eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

karzel
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 25 maja 2015, 19:12

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: karzel »

hmyy, już nie pamiętałem bo robiłem to ponad miesiąc temu, ale jak otworzyłem odbiornik to okazało się, że już połączyłem grubym przewodem masę głowicy z masą płytki.
Zrobiłem to tak:

Obrazek



EDIT:
dodałem jeszcze jeden krótki przewód od obudowy głowicy do obudowy foxa, niestety żadnej poprawy :(
Piotrowy pisze:odbiornik wideo na jednym maszcie (...), a eLeReS na drugim w odległości wzajemnej nie mniejszej jak 3-4 m. i sprawa powinna być rozwiązana :-)
oddaliłem się na ok 3m, niestety to też nie pomogło.
Sky Surfer 2 2000mm (eLeReS+MPU6050, FOX 1,2GHz, RemzibiOSD)
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Madfly »

Panowie, jest taka możliwość, by kolejno:
1) Ustawić baud na 115200 w konfiguratorze,
2) Podpiąć bluetooth pod TX'a
3) PC wykrywa bluetooth jako virtual COM
4) Cieszymy się wireless-configuratorem

czy może trochę się rozmażyłem?

Kombinuje, bo niestety żadna z moich przejściówek USB-UART nie chce zadziałać z eleresem na win10 x64...
Awatar użytkownika
Milosz38
Posty: 11
Rejestracja: sobota 30 lip 2016, 20:16
Lokalizacja: Parysów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Milosz38 »

Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam problem z eleresem rx. Zacznę od tego, że skrupulatnie przeczytałem 1 post oraz instrukcje.
Przy pierwszym połączeniu konfigurator wykrył eleresa bez problemów, dopiero podczas aktualizacji FW na 6% wyskoczył komunikat( Error:during programming process:
Warning: eLeReS software might be corrupted) nie miałem większego pola manewru jak kliknąć przycisk ok. W tym momencie eleres przysłowiowo wszedł w tryb "Zombi" przestał komunikować się z konfiguratorem i przestały świecić się diody. Czasem podczas kolejnej próby aktualizacji zapala się czerwona i świeci ciągłym światłem. Próbowałem trybu reset, wejścia w tryb serwisowy(zworka miedzy 3 i 4 kanałem) zmiany zworki na ftdi z 3,3V na 5, zmiany miejsc podłączeń z rx na tx, innego komputera, innego dostępu do internetu, rezystorów 1k Ohm. Czy są jeszcze jakieś możliwości ożywienia mojego eleresa?

Pozdrawiam,
Miłosz
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Madfly pisze:Panowie, jest taka możliwość...
Oczywiście. Sam z tego korzystam.
Madfly pisze:1) Ustawić baud na 115200 w konfiguratorze,
A to jest niemożliwe. Max baudrate dla eleresa to 57600. Ale to nie problem, bo ustawiamy baudrate eleresa na 57600, ustawiamy baudrate modułu BT na 57600 i hula.
Tylko warunek - ostatnia najnowsza wersja konfiguratora, bo starsze się sypią przy łączeniu przez BT.

Milosz38, Taki eleres powinien dać się zaprogramować, tylko nie klikamy w connect, a od razu w aktualizację oprogramowania, wybieramy plik, klikamy OK, po chwili wyskakuje okienko z komunikatem co zrobić dalej, po czym zatwierdzamy je przyciskiem OK i teraz odłączamy i spowrotem podłączamy zasilanie do eleresa. Aktualizacja powinna ruszyć i jak się uda to eleres wróci do życia.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Milosz38
Posty: 11
Rejestracja: sobota 30 lip 2016, 20:16
Lokalizacja: Parysów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Milosz38 »

Miś, tego również wielokrotnie próbowałem. Jakoś tracę nadzieję, że bez serwisu obejdzie się. Chciałbym spróbować wgrać FW z dysku komputera, ale nie mogłem nigdzie znaleźć pliku do pobrania.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Powiedz mi jeszcze jaki masz interfejs USB ? Jak jakiś PL2303 czy CP2102 to on jest źródłem Twoich problemów.
A zaświecenie się czerwonej diody przy próbie aktualizacji to dobry znak, bo eleres pokazuje że bootloader ruszył.
Co do dostępu do netu, to nie tu leży problem, bo konfigurator najpierw ściąga cały plik firmware do pamięci, sprawdza go, i dopiero jak plik jest OK to zaczyna aktualizację, a więc to na pewno nie problem z netem. Pliki HEX nie są udostępniane.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Milosz38
Posty: 11
Rejestracja: sobota 30 lip 2016, 20:16
Lokalizacja: Parysów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Milosz38 »

Posiadam interfejs FTDI FT232RL. Zakupiony z tego linku http://abc-rc.pl/FT232-FTDI

Pozd.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Z nim raczej nie powinno być problemów... Choć jeśli to podróba to nigdy nie wiadomo. A podrób była cała masa.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Milosz38
Posty: 11
Rejestracja: sobota 30 lip 2016, 20:16
Lokalizacja: Parysów

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Milosz38 »

Dzięki za pomoc. Postaram się sprawdzić na innym interfejsie USB, jeżeli to nie pomoże to wyśle do naprawy.

Pozdrawiam.
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: maxxxior »

taka sytuacja. Eleres V1 po jakimś tam upadku w 250, nie reagowałna polecenia z TX. Po powrocie do domu nie chciał się połączyć z konfiguratorem. A więc spróbowałem sposbu "na zombie" i moduł ożył. następnie po podłączeniu do FC nadal nie regaował na polecenia z apki. Chciałem go podłączyć jeszcze raz do konfiguratora ale teraz nawet sposób zombie nie działa :/ Dziwne bo miga tylko zielona dioda jak mam wyłączoną apkę, a powinny chyba obie migać?
P.S. czerwona dioda jak ją dotknę końcówkami miernika to świeci więc sprawna...

Edit:
OK, nagle zaczęło wszystko działać. no prócz tej czerwonej diody
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: kiepuri »

Cześć,

Próbowałem w weekend pożenić eleresa z kanapką Pitlaba. Chodzi o telemetrie. Baud GPSA MTK 38400. Tak samo w eleres rx. Co sie dzieje? Dane w konsoli trackmyrc wygladaja nie najgorzej - nie sa to krzaki ale wartości tj. $GNRC $GPGGA,198247.50. Teraz najciekawsze: po odłączeniu eleresa od kanapki dane w konsoli są bardziej niż spoko:

RSSI=100 RCQ=100 U=00.0

Wszystko fajnie, ale dlaczego dane GPS nie sa poprawnie interpretowane?
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Bo w odbiorniku musisz załączyć jeszcze "GPS Parser"
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marimach77 »

Hej,

Chciałbym się tylko upewnić, że dobrze rozumię temat ustawiania FailSafe w odbiorniku eLeReS v2, który będzie spięty z AP pitlab po SBUS. Czyli mam:
- zworka na pinach 1 i 2 w odbiorniku eLeReS
- włączony SBUS w konfiguratorze odbiornika
- RX (Output pin 8) spięty z AP

Teraz w konfiguratorze odbiornika ustawiam FailSafe na "Programmed values" i wykonuję procedurkę opisaną w manualu na stronie nr 8, czyli:

Kod: Zaznacz cały

Konfiguracja trybu samolotowego
1. Naciskamy przycisk bind w odbiorniku i załączamy zasilanie
2. Trzymamy naciśnięty dopóki diody nie przestana migać na zmianę
3. Puszczamy, zielona dioda mruga przez 8 sekund, w tym czasie ustawiamy drążki aparatury w pozycji
którą chcemy zapamiętać jako FailSafe
[/size] - czyli dla AP pitlab musi być gaz na 0% (CH4) i tryb lotu na AUTO (CH6).

Kod: Zaznacz cały

4. Po 8 sekundach zielona przestanie mrugać a czerwona dioda mrugnie raz, w tym momencie
ustawienie drążków zostaje zapisane, po czym następuje powrót do normalnej pracy.
[/i][/size]
Poprawcie mnie proszę jeśli jestem w błędzie.
Pozdrawiam
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zybyzy »

Dokładnie tak. Choć mi nie udało się tego zrobić po s.bus'ie, nie wiem czemu. Po ppm śmiga bez problemu.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3130
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Piotrowy »

Czy po wyłączeniu RC można rozpoznać po palących się diodach, w jakim trybie ustawiony jest aktualnie F/S w naszym eLeReSe :roll:
Instrukcja mówi tylko o migających co 0,5 s obu diodach, czyli o aktywności F/S :-/
ODPOWIEDZ