LTE PLUS bez limitu

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Artz
Posty: 372
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 17:17
Lokalizacja: Skawina

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: Artz »

Rurek,

w jakiej sieci - z jakich nadajników korzysta ten starter? Jak jest z zasięgiem?


LTE Plus bez limitu ?

Mam wersję 25GB która po wykorzystaniu tych 25GB prędkość powinna być ograniczona tylko do 10MB/s jednak potrafią "zgodnie z umową"
ograniczyć prękdość do 64kb/s.

Zablokowane porty, brak stałego IP. Wpadłem w bagno i teraz odliczam dni do końca umowy.
https://www.youtube.com/watch?v=7fM9EfBGTBo
Kilka wirników i dwie łopaty.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: Rurek »

kornelitoo pisze:Jak robię test łącza to wyskakuje mi zazwyczaj ok 3-4 mb/s , czasem maksymalnie ok 7 mb/s . Korzystam z niego w wawie na powiślu, zasięg 4G mam maksymalny, próbowałem różnych routerów i wszędzie to samo. Jak dla mnie LTE w Play to jeden wielki syf
No to jesteś pierwszy którego opinia jest dla mnie nowością. Do tej pory spotykałem tylko przypadki >30mb/s (osobiście w paru przypadkach sprawdzałem speedtestem) i nie było to w dzikiej głuszy :-)
Artz pisze:Rurek,

w jakiej sieci - z jakich nadajników korzysta ten starter? Jak jest z zasięgiem?
Poszukaj w necie hasło "Red Bull Mobile internet na kartę wariant I" i wszystko będziesz wiedział w temacie. Ja osobiście nie mam praktycznych doświadczeń (jestem na etapie wyboru modemu o czym wcześniej wspomniałem) - bazowałem na tym co widziałem u znajomych i kolegów oraz co wyczytałem na ten temat w necie. Przede wszystkim konkluzja z lektury była taka aby szukać i kupować bo to rarytas niedostępny z pierwszej ręki w salonie/kiosku :-) Co też poczyniłem. Z tego co widzę są na allledrogo cwaniaki co po 50 i więcej zeta te startery sprzedają.
Nawet od nas z forum jest przypadek praktyczny jak to hula: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=2 ... BM#p334730 oraz http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=2 ... BM#p321067
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
ReMo
Posty: 2133
Rejestracja: środa 04 kwie 2012, 17:24
Lokalizacja: Skoczów,Bielsko

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: ReMo »

No to chyba każdy LTE , umowa jest do lotu. Ludzie narzekają na to.
A gdzie jest to napisane na umowie że mogą zmniejszyć?
[b]"Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia"[/b]
Artz
Posty: 372
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 17:17
Lokalizacja: Skawina

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: Artz »

Sprawdzę który to paragraf/punkt wieczorem. Sam go nie znalazłem dopiero Pani z punktu obługi reklamacji mi go pokazała.
To tzw. lejek

Ja u siebie na wiosce też mam prędkości rzędu 20 - 40Mb/s. Im bliżej Krakowa tym gorzej z prędkością i zasięgiem.

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14191

https://www.facebook.com/pluspowerltein ... e_internal
Kilka wirników i dwie łopaty.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: Rurek »

A co do "lejka" w tym starterze RBM to gość od którego kupiłem powiedział mi że na trzech kartach których używa o n i rodzina i ciągnie po 300GB miesięcznie - nie zauważył aby siadło, tak jakby zapomnieli założyć te ograniczenie powyżej regulaminowych 100GB :-) Tym bardziej jest to rarytas ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: kornelitoo »

Kurcze to skad taka tandeta u mnie.... mieszkam za sejmem wiec lokalizacja kiepska nie jest, zasieg full :-/ Neta mam na abonament play online lte bez limitow , place za niego calkiem sporo i uzywam od kilku miesiecy... I zawsze jest tandetny albo bardzo tandetny :-P
trosiek
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 17 lut 2015, 22:21

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: trosiek »

Przed chwilą u mnie sprawdzone na speedteście - play lte, Białystok, galaxy s3 i 33,2 mbit pobieranie, 20,64 wysyłanie :)

EDIT: tak się cholera "roztestowałem", że aż kończący się pakiet internetu wykorzystałem...
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: automaciek »

U mnie na obrzeżach Szczecina 40g na download, w play oczywiście na tablecie w budynku. W tym samym miejscu orange cieniutko....
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
Artz
Posty: 372
Rejestracja: piątek 05 paź 2012, 17:17
Lokalizacja: Skawina

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: Artz »

Na początku w PLUS/CyfrowyPolsat też nie było lejków, ludzie ciągli i po 300GB ponad limit.

Jednak wraz ze wzrostem popularności LTE zaczęły się problemy, najpierw po 250GB lejek, później po 100GB, ja 2 tygodnie temu dostałem po 2GB.
Co ciekawe różnie ograniczają, ja miałem limit 0,6Mb/s.

Co bardziej ciekawe do lipca zeszłego roku w umowie była możliwość uruchomienia stałego IP, ale ludzie musieli to drogą reklamacji i groźbami zerwania umowy włączać.

Update:

§3 pkt 4 Regulaminu Promocji
Kilka wirników i dwie łopaty.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: PiotrSz »

kornelitoo pisze:Także Play omijajcie szeeeeeeeeerokim łukiem
Nie dziw się że play działa wolno jak oni z racji nie posiadają własnej sieci i korzystają z obcych BTS. W momencie kiedy sieci nadrzędne czyli T-Mobile, Orange, Plus mają wzmożony ruch to Play ma zabierany transfer.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: mknet »

Od grudnia używam redbullmobile z darmowym lte jako główny internet w domu, całość działa z routerem Huawei B593.
Całość działa bardzo dobrze, mimo tego, że w router działa w połowie skali zasięgu (2-3kreski), szybkość pobierania na poziomie 40Mb/s.
Łączny transfer wychodzi ok. 250GB na miesiąc, bez dodatkowych lejków. Z tego co wiem to w Play internet na kartę podobna usługa kosztuje 45zł na miesiąc.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: ECO400 »

Przyłączę się do tematu. Kupiłem sobie Red Bull Mobile z LTE bez limitu i teraz chce zrobić sobie wifi w samochodzie. Wiem, że jest coś takiego jak Huawei CarFi ale kosztuje niemało to pierwsza sprawa a druga, że jest montowany do gniazda zapalniczki tylko i wyłącznie. Mam też model Huawei E585 ale on według instrukcji obsługuje tylko 3G. Czy polecicie mi jakiś rozsądny router do mojego zastosowania?
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: rycerz100 »

Ponad 2 lata woziłem w skrytce HUAWEI LTE E5776s
Nie miałem ani razu problemów
Teraz wymieniłem na HUAWEI E5373 i też działa podobnie
Mirek
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4541
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: Kowal »

Ja kupiłem MODEM ROUTER LTE SIERRA 762s i jestem baaaardzo zadowolony. Router dla 10 użytkowników po WiFi, na akumulatorze działa prawie 48h, ładowanie poprzez USB, ma wejście na zewnętrzną antenę...
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: LTE PLUS bez limitu

Post autor: ECO400 »

Kowal a czy w tym routerze co podałeś można zablokować pozostałe pasma żeby korzystał tylko z LTE :?:
Z tego co wiem promocja bez limitu dotyczy tylko LTE stąd moje pytanie. To samo pytanie mam do rycerz100
ODPOWIEDZ