Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

elzzon
Posty: 58
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 21:17
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: elzzon »

No bateria to fakt jest szmelc,
ale czy to jest powodem nie stabilności?
Co może być nie tak z kompasem, skoro jest wszystko idealnie skalibrowane, jedyne co to dane X Y Z nie jestem pewny czy dobrze wpisane.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Poli25 »

Bateria to podstawa, jak kopter ma latać prawidłowo kiedy ma za mało prądu. Wpisałeś ustawienia masztu GPS/Compasu w programie względem środka?
elzzon
Posty: 58
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 21:17
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: elzzon »

tak wpisalem, jednak mysle ze moze nieprecyzyjnie.
jak przestanie świecic slonko to zobacze.
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Poli25 »

A w czym Ci słońce przeszkadza. Wychodź na dwór zrób kalibracje kompasu i startuj. nagraj filmik i pokaż nam jak wyszło
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Z.W15 »

Jak ma leciec jak lipo Redox 700 mah, 21 A na 6 motorkow?
elzzon
Posty: 58
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 21:17
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: elzzon »

Z.W15 pisze:Jak ma leciec jak lipo Redox 700 mah, 21 A na 6 motorkow?

Jak ty wyczytałeś to, jest napisane wyżej że mam turnigy 5000mAh 20-30C 3S.

Poli25- byłem dzisiaj i latałem lecz się przekręca odrazu jak cholera, leciałem nim na max wysokości może ze 4 m, wyżej się bałem że jego nie opanuję ponieważ ciągle zmieniał lokalizację lotu.
Kompas skalibrowany. Pod koniec jak bateria już się rozładowała to wariował, startował i gleba na bok, albo spadał itp.

Musze dozbierać kasę na nowa baterię innego wyjścia nie mam.
W słońce nie chciałem latać żeby nie oślepiało mnie oraz słyszałem że w słońce jest duża burza magnetyczna co utrudnia lot a w moim przypadku była by to chyba katastrofa.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: jacekV »

elzzon pisze: W słońce nie chciałem latać żeby nie oślepiało mnie oraz słyszałem że w słońce jest duża burza magnetyczna co utrudnia lot a w moim przypadku była by to chyba katastrofa.
Proszę powiedz że to żart i próbujesz nas wkręcać...

Ja się już w tym temacie nie wypowiadam.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: matulekpl »

Mamy Cię!

A tak na poważnie to nagrywaj filmiki jak latasz bo z opisu trudno cokolwiek zrozumieć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Poli25 »

Kolega bał się że dostanie udaru słonecznego,a to przecież może wpływać na lot :)
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Z.W15 »

elzzon pisze:
Z.W15 pisze:Jak ma leciec jak lipo Redox 700 mah, 21 A na 6 motorkow?

Jak ty wyczytałeś to, jest napisane wyżej że mam turnigy 5000mAh 20-30C 3S.

Pewnie zmylilo mnie to ogloszenie z aukcji gdzie widze tego Redoxa z 700 mah :-D
elzzon
Posty: 58
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 21:17
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: elzzon »

JacekV - nie wiem czy jesteś na tyle nie do edukowany czy ten typek co to napisał kiedyś był niespełna rozumu, ale tak przeczytałem, zapamiętałem i przekazałem dalej. Nie wiem ile w tym prawdy więc nie biorę sobie tego do serca tylko z przymrużeniem oka.


malutekpl - filmik mogę nagrać lecz trochę to trwa dodawanie, a poz a tym o ile w domu mogę sobie poradzić to na zewnątrz potrzebuję namówić drugą osobę do nagrywania. Nie wiem co jest nie zrozumiałego z moich postów.staram się objaśniać jasno i nie popełniać błędów, więc jeśli czegoś mimo wszystko nie rozumiesz to po prostu się zapytaj, czy to na priv czy to na ogólnym.


Poli25 - szczerze mówiąc też myślałem że burza magnetyczna o której gdzieś kiedyś przeczytałem nie zrobi kopterowi żadnej krzywdy, to tym razem postanowiłem zapobiegać niż leczyć. Przecież to nie jest sprzęt za 300zł z Tesco tylko za parę tyś. Co nie oznacza że całe to zajście wydaje się być śmieszne.


Wracając do tematu to bateria padła całkowicie do tego stopnia że musiałem wyłączyć w nazie próg rozładowania żeby wgl uruchomić silniki.
Przymierzam się do zakupu nowej baterii raczej 4S, póki co to jutro planuję kupić w sklepie stacjonarnym we wrocku nowe śmigła.

EDIT - scalenie
Z.W15 pisze:
elzzon pisze:
Z.W15 pisze:Jak ma leciec jak lipo Redox 700 mah, 21 A na 6 motorkow?

Jak ty wyczytałeś to, jest napisane wyżej że mam turnigy 5000mAh 20-30C 3S.

Pewnie zmylilo mnie to ogloszenie z aukcji gdzie widze tego Redoxa z 700 mah :-D

Tym redoxem planuje oczywiście zasilać oświetlenie LED, w życiu bym nie dopuścił by kopter poleciał na takim redoxie :)


Ps. Dla niedowiarków http://aeromind.pl/aktywnosc-sloneczna-i-gps/
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Verid »

elzzon pisze:JacekV - nie wiem czy jesteś na tyle nie do edukowany czy ten typek co to napisał kiedyś był niespełna rozumu, ale tak przeczytałem, zapamiętałem i przekazałem dalej. Nie wiem ile w tym prawdy więc nie biorę sobie tego do serca tylko z przymrużeniem oka.
Ani jedno ani drugie tylko coś przeczytałeś, czegoś nie zrozumiałeś więc sobie dopowiedziałeś co ci fantazja podpowiedziała a teraz piszesz takie androny że nie wiadomo czy śmiać się, płakać czy prosić o lokalizację gdzie latasz żeby trzymać się jak najdalej od tego miejsca.
elzzon pisze:Ps. Dla niedowiarków
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

P.S. - edytuj posty.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: matulekpl »

to może ja podpowiem;)
"burza słoneczna" a "światło słoneczne" to dwie odrębne sprawy:)

wracając do głównego wątku. tu nie chodzi, o to że ja Ciebie nie rozumiem, ale najczęściej zdarza się tak, że na filmach/zdjęciach widać błędy, których Ty nie widzisz.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Rurek »

Poli25 pisze:Minimalne napięcie na każdej celi nie może spaść poniżej 3.3V, przekraczając tą wartość kilka razy bateria jest do wyrzucenia.
Możesz podać źródło takiej wiedzy?
Bo potem inni piszą że np "że boją się lecieć pod słońce" gdyż tak przeczytali w internetach...

Ja latam do 3V/celę od paru lat i chyba (wg Twojej teorii) to jakaś magia? Pakiety mi się nie popsuły...

2,8-2,85V/celę to jest ostateczna granica poniżej której nieodwracalnie uszkadzają się elektrody w celi poprzez reakcję chemiczną.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Poli25
Posty: 917
Rejestracja: środa 25 lut 2015, 19:22
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Coś jest nie tak z nazą m v2, proszę o pomoc.

Post autor: Poli25 »

Rurek pisze:
Poli25 pisze:Minimalne napięcie na każdej celi nie może spaść poniżej 3.3V, przekraczając tą wartość kilka razy bateria jest do wyrzucenia.
Możesz podać źródło takiej wiedzy?
Bo potem inni piszą że np "że boją się lecieć pod słońce" gdyż tak przeczytali w internetach...

Ja latam do 3V/celę od paru lat i chyba (wg Twojej teorii) to jakaś magia? Pakiety mi się nie popsuły...

2,8-2,85V/celę to jest ostateczna granica poniżej której nieodwracalnie uszkadzają się elektrody w celi poprzez reakcję chemiczną.
Kilka razy rozładowałem pakiet poniżej 3.3V Turnigy 5000mAh 4S i w logach odrazu było widać duże spadki po wystartowaniu i ròżnice na poszczególnych celach 0,3V
ODPOWIEDZ