ski2000
Posty: 124
Rejestracja: środa 23 kwie 2014, 09:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: Ski2000 »

Też mam ten problem, obmyśliłem rozwiązanie:

Trzeba by jedną połówkę boombloka, tego co stanowi oś obrotu połączyć z rurką np. wkręcając śrubę od zewnątrz połówki boombloka tak aby wchodziła w wywiercony otwór w rurce. Lub bardziej elegancko wkleić na CA w otwór np. Fi 2 mm pręt długości kilku mm tak aby wchodził w otwór w rurce. W zasadzie to mogła by być taka wersja Boombloków z bolcami przeciwobrotowymi.

Zbieram się "we weekend" do odkręcania ramion celem montażu oświetlenia to chyba zrobię też takie blokady.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Takie tam sobotnie bujanie Panterką:



(montaz z 20 min materialu, na szybko na kolanie)
Awatar użytkownika
ark
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 19:37
Lokalizacja: Kozienice

poskładałem

Post autor: ark »

No i stało się, poskładałem w końcu. Jeszcze nie oblatana ale prezentuje się ładnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na pokładzie
multiwii aio pro z gps,
silniki multistar 2213-935
regulatory turnigy multistar 20A
mobius na gimbalu
pakiet zippy 4000mAh

Pozostało zamówić coś do fpv, pomału się do tego przymierzam.


EDIT: film z niedzielnego oblotu



Jeszcze sporo do poprawki, galareta i gimbal słabo ustawiony
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 cze 2014, 05:40 przez ark, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

No i po zlocie stałem się posiadaczem Panthery.
Mam tylko dylemat co do rozmieszczenia podzespołów.
Generalnie mam problem z umieszczenie FC. Posiadam MultiWii AIOP V2.0 ALL IN ONE PRO standardowo są na nim zakłócenia kompasu przez regle i aku.
Regle rozmieścić na dolnej półce np. z tyłu a FC dać w kierunku przednim na najwyższej półce ??
Czy lepiej standardowo przy końcach ramion na dolnej półce a FC centrycznie i liczyć, że będzie OK. A może dać jakiś ekran pomiędzy półkami??
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

RossiQ pisze:No i po zlocie stałem się posiadaczem Panthery.
Mam tylko dylemat co do rozmieszczenia podzespołów.
Generalnie mam problem z umieszczenie FC. Posiadam MultiWii AIOP V2.0 ALL IN ONE PRO standardowo są na nim zakłócenia kompasu przez regle i aku.
Regle rozmieścić na dolnej półce np. z tyłu a FC dać w kierunku przednim na najwyższej półce ??
Czy lepiej standardowo przy końcach ramion na dolnej półce a FC centrycznie i liczyć, że będzie OK. A może dać jakiś ekran pomiędzy półkami??
Mozesz tez tak jak ja umieścić regulatory afro slim w rurkach.
Masz odrazu ekran :)
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

Na razie wydatki na samą ramę mi wystarczą, dlatego chcę wykorzystać wszystko co mam do ulotnienia Pantherym bez dodatkowych kosztów
Awatar użytkownika
ark
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 19:37
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: ark »

Wyciągnij kompas na spojler, ja tak mam.
Awatar użytkownika
RossiQ
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 16:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: RossiQ »

Z multiwii ?? rozumiem że na jakimś oddzielnym układnie. Możesz podać jak tego dokonałeś :) ??
Awatar użytkownika
ark
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 20 paź 2013, 19:37
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: ark »

Ja kupiłem już przerobione. W dziale ardu na forum jest opis tej przeróbki. Tylko ze musisz się dokopać bo trochę tam tego jest. Albo pisz pw. Do kolegi Miś. On jest guru od tego kontrolera.
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

esamolocik pisze:Czy macie jakiś patent na obracanie się ramion?
Co kilka lotów musze chwycić poziomice, ekierkę i poziomować ramiona z silnikami. Maja tendencję sie lekko obracać.
Śruby mam już naprawdę mocno dokręcone a ramiona mimo tego mają tendencję do obracania się. ramiona się obracają na boomblock'u w ramie.
Przez to nie składam ramy bo po zlożeniu i rozłożeniu silniki się rozjeżdzają.
To normalne że się obracają na BBlockach trzeba je zablokować

Fakt nie napisałem nigdzie o tym, po poprawnym wyregulowaniu ramion, w mocowaniu silnika jest otworek nawiercamy i wkręcamy wkręt przy ramie robimy tak samo nawiercamy i wkręcamy wkręt, jest miejsce na główkę wkrętu i gotowe
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Gregor44
Posty: 66
Rejestracja: niedziela 11 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: Kraków

silniki rc timer

Post autor: Gregor44 »

waszka pisze:JR65, do tych silnikow polecam te piasty:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=go ... oductname=
Czy te piasty nakręca się od strony ośki silnika. Chodzi mi o to czy trzeba coś z ośką zrobić. Właściwie jakie jeszcze polecacie do śmigieł jak JR czyli APC 10"x3,8, chodzi mi o nie przedłużanie ramion transportera.
Panther naza m lite + frsky 2,4 ---- Penguin V2 1720mm NTM Prop Drive 35-48A 1100kv Gregor
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: silniki rc timer

Post autor: waszka »

Gregor44 pisze:
waszka pisze:JR65, do tych silnikow polecam te piasty:
http://www.rctimer.com/index.php?gOo=go ... oductname=
Czy te piasty nakręca się od strony ośki silnika. Chodzi mi o to czy trzeba coś z ośką zrobić.
...ośke trzeba skrocic, obciac (najlatwiej), albo zmienic na krutsza taka: http://www.rctimer.com/product_552.html ...ale nawet jak mialem te oski do wymiany to latwiej i szybciej bylo je obciac niz wymienic. (przy obcinaniu trzeba pamietac zeby zabezpieczyc, zakleic silnik zeby opilki metalowe nie przyklejaly sie do magnesow w silniku)
ODPOWIEDZ