eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Daj mi maila na PW. Poślę Ci coś do sprawdzenia.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: komanndos »

W zeszły weekend znalazłem chwilę, żeby też się tym pobawić i niestety efekt identyczny, FS działa prawidłowo, a kanał RSSI cały czas na max, bez względu na to czy nadajnik jest włączony czy wyłączony. Po powrocie do zwykłego RSSI działa normalnie, ale fajnie byłoby coś z tym zrobić, bo zawsze to jeden przewód mniej :-)
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zybyzy »

miś podesłał wersję testową, na miarę moich umiejętności sprawdziłem - DZIAŁA :)

Po wyłączeniu nadajnika rssi spada do zera, sprawdziłem też na mikro power - jest ok, wartości pomiędzy 0-100

Wersję w odbiorniku chwilowo zostawiam (chyba, że są przeciwwskazania), skrzydło jest w fazie końcowych ustawień więc latać teraz i tak nie będzie. Z lotem poczekam na oficjalną wersję.

Dzięki Miś za jak zawsze szybką reakcję :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: komanndos »

W takim razie czekamy na oficjalną poprawkę, jeżeli miś wypuści ją przed weekendem to będę testował i ja :-)
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

zybyzy pisze:Wersję w odbiorniku chwilowo zostawiam (chyba, że są przeciwwskazania)
Nie ma żadnych, to w pełni sprawna wersja. Możesz na niej latać.

komanndos, Nie wiem kiedy wyjdzie oficjalna poprawka, postaram się jak najszybciej.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Mogway »

Mam pytanie odnosnie komunikacji eleresa z pitlabAP tzn.
Jak włączyć komunikację sbus? Po PPM wszystko działa ( w aparaturze er9x ustawione ppm16) tzn. jeśli 9 kanałów nie ma maxa bo wtedy rx warjuje - ale to inna sprawa.

Zworka w eleresie jest pin1-2, w sofcie ustawione sbus, w AP 1 wejscie ustawione na sbus i nic. przełączam na PPM (RX i AP) i działa.

Czy czegoś nie odznaczyłem robie jakiś błąd logiczny ? Dodam że zależy mi na sbus żeby móc korzystać z 10 kanałów i żeby się nic nie wieszało.
MTD, Eleres, AP Pitlab
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Spróbuj włączyć/wyłączyć inwersję sygnału PPM/SBUS w eLeReS'ie (konfiguratorem).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: NeXuS »

Mogway, zakładam, że włączasz S.BUS w konfiguratorze AP. Do którego złącza podłączasz sygnał S.BUS w AP, bo jak do tego co PPM, to nie koniecznie musi działać. U mnie chodzi na złączu UART - zielonym na płytce AP. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba podłączenie zależy od wersji płytki.
Awatar użytkownika
Mogway
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 16 sie 2012, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Mogway »

@miś sprawdzałem inversje sygnału i jest to samo.- jak to jeszcze mogę sprawdzić ?
@nexus w sumie sprawdzałem zgodnie z instrukcją czyli pod wejscie pierwsze.
MTD, Eleres, AP Pitlab
KM
Posty: 81
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 20:06
Lokalizacja: Katowice

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: KM »

miś pisze:
KM pisze:Jest jakis sposob na wylaczenie takiego filtrowania, przynajmniej dla kanalow AUX?
Niestety nie. Ale można to ominąć stosując konwerter PXX->Serial włączony pomiędzy aparaturę a eLeReS TX. W aparaturze ustawiasz "cyfrowy" protokół PXX, konwerter robi z tego protokół serial i tym karmisz eleresa. Wtedy nie ma żadnych filtrów.
Konwerter zamontowany. Dziala. W ER9X ustawione PXX. A filtrowanie jak bylo tak jest...

Tzn. po stronie FC w logach widze ze zmiana przelacznika "w pelni" dziala po ~50ms. Wczesniej jest jakis (przynajmniej jeden, ale pewnosci nie mam) stan posredni. Jakis pomysl co jeszcze moze moze mi tu filtrowac AUX-a? Moze w APce jakies parametry PXX mozna jeszcze przestawiac? (choc nic sensownego tam nie ma). Nie wiem juz jak to badac...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Jeśli w odbiorniku nie aktywowałeś funkcji slow, to jedyne co mi przychodzi na myśl to albo pośrednie stany wysyłane przez aparaturę albo jakiś filtr cleanflight
Pzdr. -----MIŚ-----
kiepuri
Posty: 1235
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: kiepuri »

Cześć,

Dziś przeprowadziłem przeszczep rfm22b w jednym z moich eleresow. Czy PCB koło kwarcu ma być pokryte cyną tak jak w module od Marcina?

https://imgur.com/a/t4m6s
Pozdrawiam,
Paweł

http://paweu.eu
Awatar użytkownika
sudik
Posty: 313
Rejestracja: niedziela 23 cze 2013, 17:03
Lokalizacja: Kraków

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: sudik »

Wydaje mi się, że nie musi być pocynowane.
To są dodatkowe pola, jeśli zastosowany kwarc był by w innej obudowie.
Bartek
Szpecu od kudlenia :)
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: MacPiston »

W te pola można przylutować blaszkę która miałaby izolować RFM
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: maxxxior »

panowie, chce ustawić S.Bus w swoim eleresie. Będzie to wykorzystywane z naze32 (clenaflight), kfc32 oraz APM 2.6. Czy mam zmieniać coś w konfiguratorze nadajnika? Czy pole MAX PPM Channels mam przestawiać na 12 czy niekoniecznie? w odbiorniku odchaczyłem już S.Bus, ale nie wiem jak z tą inwersją? I czy coś zmieniać w aparaturze? jakieś długości ramek czy coś?
edit: na razie próbuje to zrobić na naze32 rev5 - ale bez skutku. W cleanflight wybieram RX_serial i w okienku niżej SBUS, po zapisaniu chaczyk przy RX_Serial znika. Sygnał S.bus z eleresa podpięty do 4 kanału w Naze32.
ODPOWIEDZ