ZMR/QAV PDB z elektroniką

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: Osi18 »

Nadajnik - PDB
---------------
Power in - VFilter
GND - GND
video in - Vo

DC5v out - to jest 5v z beca nadajnika do zasilania kamery. Ty będziesz zasilał kamerę z PDB.

Kamera - PDB
--------------
5-22V - VFILTER
GND - GND
VID - Vi

Osd- tu podłączasz joystic do nawigowania w ustawieniach kamery. Do pdb się się tego nie podłącza.
Jeśli masz PankaceOsd to nie zapominij zalutować zworki SJ2
Ostatnio zmieniony sobota 20 lut 2016, 19:46 przez Osi18, łącznie zmieniany 1 raz.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: good_day »

Osi18, bardzo dziękuję za pomoc!
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
maglo18
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 10:06

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: maglo18 »

Zapytam może ktoś jeszcze lata na "cytrynce". Chciałbym zakupić OSD które współpracowało oby z tą ramą. Obecnie mama wlutowane MicroOSD i przy każdym dodaniu gazu obraz znika i wygląda jak by się resetowało. Jak wlutowałem OSD to obraz działa jak należy. Odpowiedź producenta ramy to złe OSD i teraz pytam które jest sprawdzone? Jedni piszą że nawet lepiej z zasilaniem sobie radzi microOSD ale wg producenta płytki nie albo mam walnięte OSD?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: pawelsky »

maglo18 pisze:Obecnie mama wlutowane MicroOSD i przy każdym dodaniu gazu obraz znika i wygląda jak by się resetowało.
Niektorzy twierdza ze rozwiazaniem tego problemu jest uwspolnienie mas

http://blog.oscarliang.net/minimosd-mic ... -pid-rssi/
FAQ 1 – Some people reported issues with OSD text disappearing when throttle up. Solution: connect all VTX/OSD/Camera to a common ground.
maglo18
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2015, 10:06

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: maglo18 »

Co dokładnie trzeba zrobić bo miałem nadzieję że te masy są połączone na płytce "cytrynka". Poprowadzić dodatkowy kabel i zmostkować dodatkowo te masy ze sobą?
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: good_day »

No i udało mi się 'usmażyć' nazę... po podłączeniu po kilku minutach usłyszałem sygnał dźwiękowy, po czym z jednego układu poszedł dym...

Zabrałem się, za wymianę nazy i po wlutowaniu nowego FC na Pancake PDB, postanowiłem posprawdzać, czy nie ma gdzieś spięć po wcześńiejszej przygodzie.
I okazało się, że mam spięcie na 5V i masie. Sprawdziłem, czy przypadkiem nie połączyłem jakiś sąsiadujących pól lutowniczych, ale pomiar miernikiem wskazuje, że nie. Tymczasem na całej płytce pola 5v i masa są połączone. Gdzie mogę szukać spięcia na samej płytce? Który element Pancake PCB powinienem sprawdzić i jak?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: Osi18 »

good_day sprawdź czy nie zrobiłeś zwarcia na padach do zasilania odbiornika rc. Pady 5v i gnd są bardzo blisko siebie, o zwarcie nie problem. Ja właśnie przez głupotę spaliłem beca 5v na płytce właśnie przez zwarcie na tych padach.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: good_day »

Wymontowalem wszystko poza nazą i reglami. Dlatego zwarcia szukam raczej w elementach samej płytki PDB.
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
hubert_lle
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 10 sty 2016, 22:09
Lokalizacja: Łęczna

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: hubert_lle »

Ja również mam problem z pancake pdb - u mnie polega on na tym, że na sygnały dla esc idzie pełne (!) napięcie z pakietu. Posiadam 99% pewności, że nie ma zwarć na padach/pinach. Skutkiem jest oczywiście upalony fc w ilości 2szt.

Po konsultacji z producentem zaproponowałem: proszę zblokować środki na mojej karcie kredytowej, wysłać mi nową płytkę, ja odeślę starą i po przeanalizowaniu sytuacji: albo zwolnić środki na koncie (błąd producenta), albo je pobrać (mój błąd). Producent zapewnił mnie, że wyślę pdb kolejnego dnia: dziś mija tydzień, a przesyłki brak. Moja została odesłana zgodnie z ustaleniami jeszcze tego samego dnia. Ale jestem cierpliwy...... :)
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: good_day »

Jakieś inne pomysły, gdzie szukać przyczyny zwarcia (5V i masy) Pancake PDB?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

hubert_lle pisze:Ja również mam problem z pancake pdb - u mnie polega on na tym, że na sygnały dla esc idzie pełne (!) napięcie z pakietu. Posiadam 99% pewności, że nie ma zwarć na padach/pinach. Skutkiem jest oczywiście upalony fc w ilości 2szt.

Po konsultacji z producentem zaproponowałem: proszę zblokować środki na mojej karcie kredytowej, wysłać mi nową płytkę, ja odeślę starą i po przeanalizowaniu sytuacji: albo zwolnić środki na koncie (błąd producenta), albo je pobrać (mój błąd). Producent zapewnił mnie, że wyślę pdb kolejnego dnia: dziś mija tydzień, a przesyłki brak. Moja została odesłana zgodnie z ustaleniami jeszcze tego samego dnia. Ale jestem cierpliwy...... :)
Zgodnie z ustaleniami płytka została wysłana z dostawą na sobotę. Jeśli nie dotarła to dlaczego nie zostaliśmy o tym poinformowani? Do nas nie dotarła teoretycznie uszkodzona płytka wysłana tego samego dnia...

good_day pisze:Jakieś inne pomysły, gdzie szukać przyczyny zwarcia (5V i masy) Pancake PDB?
Zwarcie prawdopodobnie występuje na LDO.
Awatar użytkownika
fangel
Posty: 187
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 16:24
Lokalizacja: Gniezno

Re: Odp: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: fangel »

jagrok pisze:Zalutowane zgodnie z instrukcją.
Zakładając że mogłem jednak nie zalutować w co watpie, ktore piny przedzwonić miernikiem żeby wiedziec że jest zalutowane?

W między czasie przedzwoniłem i na wszystkich moich trzech konwersjach wygląda to tak:

UART2 idzie na OUTPUT zgodnie z zasadą TX do RX, a RX do TX póżniej już połączenie idzie TX do TX , RX do RX.
Pytanie jak autor oznaczył i jak jest w rzeczywistości.

Obrazek

PiotrSz pisze:
jagrok pisze:Nie rozumiem pytania, konwersja to defaultowo chyba robi, prawda?
Nie jeśli prawidłowo nie zalutowałeś zworek prawidłowo.
Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Problem tkwi tutaj...
Obrazek
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: good_day »

fangel pisze:Zwarcie prawdopodobnie występuje na LDO.
który to dokładnie element i jak go najłatwiej sprawdzić?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: Osi18 »

good_day pisze:
fangel pisze:Zwarcie prawdopodobnie występuje na LDO.
który to dokładnie element i jak go najłatwiej sprawdzić?
To jest stabilizator, taki: http://www.mercateo.com.pl/p/1091E-533% ... Basket=yes
A znajduje się tutaj:
Obrazek
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZMR/QAV PDB z elektroniką

Post autor: good_day »

czy przy uproszczonej wersji naze32 mogę podłączyć "mandarine microGPS" i będę mógł mieć odczyt prędkości? czy też brak magnetometru uniemożliwi wykorzystanie GPS-a?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
ODPOWIEDZ