Noga z gazu, mandaty rosną...

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Tomasz.Smolarek
Posty: 248
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 14:45
Lokalizacja: Teresin
Kontakt:

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Tomasz.Smolarek »

A ja byłbym ostrożny.
Większość śmiertelnych wypadków "po pijanemu ma miejsce w weekend. A dlaczego? Śmierć w piątek wieczorem lub w sobotę, pobranie krwi na badanie dopiero w poniedziałek (w weekendy przecież nikt nie pracuje...) i mamy we krwi alkohol endogenny, z glukozy
Przykład znaleziony w sieci:
http://www.rp.pl/artykul/593062.html
Co to znaczy? Wnioski wyprowadź sam.

Oczywiście, są tacy, którzy chleją i kierują i są wielokrotnie na tym łapani, jednak nie każdy kto ma pośmiertnie we krwi stężenie większe niż 0,5 promila musiał je mieć w chwili śmierci.

BTW: większość wypadków powodują trzeźwi kierowcy, walczmy z nimi ;-)
Awatar użytkownika
aniolg
Posty: 488
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 00:24
Lokalizacja: Sława

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: aniolg »

Jak "szybko" można stracić prawo na 3 miechy
SQ6NEI
Latać każdy może jeden lepiej drugi gorzej.
Dysortograf . stopień 1
Awatar użytkownika
Tomasz.Smolarek
Posty: 248
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 14:45
Lokalizacja: Teresin
Kontakt:

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Tomasz.Smolarek »

Na tej dwupasmówce było 50, czy dopiero na zwężeniu, bo nie mogę dostrzec znaków?
Jeżeli na dwupasmówce, to typowe miejsce do "polowań". Szkoda gadać.

Swoją drogą czy wiecie, że w PL nie ma ani jednego legalnego radaru ręcznego? Ten, którym posłużył się policjant na filmie też nie jest dopuszczony do użytku polskim prawem :):)
conti
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 10:51
Lokalizacja: wlkp

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: conti »

A z czego to wnioskujesz ?
Taranis i troche latających
Awatar użytkownika
Tomasz.Smolarek
Posty: 248
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 14:45
Lokalizacja: Teresin
Kontakt:

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Tomasz.Smolarek »

Z ustaw i rozporządzeń.
http://dziennikustaw.gov.pl/D2007225166301.pdf
art 10 ust 1
"§ 10. 1. Konstrukcja i wykonanie przyrządów powinny zapewniać:
1) identyfikację pojazdu, którego prędkość jest kontrolowana;"

W jaki sposób "konstrukcja i wykonanie" Iskry zapewnia identyfikację pojazdu?
conti
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 10:51
Lokalizacja: wlkp

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: conti »

Przy iskrze mozna podyskutowac ale laser ? Jest pelna identyfikacja pojazdu.
Taranis i troche latających
Awatar użytkownika
Tomasz.Smolarek
Posty: 248
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 14:45
Lokalizacja: Teresin
Kontakt:

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Tomasz.Smolarek »

Chyba żartujesz?
Abstrahując już zupełnie od konstrukcji UltraLyte, o której nie masz najwyraźniej pojęcia, wyobraź sobie następującą sytuację. Zostaję zatrzymany przez ciebie-policjanta za rzekome przekroczenie prędkości. Zadaję ci pytanie "proszę o wskazanie w jaki sposób to urządzenie wskazuje, że pomiar, który jest wyświetlany dotyczy mojego pojazdu a nie jakiegokolwiek innego?". Czekam na twoją odpowiedź
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Kowal »

Obrazek

Ale to radony (nie dla nas :mrgreen:) wyjątek :-P Proponuje poczytać Laserowe mierniki prędkości. Fakty i mity
Ostatnio zmieniony niedziela 07 cze 2015, 18:25 przez Kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Tomasz.Smolarek
Posty: 248
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 14:45
Lokalizacja: Teresin
Kontakt:

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Tomasz.Smolarek »

Ty wiesz swoje, ale na szczęście sądy wiedzą lepiej:
http://prawonadrodze.org.pl/sad-w-kalis ... predkosci/

EDIT:dla dociekliwych
http://prawonadrodze.org.pl/laserowe-mi ... ty-i-mity/

Mój znajomy jest biegłym sądowym w sprawach pomiarów prędkości...
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Kowal »

Tomku, Ty również :-P Zauważ, że ten na zdjęciu jest umieszczony na statywie, a poza tym nagrywa video podczas pomiaru. Z tego żaden adwokat nie jest w stanie wybronić... niestety. Oby jak najmniej takich urządzeń... a może jednak więcej, i nie było by "obustronnej kombinacji" :-P
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Tomasz.Smolarek
Posty: 248
Rejestracja: niedziela 09 mar 2014, 14:45
Lokalizacja: Teresin
Kontakt:

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Tomasz.Smolarek »

Kowal pisze:Zauważ, że ten na zdjęciu jest umieszczony na statywie, a poza tym nagrywa video podczas pomiaru.
No to pewnie istnieje jedynie na obrazku :):)

Co do konstrukcji urządzeń warto zapoznać się z
http://anuluj-mandat.pl/blog/post/punkt ... w-zamosciu
Przy okazji będziemy mieli kolejny pozytywny wyrok do przeczytania
trosiek
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 22:21

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: trosiek »

Tomasz.Smolarek - ale odebranie prawa jazdy i mandat to wcale nie jest podwójne karanie. W takiej sytuacji można byłoby też uznać za podwójne karanie nałożenie i punktów, i mandatu. PS. polecam ten artykuł: http://motoryzacja.interia.pl/raport-po ... Id,1828255

Ja szczerze mówiąc ze zmian w przepisach jestem bardzo zadowolony. Przepisy ruchu drogowego po coś są. W przykładowo Norwegii czy Szwajcarii są jeszcze bardziej restrykcyjne i tam potrafią się do nich stosować. Dlaczego zatem my mamy mieć z tym problem? Na drodze powinien być porządek. Chcę wyjeżdżać bez myśli w głowie o tym, że mogę trafić na jakiegoś pijanego kretyna albo wariata niepotrafiącego zaplanować wyprzedzania.

Niemieckie autostrady bez ograniczeń - nie potrafię sobie tego wyobrazić w Polsce. Wielu kierowców nie umie jeździć autostradą z ograniczeniami (blokowanie lewego pasa, cofanie, zawracanie, jazda pod prąd, holowanie), a co dopiero tymi, gdzie nagle może nas wyprzedzić ktoś jadący ponad 200 km/h. Tam ludzie wychowali się na autostradach. Wiedzą, jak się tam jeździ.

Denerwujące jest jedynie niedostosowanie infrastruktury. Wprowadzanie absurdalnych ograniczeń tam, gdzie nie ma dla tego żadnego uzasadnienia to niestety norma. Należy walczyć z tym, a nie z próbami egzekwowania przepisów (oczywiście egzekwowanych zgodnie z prawem, a nie narzędziami do tego nie zatwierdzonymi).
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: Rybskee »

Ogólnie problem jest w tym, że są źle oznakowane drogi, śmieszne ograniczenia i dzielni niebiescy stróże robią polowanki w takich najnie-niebezepiecznych miejscach. Słyszeliście pewnie o niesamowitej akcji Szczecińskiej policji, gdzie tuż po północy złapali rajdowca i zakosili mu prawko. Nikt nie napisał, że to było na trasie zamkowej, gdzie jest 5 - słownie pięć pasów w jedną stronę, oddzielonych barierką, ba przepaścią, nie ma żadnych przejść i spokojnie można tam śmigać 120 km/h.

W tym filmiku jednak agent się rozpędził, były przejścia no i o mało samego funkcjonariusza nie przejechał.
Inna kwestia to autostrady. Z racji, że na niemieckiech autobahnach spędzam dość dużo czasu śmiało wysunę tezę, że w Polsce są lepsze autostrady, bo nowe i dali tam zawrotne 140 km/h, a na starych wyśmiganych 20 letnich autobahnach jest bez limitu... gdzie tu logika. Przy dzisiejszych furkach to idzie zasnąć...
conti
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 03 paź 2011, 10:51
Lokalizacja: wlkp

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: conti »

Tomasz.Smolarek pisze:Chyba żartujesz?
Abstrahując już zupełnie od konstrukcji UltraLyte, o której nie masz najwyraźniej pojęcia, wyobraź sobie następującą sytuację. Zostaję zatrzymany przez ciebie-policjanta za rzekome przekroczenie prędkości. Zadaję ci pytanie "proszę o wskazanie w jaki sposób to urządzenie wskazuje, że pomiar, który jest wyświetlany dotyczy mojego pojazdu a nie jakiegokolwiek innego?". Czekam na twoją odpowiedź
Przykro mi, że po jednym zdaniu wiesz, że nie mam w ogóle pojęcia o budowie i zasadzie działania UltraLyte i pewnie też innych mierników. Pytanie moje było próbą rozpoczęcia ciekawej i merytorycznej dyskusji ale widzę, że ty wszystko wiesz już najlepiej i dyskusja ta będzie zmierzała w złym kierunku bo masz ponadto kolegę biegłego. Być może tez jestem biegłym sądowym ? Pozdrawiam
Taranis i troche latających
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Noga z gazu, mandaty rosną...

Post autor: NeXuS »

Tomasz.Smolarek pisze:Zostaję zatrzymany przez ciebie-policjanta za rzekome przekroczenie prędkości. Zadaję ci pytanie "proszę o wskazanie w jaki sposób to urządzenie wskazuje, że pomiar, który jest wyświetlany dotyczy mojego pojazdu a nie jakiegokolwiek innego?". Czekam na twoją odpowiedź
Proszę Pana, czy przyjmuje Pan mandat karny w wysokości...?
ODPOWIEDZ