wybór zestawu 250-ki

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
5ak
Posty: 9
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: 5ak »

good_day pisze:Jeśli chodzi o podsumowanie kosztów, to postaram się wrzucić za kilka dni (po powrocie ze świąt). Ja kupowałem trochę rzeczy na zapas na wypadek ketów i innych przygód.
Cześć, może trochę da się odświeżyć zamiary o których pisałeś:) nie ukrywam chętnie bym się rozeznał jak to wygląda i na co w kwestii $$ trzeba się przygotować bazując na podobnym zestawie, takie dopełnienie wątku który chętnie się śledzi. W miarę możliwości czasowych oczywiście, pozdrawiam!
Po Prostu 5 a k
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

wybór zestawu 250-ki

Post autor: good_day »

Podsumowując koszty, bez uwzględnienia kosztów przesyłek i opłaty celnej wyglada to następująco:
Obrazek

Czyli za całość z aparaturą i FPV wyszło 2156 PLN.

Nie są to oczywiście wszystkie koszty, bo w moim przypadku zaczynałem od przysłowiowego "zera", czyli musiałem wyposażyć się także w ładowarkę do pakietów, lutownicę, podstawowe narzędzia, klucz i wkrętaki. Oczywiście apetyt na pakiety rośnie w miarę latania... śmigła też początkowo dobrze kupować na kilogramy :)
Ostatnio zmieniony piątek 08 kwie 2016, 07:01 przez good_day, łącznie zmieniany 1 raz.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: Gmeracz »

good_day pisze:Dziś udało mi się wylatać trzy pakiety.
Jeżeli mogę coś zasugerować, to zamiast latać tak góra-dół i przód-tył zacznij ćwiczyć zawis na jednej wysokości, potem zacznij latać przed sobą zataczając delikatną poziomą i wyciągniętą ósemkę. Z czasem ta ósemka może być coraz bardziej owalna, pochylenia modelu głębsze, a zwroty na łukach intensywniejsze.

Chodzi o wyrabianie przydatnych nawyków i sterowania modelem z różnych stron. Docelowo chodzi o takie manewry, gdy model zacznie już lecieć na ciebie. To cię nauczy też odwrotnej reakcji na kierunki.

Taka praktyka też świetnie się sprawdza w helikach, czy samolotach. A przy okazji uczysz się jednocześnie pilnować wysokości, a nie latać po całym niebie :P

Gratuluję nowego nabytku.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: good_day »

Gmeracz pisze:
good_day pisze:Dziś udało mi się wylatać trzy pakiety.
Jeżeli mogę coś zasugerować, to zamiast latać tak góra-dół i przód-tył zacznij ćwiczyć zawis na jednej wysokości, potem zacznij latać przed sobą zataczając delikatną poziomą i wyciągniętą ósemkę. Z czasem ta ósemka może być coraz bardziej owalna, pochylenia modelu głębsze, a zwroty na łukach intensywniejsze.

Chodzi o wyrabianie przydatnych nawyków i sterowania modelem z różnych stron. Docelowo chodzi o takie manewry, gdy model zacznie już lecieć na ciebie. To cię nauczy też odwrotnej reakcji na kierunki.

Taka praktyka też świetnie się sprawdza w helikach, czy samolotach. A przy okazji uczysz się jednocześnie pilnować wysokości, a nie latać po całym niebie :P

Gratuluję nowego nabytku.
Dziękuję za radę i gratki ;)

Teraz faktycznie przede mną opanowanie modelu lecącego w rożnych kierunkach. Czy to ćwiczenie z ósemką powinienem robić w trybie Angle, czy może w Acro? Jeśli dobrze rozumiem, to powinienem starać się, by quadro leciało zawsze przodem. Tak?

Jestem otwarty na wszelkie propozycje ćwiczeń, które mogą pomóc opanować model. Także piszcie i linkujcie miejsca gdzie takowe są opisane.

Muszę też delikatnie pozmieniać PIDy bo model bardzo wolno reaguje na drążki. Obrót wzdłuż osi Yaw trwa ok. 5 sekund, a w tym czasie to juz zaczyna dryfować w innym kierunku. Czy PIDy powinienem ustawiać w trybie Angle czy Acro?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: Gmeracz »

Chodzi mi o taki styl, jakbyś halsował pod wiatr widząc ogon. Wtedy spokojnie i bez stresu przyzwyczajasz się do widoku nie tylko ogona, ale troszkę półbokami, potem coraz bardziej bokiem itd. Lot na siebie wymaga oswojenia i nabrania odruchów, jakbyś siedział w kabinie. Ale do tego dojdziesz stopniowo.
Na początek odpuść sobie acro, bo gdy za dużo naraz, to się w końcu pogubisz. Pilotaz trzeba robić etapami i stopniowo dodawać coś nowego.

A co do pidów, to w yaw trzeba zmniejszyć P aby szybciej reagował - tak przynajmniej jest u mnie :P
Od śmigła...
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

wybór zestawu 250-ki

Post autor: good_day »

Trochę czasu minęło...
Takie loty moją 250-tką udało mi się wykonać ostatnio.
https://youtu.be/3uBu_fR-68Q
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: destructo »

podepnę się z pytaniem do tematu.

Jaki nadajnik fpv 25mW do 250tki?


Foxeer TM25 25mW
http://www.surveilzone.com/Foxeer-TM25- ... and-g-1463

czy

Skyzone TS5813S starczy? Plus że wysyłka z EU :)
http://www.banggood.com/Skyzone-FPV-TS5 ... 21364.html

Obecnie używam Boscam TS351 200mW ale poczytałem o prawnych aspektach dla nadajników 25mW+ i się trochę wystraszyłem. Zasięgowo mocno odczuję przesiadkę?
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: Osi18 »

destructo a może coś takiego http://www.surveilzone.com/Foxeer-58G-4 ... and-g-1511 Masz możliwość zmiany mocy między 25, 200 a 600mW za pomocą switcha. Jest to nowość ale może warto kupić i spróbować. Sam osobiście się zastanawiam na takim nadajnikiem bo mój TS5828 strasznie się grzeje nawet z przyklejonym radiatorem.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
Szmidtek
Posty: 141
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 03:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: Szmidtek »

destructo pisze:podepnę się z pytaniem do tematu.

Jaki nadajnik fpv 25mW do 250tki?


Foxeer TM25 25mW
http://www.surveilzone.com/Foxeer-TM25- ... and-g-1463

czy

Skyzone TS5813S starczy? Plus że wysyłka z EU :)
http://www.banggood.com/Skyzone-FPV-TS5 ... 21364.html

Obecnie używam Boscam TS351 200mW ale poczytałem o prawnych aspektach dla nadajników 25mW+ i się trochę wystraszyłem. Zasięgowo mocno odczuję przesiadkę?
To zależy do czego chcesz używać. Jak do zawodów, to tylko dwa są ogólnie dozwolone. Immersiorc i tbs.
"less but better" - Dieter Rams
RR210 - Lemon AIR32, Lemon Core PRO, RS2205 2300kv, X-rotor 20a, hs1177, ts5823s, XSR, 5040x3/5045BNx3
Nano QX (mmw mod)
9XR PRO, XJT, Fatshark DOM v1 + Lemon Pineapple 54ch.
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: destructo »

raczej nie planuje zawodów w najbliższym czasie więc chyba kupię ten z wyborem mW ;) Dzięki za odpowiedź. Rozumiem że jak będę latał na ustawionym 25mW to nikt się nie przyczepi że nadajnik ma możliwość wyboru mocniejszej opcji?
Awatar użytkownika
Szmidtek
Posty: 141
Rejestracja: czwartek 01 sty 2015, 03:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: Szmidtek »

To jest chińszczyzna i zawsze moze sie okazać, ze siepie od niego tak jak od 600mw

EDIT - scalenie

Na rejsie były testy tego foxeer 25-600mw i zostało tak napisane:

No i po pierwszych testach . Okazuje się że nadajnik nie schodzi z mocą ponizej ok 180mW . Na ustawieniu mocy 1(25mW) na najmocniejszym kanale jest 500mW !!! po zmianie na 2(200mW) ma 600mW a po zmianie na 3(600mW) wskakuje 750mW . Wszystko to pędzone z 4s . Z tego wynika że idealny na zawody gdzie moc max jest 25mW i nikt tego nie mierzy bo deklaruje to producent :P Jedyne co to straszny piekarnik aż się w palucha oparzyłem ale za to trzyma ładnie parametry po nagrzaniu.
"less but better" - Dieter Rams
RR210 - Lemon AIR32, Lemon Core PRO, RS2205 2300kv, X-rotor 20a, hs1177, ts5823s, XSR, 5040x3/5045BNx3
Nano QX (mmw mod)
9XR PRO, XJT, Fatshark DOM v1 + Lemon Pineapple 54ch.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: Adrián »

No to kibel.. Czyli powtarza się.. Jak coś jest do wszystkiego..
Szkoda, bo do mnie leci heh ale to nic, na zawody i tak nie planuję latać ;-)
Awatar użytkownika
destructo
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 22:19
Lokalizacja: Opole

Re: wybór zestawu 250-ki

Post autor: destructo »

na YT ktoś wrzucił test tego foxeera https://www.youtube.com/watch?v=oACzEI4vEaU
ODPOWIEDZ