Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Odbiornik GPS Mi Drone ma bardzo dobry - czy Ty próbujesz uruchamiać silniki w pomieszczeniu? Co do interferencji kompasu to często sam widziałem taki komunikat i po prostu przestawiałem w inne miejsce lub obracałem.
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wtwardy »

Kalibracje kompasu najlepiej zrobić w szczerym polu. Ja po takiej operacji na totalnym zadupiu nie mam problemów z zakłóceniami kompasu.
mag12
Posty: 16
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mag12 »

Obróć go parę razy co 90 stopni, jak nie daje rady to podnieś trochę do góry. Tylko powoli bez nerwówki, satelitów musi mieć jak najwięcej (z 19)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Kluczbork pisze:ok. to czemu nie mogę odpalić tych silników.... ?.
Zobacz na YouTube procedurę startu, masz w posiadaniu potencjalnie groźna maszynę. Nie radzę Ci czasem startować na atti za pierwszym razem :)


jendrush pisze:@rika2017 Jak pooglądasz sobie filmiki na YT z Mi Drone 4K to na większości słychać ten dźwięk. Co ciekawe zauważyłem jakiś czas temu, że na filmikach z wersją 1080p drona, tego nie słychać.... Moje podejrzenie było takie, że może to jest kwestia mocowania śmigieł, gdyżw 1080p były one wkręcane(swoją drogą szkoda, że 4K nie ma takich, pewniejsze i stabilniejsze), ale ja u siebie podklejałem taśmą i upewniałem się co do sztywności mocowania, a i tak nie było zbytnio różnicy. Śmigła też wyważyłem, a chcę sprawdzić jakie wibracje mają silniki, ale to jak przyjdzie mi ten na zamianę.

@Rurek czekam na filmik:)
Rozwiązałem problem, sprawdzić na którym smigle masz luz po zamontowaniu na silnik. Podkleic trzeba trzpień na który nakłada się smiglo. Wibracje ustępują dron przestaje dzwonić


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony środa 06 gru 2017, 22:07 przez rika2017, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

Co oznacza ati?

Faktucznie probowalem w pomoeszczeniu bo niestety nrak warunkow aby na dworze. Prwnie dlatego. Wszystko krok po kroku wedlug instrukcji dlatego tu napisalem bo juz nie wiedzialem co jest grane.

Mam kilka pytan dla posiadaczy

- czy kamera sie steruje w locie galkami? Trzeba ja jakos uruchomic ? FOty i nagranie z tyłu apki to wiem

- czy dron automatycznie bedzie pamietal skad startuje w przypadku gdybym chcial zalaczyc go to home czy musze go jakos poinformowac aby zapisal miejsce startu??

Dzieki za pomoc jutro proboje na dworze
MiDronek ;)
misiek5510
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 23:49
Lokalizacja: Bedford

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: misiek5510 »

https://www.youtube.com/watch?v=xlChVGSHAYQ&t=46s

Czy może ktoś zerknąc na te błędy w wideo i podpowiedzieć czym to może być spowodowane ? Probowałem 5 różnych kart u3, dron czy lata czy stoi w na ziemi nagrywa tak samo.
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Kluczbork pisze:Co oznacza ati?

Faktucznie probowalem w pomoeszczeniu bo niestety nrak warunkow aby na dworze. Prwnie dlatego. Wszystko krok po kroku wedlug instrukcji dlatego tu napisalem bo juz nie wiedzialem co jest grane.

Mam kilka pytan dla posiadaczy

- czy kamera sie steruje w locie galkami? Trzeba ja jakos uruchomic ? FOty i nagranie z tyłu apki to wiem

- czy dron automatycznie bedzie pamietal skad startuje w przypadku gdybym chcial zalaczyc go to home czy musze go jakos poinformowac aby zapisal miejsce startu??

Dzieki za pomoc jutro proboje na dworze
To lepiej poczekaj na pogodę i nie próbuj nim latać w pomieszczeniu. Kamerę możesz jedynie skierować w dół pokrętłem na kontrolerze. Gałkami sterujesz dronem. Dron kiedy złapie sygnał GPS i nie będzie miał zakłóconego kompasu wyświetli komunikat, że możesz startować - kiedy wystartujesz automatycznie zapisze pozycję startu jako domową.
jendrush
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 22:04
Lokalizacja: Makow

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: jendrush »

rika2017 pisze:Rozwiązałem problem, sprawdzić na którym smigle masz luz po zamontowaniu na silnik. Podkleic trzeba trzpień na który nakłada się smiglo. Wibracje ustępują dron przestaje dzwonić
U mnie to niestety nie pomagało. Ja podklejałem wszystkie śmigła i sprawdzałem czy mają luzy. Ponadto próbowałem zamiany śmigieł miejscami, zmianę kompletu śmigieł, wyważania śmigieł. Cały czas bez efektu. Jak będzie lepsza pogoda to coś tam pewnie jeszcze spróbuję zrobić. Czekam też cały czas na ten silnik i pewnie rozbiorę całego Mi Drona i posprawdzam wszystko.
AdamG
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 lip 2017, 16:28

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: AdamG »

Cześć
Czy ktoś spotkał się z takim problemem jak na tym filmie?
https://youtu.be/Lh_VOMVXf3k

Cykliczny szum na video - jest i na podglądzie i na nagraniu niezależnie czy 4k czy 1080 -
Pisałem do supportu ale cisza :-(
Midronek jest nowy może jest padnięta kamera?

PS. czy ktoś ma do odstąpienia taką kamerę (wersja 4K) - może być z rozwalonym gimbalem byle elektronika był sprawna.

Adam
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Mam w pełni sprawną kamerkę (samą główkę) i mogę odstąpić. Kamerka nagrywała dobrze. Być może jest w niej uszkodzony żyroskop z akcelerometrem bo od nowości gimbal pracował źle. Resztę części wykorzystałem do naprawy kupionej uszkodzonej mechanicznie kamerki. Proszę napisz na priw.
Misiek5510 jeżeli tak jest na różnych dobrych kartach to albo jest coś nie tak z gniazdem karty pamięci albo z elektroniką kamerki. Tak przypuszczam.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Jednak myk z taśma nie rozwiązał dzwonienia. Czy wasz w zawisie około 15-16satelit też myszkuje na boki i Góra dół?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
misiek5510
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2017, 23:49
Lokalizacja: Bedford

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: misiek5510 »

Lotnik54 pisze:Mam w pełni sprawną kamerkę (samą główkę) i mogę odstąpić. Kamerka nagrywała dobrze. Być może jest w niej uszkodzony żyroskop z akcelerometrem bo od nowości gimbal pracował źle. Resztę części wykorzystałem do naprawy kupionej uszkodzonej mechanicznie kamerki. Proszę napisz na priw.
Misiek5510 jeżeli tak jest na różnych dobrych kartach to albo jest coś nie tak z gniazdem karty pamięci albo z elektroniką kamerki. Tak przypuszczam.

Dzieki za odpowiedz :) Też myślę że jest coś nie tak z kamerką, jednak pewności nie mam wiec obawiam się kupić drugą.. Chcę najpierw wyeliminować wszystkie inne opcje. Czy jest coś co mogę sprawdzić po rozebraniu tej kamery co potencjalnie może być "źle podpięte" itp ? Drona rozbierałem bo FPV nie działał, i okazało się że była to odpięta antena, wiec może coś podobnego jest w kamerce. Swoją drogą trochę wstyd że quality check w xiaomi jest na takim niskim poziomie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Mogą złącza nie kontaktować, tasiemki, kabelki i takie tam.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lech55 »

rika2017 pisze:Jednak myk z taśma nie rozwiązał dzwonienia
Mój pracował bez żadnego dzwonienia do czasu jak podglądałem za okno, troszkę popłynął na szybę i od tej pory gwiżdże. Wymiana śmigieł na nowe nic nie dała, ale czuć że to z silników przednich, obydwu czy jednego trudno wyczaić.
jendrush
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 22:04
Lokalizacja: Makow

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: jendrush »

Zastanawiałem się nad tymi silnikami. Możliwe że to właśnie one powodują ten piszczący dźwięk, czyli próbę korygowania przez kontroler. Na dobrą sprawę jeżeli jest to problem kontroli jakości to nawet jak zamówimy nowy to możemy nie trafić na w pełni sprawnie działający. U mnie na tym jednym, który podejrzewam o bycie sprawcą drgań uzwojenie jest taki jakby bardziej niechlujnie i ciaśniej nawinięte, on też wykazuje największy opór przy obracaniu. Czy ktoś tutaj orientuje się może jaki był by koszt takiego serwisu 4 silników by zostały one poprawnie przewinięte i sprawdzone pod kątem łożysk i wyważenia?
ODPOWIEDZ