TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mirek_wr
Posty: 49
Rejestracja: środa 06 sie 2014, 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mirek_wr »

To jeszcze zapytam, bo sam nie latam na frsky, czy odbiornik lub moduł się jakoś konfiguruje? Może telemetria jest tam wyłączona?
Jeśli masz bluetooth HC-06 lub 05 to możesz spróbować podłączyć pod moduł i połączyć się z nim telefonem (FrSky Dashboard) i w ten sposób sprawdzisz, czy moduł odbiera telemetrię z odbiornika.
"If anything can go wrong, it will." Murphy's Law
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

TURNIGY 9XR...

Post autor: good_day »

Ponowne wyłączenie i włączenie aparatury pomogło.

Jednak jest jeden problem. Telemetria działa dopiero gdy ustawie invert Com1 na ON ale przy każdym włączeniu aparatury znów invert com1 jest na Off. Jak ustawić by trzymał to ustawienie?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
mirek_wr
Posty: 49
Rejestracja: środa 06 sie 2014, 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mirek_wr »

Mam tak samo, u mnie również nie zapisuje invert com1 po restarcie radia jest zawsze off, wygląda to na błąd oprogramowania.
"If anything can go wrong, it will." Murphy's Law
Emil02
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 24 gru 2015, 09:21
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Emil02 »

Witam, przez przypadek kupiłem nadajnik FySky DFT zamiast DJT czy jest możliwość podłączenia tego odbiornika pod Turnigy? Znalazłem taki temat http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=4&t=53 ... ik&start=0 ale nie wiem czy kolejność się nie zmieniła.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: SuperBartek »

Panowie mam tx9r pro , i latam na kfc32ftb , wie ktos jak ustawic p1 p2 zeby dzialaly do krecenia kamera? dodam ze do ch8 wszystko mam zajete, jest to mozliwe?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: bajer0 »

To i ja odrazu podpytam.
Planuję zakup 9xr pro i mam dylemat jaki pakiet wybrać.
Widziałem dedykowany LIPO z elektroniką zabezpieczającą przed rozładowanie/przeładowaniem, ale czy nie można LIPO zastąpić innym, bezpieczniejszym pakietem? Kilka (dziesiąt) stron wcześniej widziałem iż ktoś montował LIFE do 9xr. Czy pakiet Life mogę ładować bezpośrednio przez aparaturę?
Pytam o takie pakiety:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html

Drugie pytanie, to czy 1500 to nie będzie za mało do 9xr pro?
Awatar użytkownika
mirek_wr
Posty: 49
Rejestracja: środa 06 sie 2014, 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mirek_wr »

1500 to nie będzie za mało, spokojnie polatasz na nim kilka godzin. Dlaczego chcesz ładować pakiet bezpośrednio przez aparaturę? Czy w ogóle da się tak zrobić? Nie wiem, ale nie widzę w tym sensu, zapewne masz ładowarkę do lipoli.
Wybierając pakiet do nadajnik jedynym kryterium jakim bym się kierował byłaby cena.
"If anything can go wrong, it will." Murphy's Law
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Szper »

LiFe mam od kilku miesięcy i sprawdza się. Nie mam też efektu paranoi i nie chowam go gdzieś osobno z resztą ogniw lipo. Tak jak LiPo mają swoje miejsce i są zabunkrowane tak LiFe cały czas w apce.

Z ładowaniem z apki tak jak doradzono odpuść sobie bo tam nie ma porządnej ładowarki z balansowaniem. Cele ci się rozjadą lub przeładują to już masz żywotność skróconą lub nawet ubity pakiet. Co tam szkodzi raz na jakiś czas odpiąć LiFe pod sensowną ładowarkę.

Alarm dałem coś ok 9.3-9.4v. W LiFe jest inna charakterystyka rozładowania (długo leci po płasko) w przeciwieństwie do LiPo która jest bardziej stroma. Z plusów jeszcze to mniejsze napięcie niż w LiPo przez co mniej są męczone regulatory napięć.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: bajer0 »

Jeżeli chodzi o ładowanie z apki to chodziło mi o fakt, iż mam IMAXA B6 i jego instrukcja nie przewiduje możliwości ładowania pakietów LIFE.
Dodatkowo musiałbym wyrzeźbić dodatkowe kable aby takowy ładować.
Awatar użytkownika
mirek_wr
Posty: 49
Rejestracja: środa 06 sie 2014, 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mirek_wr »

Imax B6 powinien poradzić sobie z LiFe pod warunkiem zmiany oprogramowania, szczegóły tutaj, ale to już temat na osobny wątek.
"If anything can go wrong, it will." Murphy's Law
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: majcool »

A ustawienie LiFe 3.3V w stockowej B6 nie wystarczy?
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: SuperBartek »

SuperBartek pisze:Panowie mam tx9r pro , i latam na kfc32ftb , wie ktos jak ustawic p1 p2 zeby dzialaly do krecenia kamera? dodam ze do ch8 wszystko mam zajete, jest to mozliwe?
pomoze ktos?

edit1: pytam by sie upewnic , ten drazek podejdzie pod turnigy 9xr pro ? http://77hobby.pl/frsky-pr10-modul-draz ... s-p-8.html , mialby sluzyc jako prawy drazek mode2.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
mirek_wr
Posty: 49
Rejestracja: środa 06 sie 2014, 17:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mirek_wr »

SuperBartek pisze:
SuperBartek pisze:Panowie mam tx9r pro , i latam na kfc32ftb , wie ktos jak ustawic p1 p2 zeby dzialaly do krecenia kamera? dodam ze do ch8 wszystko mam zajete, jest to mozliwe?
pomoze ktos?

edit1: pytam by sie upewnic , ten drazek podejdzie pod turnigy 9xr pro ? http://77hobby.pl/frsky-pr10-modul-draz ... s-p-8.html , mialby sluzyc jako prawy drazek mode2.
Skoro masz zajęte 8 kanałów i chcesz jeszcze kręcić kamerą, to musisz poszukać informacji jak przez eleresa przepchnąć 12 lub 16 kanałów. Sam 9xr nie będzie miał z tym problemów, wystarczy ustawić odpowiednią ilość w zakładce protocol.
Drążek podejdzie po przeróbkach.
"If anything can go wrong, it will." Murphy's Law
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: SuperBartek »

Dzieki mirek_wr - nie musialem nawet zmieniac nic kfc toolem, zmienilem protokol w t9xr z 8ch na 12ch i odrazu zaskoczylo.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: MrOwA »

Mam pytanie w kwestii uchwytu pod monitor z HK. Dzisiaj to złożyłem, ale żeby zamontować to trzeba trochę pochylić antentę od XJT (ok 45) i opiera się ona o belke uchwytu.Foto poniżej:
Obrazek

Ja to zamontuję do skacze SWR do 14-20, bez uchwytu 0-1. Teraz pytanko czy też tak macie? Bo nie wiem czy używać tego uchwytu, czy szukac jakiegoś innego a ten odsprzedać komuś kto np nie ma XJT.
Obrazek
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
ODPOWIEDZ