Mini OSD System w/GPS Module z HK

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Nie, nic nie świeci.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

W takim razie, masz jeden z tych programatorów w których tylko jedna z mas powoduje przepływ prądu, zasilanie obiektu programowanego.
Przepinaj masę i zostaw na tej masie przy której będzie świecić się dioda, układ będzie zasilany, lub zasil osd z zewnątrz.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

A czy można to na żywca robić przy podłączonym programatorze?

OK, nie ważne już świeci - dzięki wielkie :)

Chyba wszytko działa - dziękuję, niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi :-D
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Post autor: leonarl »

Czy ktos sie orientuje,jakim min.napieciem mozna zasilic gps-az zestawu ?
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

stockowo działa na 5v ale jak by rozbebeszyć to pewnie sam moduł jest na 3.3V
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Wie ktoś do ilu V łyka ten pomiar napięcia na porcie BAT2?
W specyfikacji jest tylko podane napięcie pracy 7,4-12V - czyli wejście BAT1, a nic nie ma czy np. BAT2 łyknie 6S...?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

OKi już przetestowałem na własnej skórze to zostawię info dla potomności, wejście BAT2 łyka LiPo 6S jak żaba muł :lol: BAT1 oczywiście zasilone z 12V.

Panowie pomóżcie: mam to mini OSD co jest w pierwszym poście, przerobione tym programem z githuba i mam też g-osd 3 mini na oryginalnym sofcie nic nie ruszane, ale oba pokazują mi bzdury, a nie współrzędne GPS. Oba odpalam na podwórku i to droższe łapie 9-12 satelit zależnie jak ma humor, a to tańsze 4-6 po paru minutach, ale nie o to chodzi ile łapie - tylko czemu w obu przypadkach po ustaleniu pozycji jak wklepię te współrzędne do mapy google, albo binga to mi pokazuje że jestem 25km dalej na zachód od miejsca, w którym faktycznie się znajduję? Oba pokazują że jestem kolo tej samej wioski. Własnie się doczytałem w komentarzach na HK że kolega zza wielkiej wody ma ten sam problem :/

Z tym g-osd 3 latałem i pozycje dom pokazuje ok, literka B zasuwa na miarę możliwości tego OSD. Tutaj nasuwa mi się myśl że może jakoś źle wyświetla te współrzędne, albo je trzeba w jakiś magiczny sposób odczytywać? Latać się da bez problemu, ale jednak z takimi współrzędnymi to niebezpiecznie bo w razie kraksy można się pożegnać z modelem.

PS. Jak przełożę GPS z G-osd 3 do tego mini to zatrybi? Ile maksymalnie Baud rate mogę ustawić jak GPS ma 10HZ? Niestety ta droższa wesja nie ma RSSI, a ta tańsza ma taki "szybki" ten GPS że strach się bać :roll: Pytam bo będę musiał ciąć kable żeby wyprowadzić osobno zasilanie 5V, a osobno sygnał, a może ktoś wie czy zadziała? ;)
Awatar użytkownika
bombell
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 08:52
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaśkie

Post autor: bombell »

czy to OSD ma sztuczny horyzont?
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Niee
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Głuś poczytaj sobie o formatach wyświetlania współrzędnych GPS to wszystko się wyjaśni.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

misiekkk to jest jedna rzecz, ale mimo wszytko i tak jest źle. Trzeba obliczyć i nanieść poprawki w "Workaround" - już mam rozkminione tylko nie mam czasu posprawdzać tego w terenie.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Sprawdziłem w terenie i dalej jest kicha, ale po kolei:
Wyniosłem pająka na dwór i poczekałem aż złapie 10 satelit
Współrzędne typu: N51°06.9448 E23°28.9576 wpisałem w mapę Googla i wyświetla mi pod spodem:
51.115747, 23.482627 czyli format zapisu, ktory przyjmuje ten kalkulator, ale niestety poprawki, które mam wprowadzić w pola "Workaround" wyświetla mi takie:

Kod: Zaznacz cały

4. Update your calibration in code

New calibration values (Lat, Lng)

7370
10697
i lipa bo w Lng można wprowadzić największą wartość 9999 :/ Jak wprowadziłem 7370 i 9999 to efekt jest taki że pokazuje mi mniej więcej tak samo źle tylko że wcześniej było pół kilometra na południe, a teraz na północ mniej więcej ta sama odległość.

Macie jakiś pomysł? Może jakoś tym extreme burner dało by się wprowadzić te korekty, albo ten kalkulator jest do D i znacie jakiś lepszy? Już kompletnie nie mam pomysłu jak z tym walczyć, nogi już bolą od ciągłego latania z laptopem po podwórku :roll: .
gregi2004
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

Wetnę się trochę w temat Głusiowi, ale myślę, że wybaczy :mrgreen: .
Panowie - sensacja, rewelacja (sorry, ale testy robiłem wczoraj ok. 23-ciej i jeszcze mnie trzyma)!
Tytułowe OSD z softem uOSD i miernikiem prądu za $2,39 DZIAŁA!
Ze względu na porę nie zdążyłem z kalibracją, ale doszedłem już do tego, że przy obciążeniu 3A na ekranie pojawia się wynik 1,5A i zasuwa licznik zużycia energii w mAh. W moim przypadku wykorzystałem złącze RSSI (bo go nie używam), ale przypuszczam, że równie dobrze da się podłączyć do złącza Batt2 (soft jest pod tym względem dosyć elastyczny).
To be continued... (z braku czasu nie obiecuję wysokiego tempa testów) :-).
pozdrawiam
Grzegorz
fivel
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 13:35
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: fivel »

Witam , a ja mam takie pytanie.
Mam wgrany jeden ze softów Darka i jak złapie fixa itp. mruga mi zapisz baze i nie moge zapisac jej czy ona sie automatycznie zapisuje czy jak?
gregi2004
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gregi2004 »

przyciskiem na OSD.
pozdrawiam
Grzegorz
ODPOWIEDZ